Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Pszichopata vagy csak neveletlen?

Pszichopata vagy csak neveletlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok adott egy 7 éves kislány aki iszonyatosan kezelhetetlen,agresszív és konkrétan olyan jeleket produkál, hogy lehet hogy valami nincs vele rendben. Mindig hazudik és mindent másra hárít pl anyura hárít mindent és amikor megkérdi anyu tőle hogy miért csak annyit mond hogy mert megérdemled te k*rv* és apa is mindig téged hibáztat szóval én is. Meg olyanokat is mond hogy amikor anya tévézni akar akkor csak annyit mond hogy nem engedem és kuss a neved te s*ar. Káromkodik amúgy 1000-el 0-24-ig. És ha valami nem tetszik neki csak simán megveri anyámat és megharapja. Anyám és apám se bír vele, olyan mont ha ő irányítana. Családterapeuta se tud segíteni... nem lehet itthon már meglenni folyton veszekedések mennek és toxic minden. Ötletek? 17f vagyok

2017. aug. 26. 16:42
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Utóirat: nem érez soha büntudatot és folyton mindenkit összrugraszt egymás ellen, csinálja a drámát otthon
2017. aug. 26. 16:47
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez, csak detto a 60 éves "apukám" csinálja.


Egyébként ezt a viselkedést, káromkodást valakitől látja. Magától biztos, hogy nem kezd el k.rv.zni.


Apukád nem beszél csúnyán? Mert a leírás teljesen apámat írja le, valószínű, hogy nálatok is tőle lesi el, vagy éppen mástól.

2017. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Sose kapott verést és a büntetések is hatastalanok. Én magam próbáltam nevelni de akkor engem vertek meg. Én nem szólhatok itthon bele.
2017. aug. 26. 16:49
 4/39 A kérdező kommentje:
#4/5 mind2 szülőm kicsit idegbeteg és egész nap harcolnak egymással trágársággal és lelki terrorral
2017. aug. 26. 16:50
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valami nincs rendben? Inkább nagyon súlyos gondok vannak vele. Ha jól hámozom ki, te a bátyja vagy. Sürgősen el kell vinniük a szüleinek a gyermekpszichiátriára, hogy kiderítsék, mi a probléma.
2017. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Járunl családterapeutára de nem segít semmit. Más segitséget nem hajlandóak kérni :(
2017. aug. 26. 16:52
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
Most olvastam a legutóbbi kiegészítésedet. Akkor már meg is van a probléma. Szegény kislány abba őrül bele, hogy a szülei napi szinten marják egymást.
2017. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a dolgokat a gyerek nem magától szedi.


Én ugyanilyen gyerek voltam. Holott ránézésre normális családban éltem, normális szülőkkel. Csakhogy az egyébként normális, jólelkű apám konfliktuskezelése kb a trágárságból és a toporzékolásból állt mindig is, és egy gyerek fogékony az ilyesmire. Csakhogy míg apám tudott disztingválni, és nem adta elő magát akárhol és akármikor, addig én, gyerekként képtelen voltam erre.


Eredmény? Felnőttem, megtanultam a helyes konfliktuskezelést, és az egyetlen hátrányom annyi maradt mára, hogy szégyellem a gyerekkoromat.


Nálatok is a kislány maga adja meg a kulcsot "apa is mindig téged hibáztat szóval én is".


A családterapeuta meg azért nem tud segíteni, mert a szülők nálatok is normálisak, és idegenek előtt tudnak disztingválni, csak egymás közt nem. A családterapeuta előtt másik arcukat mutatják, míg a gyerek mindkettőt jól ismeri.

2017. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen mert anyám folyton terrorizálós fajta apám meg kicsit hibbant mert öregedik és ez folytonos veszekedést kelt
2017. aug. 26. 16:59
 10/39 anonim ***** válasza:
46%
ADHD tünetei vannak, nézz utána. Ez egy betegség.
2017. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!