Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Pszichopata vagy csak neveletlen?

Pszichopata vagy csak neveletlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok adott egy 7 éves kislány aki iszonyatosan kezelhetetlen,agresszív és konkrétan olyan jeleket produkál, hogy lehet hogy valami nincs vele rendben. Mindig hazudik és mindent másra hárít pl anyura hárít mindent és amikor megkérdi anyu tőle hogy miért csak annyit mond hogy mert megérdemled te k*rv* és apa is mindig téged hibáztat szóval én is. Meg olyanokat is mond hogy amikor anya tévézni akar akkor csak annyit mond hogy nem engedem és kuss a neved te s*ar. Káromkodik amúgy 1000-el 0-24-ig. És ha valami nem tetszik neki csak simán megveri anyámat és megharapja. Anyám és apám se bír vele, olyan mont ha ő irányítana. Családterapeuta se tud segíteni... nem lehet itthon már meglenni folyton veszekedések mennek és toxic minden. Ötletek? 17f vagyok

2017. aug. 26. 16:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezt látja otthon a szülőktől,így azthiszi az a normális ha ő is ezt csinálja.Mondjuk Én anyukád helyében igen szépen eligazítanám amint kezet emel rám.Még csak 7éves mi lesz később,terrorban fogja tartani az egész családot?!Hogy lesznek így barátai,majd őket is veri?!A kisgyerekek nagyon őszinték kifogják kozositeni és egy barátja sem lesz.Amit ha jobban megnézel érthető,mert melyik 7-8éves szülei szeretnének ilyen barátot a kisgyerekének?!
2017. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
szar nevelés sajnos.. ha tudod majd vedd gyámságba..
2017. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

7 évesen elvileg már kell közösségbe járnia. Ott nem vesznek észre semmit? Talán az iskola pszichológus is tudna valamit segíteni.

Ez a szegény kislány a szüleitől semmi szeretetet nem kap, legalább te ne a rosszat lásd benne.

lehet jó ötlet lenne ha magadhoz tudnád venni, de még te is csak 18 éves leszel. Dolgoznod kell majd, hogy az alap dolgaitok meglegyenek. ráadásul nem tudom mennyire önveszélyes, nem tesz-e kárt magában, amíg te nem lennél otthon a munka miatt.

2017. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
91%

Is-is.

Azért egy 7 éves neveletlenként sem szokott így viselkedni a felnőttekkel, szóval valami pszichiátriai eltérés lehet nála. De kevés az infó ahhoz, hogy ezt biztosra kijelentsem.

Meg ott a családi háttér, az sem stabil a leírásod alapján.

Plusz rettenetesen neveletlen is a gyerek. Én ismertem pszichopata kisfiút, nem volt könnyű vele, de következetes nevelés mellett azért kordában lehetett tartani.

Nem családterapeuta kell, hanem pszichiáter.

2017. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

"Azért egy 7 éves neveletlenként sem szokott így viselkedni a felnőttekkel, szóval valami pszichiátriai eltérés lehet nála"

inkább csak akaratos.. A családi háttér itt a főbb probléma olvass vissza.

2017. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen családi háttér mellet ez a viselkedés a normális részéről. Nem tudom miért akartok mindenáron valami betegséget rátukmálni. Ilyen helyen így nem szabadna gyereket nevelni.


Akik pedig azt mondják ki kéne emelni: nem megy az olyan egyszerűen. Édesanyám nevelőszülő.

2017. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz kellene elvinni, de sürgősen, mert ezt mindenképp meg kell fékezni. Az ő érdekében legfőképp.. Nyilván nem CSAK a család a felelős a kislány viselkedéséért, hiszen te is felnőttél, és normális ember lettél, ugyanebben a közegben.

Viszont. Azért azon is el kellene gondolkodni, hogy egy 7 éves kislány vajon honnan ismer ilyen szavakat, hol lát ilyen viselkedést, miből gondolja, honnan tanulta, hogy beszélhet így a szüleivel, vagy veled, minden következmény nélkül és hogy lehet, hogy 7 évesen "üt, ver" titeket. Minden gyereknek vannak "ütlegelési" korszakai, 2 évesen... Az enyémnek is volt, ütött engem is, az apukáját is, mikor neki nem tetszett valami. Ezt pár hétig csinálta, de kineveltük belőle... szóval szerintem pszichológus is kell és otthon is gyökeres változások kellenek. Mindenki érdekében, de legfőképp a kislány érdekében...

2017. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, az előző vagyok még..

Semmi esetre sem kell kiemelni a családból, csak neki kell állni komolyan foglalkozni a problémájával.

Nekem van rokonom, nevelőintézetben dolgozik. Higyj nekem, ott semmi esélye nincs a normális életre. Nem a nevelők miatt, hanem a többi gyerek miatt...a családjára van szüksége, és hogy nevelve legyen...nem kell lepasszolni, küzdeni kell. Ez a család dolga. Még csak 7 éves, nincs veszve semmi.

2017. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igazából egész nap tabletezik mert menekül a veszekedés ellen így nem tudja magát lefárasztani és tele is van energiával.
2017. aug. 31. 22:20
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kommentelő vagyok ismét.

Nem mondom, hogy valamilyen sport, vagy rendszeres elfoglaltság nem javítana kicsit a helyzeten, de alapvetően szerintem nem ez a gond. Hozzá hasonlóan több ezer 7éves tableten és sz.gépen nő fel a mai világban, mégsem terrorizálha a családját... komolyan kell ezt venni, és lépni kell, ahogy azt az előzőekben írtam, mert ebből későb nagy baj lehet...

2017. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!