Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem jogosan haragszik...

A testvérem jogosan haragszik anyánkra? Mert szerintem nem! Elköltözött a párja.

Figyelt kérdés

Az van hogy a tesóm még otthon lakik anyával(én már régen nem),és odaköltözött a barátnője. Szóval együtt éltek. A lány iskolába járt nyáron diákmelózott,pénzt soha nem adott igaz anya sem kért.

Még nyáron kérdeztem anyát hogy meddig fogja elnézni azt hogy pénzt nem ad,nem segít nem csinál semmit(minden rossz szándék nélkül kérdeztem,mert ismerem anyámat hogy előbb utóbb betelik a pohár nála e miatt)?!

Akkor azt mondta nem lesz baj nem foglalkozzak vele. Karácsony előtt beszéltem anyámmal és mondta hogy haragszik rá a tesóm hozzá sem szól mert hazaköltözött a lány. Azt mondta nem ő küldte el,csak párszor mondta neki hogy jó lenne valamit segíteni.

Én mondtam a tesómnak hogy anyának igaza van,főleg így télen azért segíteni kéne valamit ha már pénzt nem ad néha begyújthatna vagy valami. És jó hogy betelt a pohár elvégre nem köteles eltartani! Erre rám is megharagudott (mondjuk engem különösebben nem hat meg)!



2013. jan. 5. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem jogosan haragszik, de ezt Te is tudod!
2013. jan. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen csak meg akarom neki mutatni majd a válaszokat,hogy belássa nincs igaza! Hogy vad idegen emberek is azt gondolják amit én! Tudom hogy anyámnak rosszul esik hogy haragszik,és most magát vádolja egy kicsit!:(
2013. jan. 5. 23:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha emiatt elköltözött a csaj akkor jobb is tartsa el más. Én rosszul érezném magam ha csak úgy mások hátán éldegélnék és raknám el a pénzem míg mások veszik nekem az ételt meg fűtik a szobám
2013. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Naná, hogy NEM jogosa haragszik rá!
2013. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
A csajnak csak kellett egy jó kifogás, hogy leléphessen. Erre jó volt anyukád. Ha a tesódnak egy csöpp esze van, többet nem keresi ezt a dologtalan rüfkét.
2013. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Amennyiben a dolgok tényleg ennyire egyszerűek, 5-ös válaszolóval értek egyet.


Mindenesetre hozzáfűzném hogy én is voltam ilyen "dologtalan rüfke" cipőben :) Legalábbis anyósék összes ismerőse és távoli rokona szerint.

Ők nem voltak tisztában pár egyszerű dologgal:

- Igaz hogy nem fizettem anyóséknak a számlákba - viszont anyósék mindent árammal oldanak meg, azt pedig lopják. Mit fizettem volna nekik? :)

- Nem fizettem nekik kajapénzt (elverték volna baromságokra). Viszont havonta egyszer bevásároltam 10-15ezer forintért minőségi élelmiszerekből.

- "Nem csináltam egész nap semmit." Mikor odaköltöztem (félig a kosz miatti undortól, félig hálából)szinte minden nap nagytakarítást végeztem, amit anyósék azzal háláltak meg hogy másnapra megint minden mocskos volt, egy "köszönöm"-öt sem kaptam.

Órarend változás miatt elkezdtek kimaradni a reggeli nagytakarítások, apósom szóvá is tette hogy mit képzelek magamról.

Onnantól kezdve amíg nem tudtam megoldani hogy elköltözzek, a magam utáni mosogatáson és a szobánk takarításán kívül semmit nem voltam hajlandó megcsinálni; szerintem jogosan.

Ha nem lettem volna ott, akkor is anyós dolga lett volna a többit megtenni.


Természetesen nem nektek, ellenetek szólt a történetem.

Csak annyit szeretnék kiemelni, mennyire nehéz a pontos tények ismerete nélkül ítélkezni.

2013. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Anyám nem az a házsártos minden lében kanál "anyós"! Szerintem ha ő akarta volna hogy menjen el a csaj most nem lenne lelkiismeret furdalása! Az én párom,és a másik testvérem barátnője is nagyon jól kijön vele.


Nagyon keményen dolgozik 10-12órákat(igaz télen kevesebbet),de nyáron megállása nem volt!:(

Nincs mocsok,de nem is lehet tőle elvárni hogy patyolat tiszta legyen minden mikor ennyit dolgozik. A számlákat közösen fizetik a tesómékkal.


Az hogy nem csinál semmit az tényleg azt jelenti hogy SEMMIT!!! Jó kitakarította a szobát amiben voltak,és elmosogatta a tányért amiből ettek a tesómmal. De ha már állta az edény a mosogatóba hozzá sem nyúlt.

2013. jan. 5. 23:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az előttem válaszolókkal, természetesen NEM jogosan haragszik a tesód!

A égne a pofám, ha ilyen párom lenne, hogy ingyen él valahol és még csak nem is segít!!!

Előbb utóbb a tesód is belátja majd- !REMÉLEM! - hogy ez így nem állapot... talán túl nagy a rózsaszín köd, és ezért nem látja a fától az erdőt...

Szóval kedves tesó: amíg nem te fizeted a rezsit, kaját, adj hálát, hogy olyan rendes anyukád van, aki csak annyit kért, hogy segítsen a barátnőd, ami abszolút de elvárható és normális dolog a normális emberek körében! ;)

2013. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Had haragudjon,majd le higgad.Ezt már az elején kellett volna le rendezni mikor oda költözött a csaj,hogy hozzá járul valamennyivel a rezsihez.És kiveszi részét ebből abból.Miért is kéne anyudnak őt etetni.Mosni főzni rá stb.tesód jobb ha össze rakja a kezét anyud eddig is tűrt.
2013. jan. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Testvéred is szokott segíteni otthon? Vagy csak a (volt) barátnőtől vártátok el a segítséget?
2013. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!