Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszik rám a...

Jogosan haragszik rám a testvérem?

Figyelt kérdés
Először is, már mind a ketten külön élünk, egy húgunk van aki még a szüleinkkel él. Én egyedül lakom a kutyámmal, a nővérem a férjével és a 3 éves gyerekével. Sokat vigyázok a gyerekére, pedig utálom a kisgyerekeket, ezt ő is tudja. Soha nem kérek érte semmit, viszont 1 hete úgy alakult a munkám hogy az út miatt egész napig távol kellett lennem, a kutyát nem hagyhattam egyedül mert nincs kertem. Megkértem a nővérem hogy vigyázzon már a kutyámra amíg távol vagyok, gondoltam hogy azt az egy napot csak kibírja. A válasz annyi volt hogy van elég baja a gyerekkel is, kérjek meg mást, ő nem vállalja, meg amúgy sem akarja hogy egy koszos kutya legyen a gyerek mellett. Köpni nyelni nem tudtam, mikor magamhoz tértem megköszöntem hogy segített és hozzá tettem hogy így fogok én is vigyázni ezek után a gyerekére. Erre nagyon berágott, elkezdett szidni hogy milyen szemét vagyok, hogy nem is veszem figyelembe hogy milyen nehéz neki meg hasonlók, utána lecsapta a telefont. Gondoltam majd megnyugszik, de azóta is haragszik és mindenféle hülyeséget mond mindenkinek hogy lusta vagyok vigyázni néha a gyerekére, ilyen apróságot igazán elvállalhatnák hisz egész nap semmi dolgom csak a munka(hát hogyne, minden álmom egy síró, visító, bűzlő kisgyerekre vigyázni pihenés és a kutyámmal való foglalkozás helyett). A szüleim is ellenem fordultak hogy milyen szemét vagyok, igazán segíthetnék, és hogy hogy képzeltem hogy majd a kutyámra vigyáz a gyerek mellett. Most komolyan ekkora dolgot kértem? Jogosan fordult ellenem mindenki?
2017. szept. 10. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
Ezt így nehéz megítélni,de a gyerek csak fontosabb mint a kutya.
2017. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Én veled értek egyet. Ha a kedves szülők annyira egyetértenek a tesóddal, akkor a jövőben nyugodtan vigyázhatnak ők a gyerekre. Akkor tutira nem kell a kutyád mellett lennie.
2017. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Elegge egyoldalu a leirasod, ez slapjan nyilvan neked van igazad. Ez kivancsi lennek, mit mond a masik fel. Pl lakasban elek, dolgozok a 3 eves gyerek mellett, lehet, hogy en is megkertelek volna, hogy inkabb ne ide hozd. Masreszt ha te segitesz nekik, az szivesseg, senki nem varhatja el toled, hogy te old meg a problemaikat. Szoval passz..
2017. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Hat, a te leirasod alapjan a novered volt a bunko, de engem is erdekelne az o oldala
2017. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
99%

#3 Ilyen esetben azt mondom, hogy ne hozd ide a kutyát, pl. átugrom megsétáltatni, hogy kibírja, amíg hazaér a kérdező. Ez max egy órás program.

Érdekes, hogy nem tud besegíteni a "koszos kutya" miatt, de ha a gyerek vendégségben van, akkor nem zavarja. Ez nekem baromi visszás.

2017. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
a kutya se nem sír se nem visít, nem büdös mert szobatiszta. Össze sem lehet hasonlítani egy gyerekkel. Én egyszerűen nem szeretem őket, pár óráig elmegy de huzamosabb ideig kikészít. Ezért lepődtem meg annyira, mikor itt a gyerek akkor nem gond (pár óra általában), de hogy ő vigyázzon a kutyámra az már luxus.
2017. szept. 10. 20:33
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a kisgyerek már találkozott a kutyával.

Ebből a szempontból a nővéred egy gyökér, nem akarja az anyaszerepet játszani, állandóan vele lenni, ezért igyekszik minél jobban kijonni.


Mondd neki, hogy innentől kezdve fizet téged rendesen vagy keressen hivatásos babysittert 2000/oraert

2017. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem néztem a válaszokat, és nem is az itt a kérdés, hogy gyerek versus kutya, legalábbis a lényeg nekem a következőképp jött át: te adsz, adsz, adsz, aztán egyszer kérnél valamit, és el vagy küldve a fenébe, mert te hogy képzeled ezt.

Alapvetően azt mondanám, igazad lenne, viszont nagyon nem mindegy, hogy közlöd ezt a nővéreddel. Meg lehet ezt beszélni szépen is, de ezúttal nem jött össze.

2017. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Adammaister ***** válasza:
78%
Én veled értek egyet kérdező..
2017. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Miért bízza rád a gyereket, ha nem akarja, hogy egy koszos kutya legyen mellette? Akkor ne bízza rád. Szerintem jogosan mondtad ezt neki. Értem, hogy sok dolga van, de ha ennyiszer kér tőled segítséget, akkor igazán megtehette volna cserébe, hogy leviszi pisilni a kutyát meg odalök neki vmi kaját.
2017. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!