Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Diplomás testvérem nem áll...

Diplomás testvérem nem áll velem szóba, szíd, irigykedik amiért gazdag a feleségem és jól élünk. Kibélkülhetünk még valaha?

Figyelt kérdés

Feleségemnek gazdag a családja, meg saját tudásból ő is sokat keres egy családjától független munkahelyen. Én se keresek rosszul, nem jártam egyetemre, de a szakmámban tapasztalt diplomás fizetést viszek haza.

A testvérem mindent mond rám másoknak, együttesen szidnak engem. Mert szerintük én nem érdemlem meg hogy olyan házban éljek amiben (feleségem családjának köszönhetően pontosan 2x olyan házban lakunk mint amit magunktól fizettünk volna) Fáj neki hogy én nem egy fele ennyit érő házban élek, mert nekem az járna.

Mindenre irigykedik, pedig egy szót nem szólunk semmiről. Szerinte mindez neki járna mert ő egyetemre járt, komoly szakon. Ehhez képest 1 évnél tovább sehol nem tudott megmaradni, valamiért csak kirúgják.

Én jóban akarok lenni vele de így lehetetlen! Azt akarom hogy megbéküljön ezzel, de hiába beszélek vele. Feleségem szerint hagyjam, ne találkozzak vele, kár teperni. Csak égetem magam hogy mindig lealáz miközben próbálom kibékíteni.


Szerintetek?



2017. aug. 5. 08:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Jaj nagyn sajnálom kérdező...

amúgy mindenki szídja a testvért, pedig ám lehet a probléma gyökere már mélyebbről indult.

Ki tudja régen mi volt, a szülők hogy álltak hozzájuk..

az egyik az okos, a másik a fekete bárány...

nagyon nehéz lehet a testvéred árnyékában élni...

hosszú távon mérgezi a lelked..

gondolom nem mindenki tud megbírkózni ezzel és egy életre megnyomorít ez az irgység, mert gondolom neki is fáj, hogy így érez...

én sajnálom a testvéredet is..

elhiszem , hogy nem vágtok fel a vagyonotokkal, és nagyon helyesen teszitek, de ha belegondok meg lehet érteni őt is, hogy gürizettt az egyetemen, mert azt hitte akkor majd megvalósíthatja az álmait, aztán rájött, hogy a sok sok kemény év munkája nem hozott gyümölcsöt, miközben a másik meg kemény munka nélkül (mert ő így érezheti) jobban keres mint ő, aki gürizett , hajtott azért hogy későb jól fiizető állása legyen.

Ne értsd félre, én téged is maximálisan megértelek, és nekem sincs diplomám , szóval nem nézek le senkit, csak bele tudom magam képzelni magam annak a helyébe is , aki keményen melózott az egyetemen évekig és később jött csak rá , hogy azok az éve elvesztegetett évek voltak...

Nagyon nagyon sajnálom, és szerintem az ő esetében maximum csak pszihológus segítene, hogy ezt fel tudja dolgozni magában.

Sajnállak titeket, hogy így vagytok...

Egyikőtöknek sem lehet könnyű....

Tényleg talán pszihológus segíthetne neki és akkor talán rendeződne köztetek minden.

Vagy akár mutasd meg neki, küld el neki ezt amit ide kiírtál, és írj neki hogy neked ez rosszul esik.

2020. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!