Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megérné szerintetek összeköltö...

Megérné szerintetek összeköltözni a testvéremmel ilyen körülmények között vagy jobb lenne saját lábra állni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a problémát.

22 éves vagyok, a bátyám 24 és mindeketten több éves kapcsolatban élünk. (Ők 5 éve, mi 2,5) A szüleink válása után a tesóm apuval elköltözött, én maradtam anyuval. Jó testvérek voltunk, de mivel ő mindent apu szemszögéből látott, én meg anyuéból eltávolodtunk kicsit. Nem veszekedtünk még soha, de van amikor 2-3 hétig nem is beszélünk. Sajnos anyu mellett nekem napról napra rosszabb élni,mert már látom, hogy mennyire önző,csak a pasik érdeklik meg a barátnői, nem lehet vele komolyan beszélni. Sokszor úgy érzem, mintha én lennék az ő anyja. Nekem kell foglalkozni a háztartással, számlákkal, soha nem kérdezné meg, hogy nekem esetleg szükségem lenne-e valamire. Szeretnék elköltözni, de az albérlet és a szoba árak nagyon magasak.

A tesóm és a barátnője jelenleg is albérletben élnek apuval, nagyon rosszul jönnek ki,mert apukám alkoholista és a tesvéremet is beleviszi a piálásba. Szóval a konkrét kérdésem az lenne,hogy szerintetek lenne értelme,ha a barátommal összeköltöznénk közös albiba a bátyámmal és a barátnőjével? A lánnyal nagyon jóban vagyok,sokat találkozunk, mindennap beszélünk szinte és a barátommal is jól kijönnek. Viszont a barátom és a testvérem ritkán beszélnek, nincs közös témájuk pluszban félek, hogy hiába nem lesz ott apu képes lesz munka után a kocsmába menni. Összesen 540 ezret keresünk 4en,ami igaz 4 részre osztva nem sok pénz, de közösen minden olcsóbb. (A kaja persze külön kasszán lenne,a rezsi lenne olcsóbb)

Nagyon szűkösen a barátommal is lakhatnánk kettesben, de akkor a számlák és a lakbér után semmire se maradna pénzünk.

Jó lenne megint a bátyámmal lakni, sokszor hiányzik a mindennapjaimból, de az alkohol miatt félek, hogy később mind a négyen megbánjuk ezt az összeköltözést.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2017. okt. 17. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az anyagi oldalát a kérdésnek, de én soha nem költöznék egy háztartásba egy alkoholistával. Szerintem jobb, ha nem látod, hogyan megy tönkre a testvéred. Esetleg próbáljátok megkerülni édesapádat és a testvéredékkel összeköltözni.Vagy nem költözhetne a párod édesanyád lakásába?
2017. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Anyu és apu nélkül költöznénk közös albérletbe. Nekik is rossz apuval, nekem is anyuval így amúgy is külön költözünk a szüleinktől. A kérdés az, hogy ezt külön-külön vagy együtt tegyük, főleg anyagi okokból.

A egyébként tesóm nem alkoholista még szerintem, heti 2-3x megy apuval kocsmába, de ha nem lesz ott apu és mi nem járunk ilyen helyekre (szóval nem lenne hozzá társasága) akkor lehet teljesen felhagyna a sörözéssel. De lehet, hogy nem és ettől félek.

2017. okt. 17. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesód alkohol problémája miatt nem költöznék össze.
2017. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni,igy a tesódat is kihuznád a bajból.
2017. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem koltozzetek össze. A bátyámnak szüksége van rád. Még fiatal lehettek rá hatással, a fiúk hamar összebarátkoznak.es a pasid is segíthet legalább eltereli az alkoholtól a figyelmét. Sok sikert.
2017. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
*Batyadnak
2017. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
2 dudás nem fér meg egy csárdában. Arra ne nagyon alapozz hogy joba vagytok nagyon, mert sok olyan eset van hogy nagyon birod meg minden, de 1 percet nem laknal vele. 2 nő egyhaztartasba nem valo. Aztan még ott lesz a bakkod is, meg a tesod..ott kesz kaosz lesz egy ido utan. Talan rovid ideig ki lehet birni. Penz sporolasnak tenyleg jo, viszont lehet 7ből 4 napon xanax lesz a vacsorad.
2017. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
63%
mi az hogy 2 nő nem tud együtt élni? ez oltári nagy b@romság. nem is ismered őket ha azt mondja hogy jó a kapcsolata velük akkor mit kell oltogatni... méghogy xanax....
2017. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért?

Az jobb lenne, ha egy vadidegen párral vennének ki lakást?

Ezt a megveszekedett családgyűlöletet és bomlasztást nem tudom honnan veszik újabban egyesek!

Amellett, ha valamiért mégsem működik, akkor majd különköltöznek, ... de miért ne menne?

2017. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem működhet, ha előre lefektetitek a szabályokat (fürdőszoba, konyha használata, takarítás, hűtő használata, vendégek hívása, tévézés).
2017. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!