Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem valami túl komoly téma,...

Nem valami túl komoly téma, de bunkón cselekedtem ezügyben?

Figyelt kérdés
Már tegnap elterveztem hogy ma elutazok valahova késő délelőtt, délelőtt össze is készülődtem és már indultam el, amikor az anyám elkezdett emiatt kötekedni. Merthogy délután megyünk megköszönteni az egyik rokonunkat születésnapja alkalmából. Csak ugye én erről nem tudtam egész eddig, nem mondta egyáltalán, és ekkor meg gyorsan kellett dönteni hogy emiatt most maradjak itthon mégis, vagy hamár felöltöztem meg nekikészültem, utazzak el. És inkább elutaztam, ahhoz volt kedvem, ezt választottam. Tudom nem valami komoly dolog, de ez k*csög döntés volt? Csak kíváncsi vagyok
2017. júl. 2. 18:23
 1/8 anonim válasza:
100%
Mivel nem tudtál róla és közben lett programod, így szerintem nem bunkóság. De mindenképp köszöntsd majd fel a rokonodat a napokban, akkor biztosan nem marad tüske senkiben.:)
2017. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből nehéz megmondani, de ha már van programod, és nem olyan rokon, akivel szoros lenne a kapcsolatod, akkor jogosan tartottad magad a terveidhez, viszont ha halasztható dologra akartál elmenni, akkor a családi véke érdekében jobb lett volna a köszöntésre elmenni.


Mindenesetre érdekes, hogy szó nélkül le akartál lépni; egy életközösségben azért szokás bejelenti, hogyha hosszabb időre, vagy távolabbra tervezünk elutazni. Ráadásul a bejelentéssel az ehhez hasonló problémák is elkerülhetőek.

2017. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt bunkóság. Ha családi programra akarnak vinni akkor illik előre szólni, nálunk legalább is így megy. Ha hirtelen ötlettől vezérelve lesz valamilyen banzájn akkor meg nincs sértődés, ha valaki kimarad mert már előre eltervezett programja van.
2017. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szóltak előre, hogy köszönteni mentek. Nem voltál bunkó. Azért utólag köszöntsd fel a rokont.
2017. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg te is szolhattál volna, hogy pőrogramod van. Elvégre egy közösségben élsz, nem egyedül.
2017. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát a szüleid még délelőtt sem szóltak, hogy aznap délután köszönteni mennétek. Csak mikor indultál volna.

Hát, én amint megbeszélem az illető családdal a köszöntést, azonnal elmondom ezt minden családtagomnak. Beleértve az óvodás kisfiamat is!


A helyedben én is elmentem volna a saját programomra. Szüleimnek pedig megmondtam volna, hogyha bármilyen programra velem együtt akarnak menni (vagy bármi munkánál számítanak a segítségemre), akkor a minimum minimuma az, hogy amint eldőlt, mikor lesz, szóljanak. Sőt, a normális az volna, ha előzetesen megkérdeznék, hogy nekem mikor lenne jó.

Ha nem szólnak, mert ennyire nem fontos nekik, hogy ráérek-e, akkor pedig ne csodálkozzanak, ha nem megyek velük.

2017. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Többen írták, hogy a kérdező is szólhatott volna.

Azért ez nem ugyanaz.


A kérdező saját magának csinált programot, a szülei pedig neki is. Ha másnak csinálok programot, egyértelmű, hogy mihamarabb közölnöm kell vele (sőt szerintem illik előre egyeztetni). Ha magamnak csinálok programot, akkor alapesetben mondom (hisz beszélőviszonyban vagyok a családtagjaimmal), de ez csupán tájékoztatás, hisz nem az ő idejüket osztom be, hanem a magamét.

2017. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van annyira közeli rokon, hogy illene tudnod a születésnapját, és eddig is minden éven mentetek, akkor nem bunkóság, hogy nem szólt anyukád, gondolom, azt hitte, hogy tudod.

Ha hirtelen lettetek annyira jóban ezzel a rokonnal, hogy eljártok hozzá, és eddig nem tettétek, vagy ha te vagy a családban az az ember, aki notóriusan rossz dátumok terén (mindenhol van ilyen :) akkor illett volna szólnia.

2017. júl. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!