Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Na jó ilyenkor hogy viselkedjek?

Na jó ilyenkor hogy viselkedjek?

Figyelt kérdés
Na szóval amelyik suliba járok ott kezdett el tanítani a bátyám (bioszt tanít) és mí meglepő az én osztályomat is ő tanítja na most ilyenkor hogy viselkedjek vele szemben tegezhettem v szólítsam tanárúrnak? meg hogy ha a szünetekben elkezdenék vele dumálni azt félre érthetik(azért gondolom ezt mert lány vagyok és amúgy meg senkise tudja hogy a tesom jó a barátnőm igen de ennyi)

2017. okt. 18. 18:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Szerintem beszeld meg a tesoddal, hogy beszeljen errol az osztallyal. Mondja el, hogy te vagy a testvere, ezert töled nem varja el, hogy magazd, de nem fog veled kivetelezni stb. :)
2017. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen esetekben - ha családtag a tanár, habár megszokottabb valamelyik szülö -, az abvett szokás, hogy az iskolában a hivatalos megszólítás (tanárnö, tanár úr) van használatban, és a szünetekben is csak tanár-tanuló minöségben beszélgetnek egymással, ha indokolt.


Privát beszélgetéseket meg otthon intézik, éppen a kellemetlen helyzetek elkerülése végett.

2017. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanár úrnak szólítsd és magázd ha vannak körülöttetek.


Privát beszélgetést meg csak otthon ejtsetek meg.


De őt kérdezted amúgy, hogy mit vár el?

2017. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem marad titokban hiszen egyezik a nevetek. De nem is kell titkolni, nem szégyen. Ennyi. Meg a tesódnak ez a munkahelye lesz, nem is ér rá majd veled dumálgatni a szünetekben. Hiszen neki is készülnie kell az órájára. Neki is kell a szünet. Majd otthon beszélgettek. Nem kell feltűnősködni. De titkolózni sem. Egyszerűen csak viselkedj természetesen. Magázni nem kell. Hiszen ha valakinek az anyja a tanár az sem magázza.
2017. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

előbb-utóbb úgyis kiderül hogy tesók vagytok, minek titkolni?


ha nem kivételez veled, márpedig ha okos és nem akar rosszat neked, nem fog, nem hiszem hogy nagy probléma lenee belőle

2017. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
jólvan dumáltam vele azt mondta hogy úgy szólítom ahogy akarom ...ja amúgy nem egyezik a nevünk
2017. okt. 18. 19:56
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Óriási hiba az iskola oldaláról.


A testvérednek kérnie kellene, hogy cseréljen egy másik biológis tanárral.


Vagy téged léne másik osztályba tenni.


Szinte hihetetlen, egyébként.

2017. okt. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lenne hiba? Ez csak egyes begyepesedett emberek fejében az, elvégre semmi sem indokol ilyen tiltást.
2017. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

08.05


Az összeférhetetlenség miatt hiba. Sőt, talán még t9bb is mint egyszerű hiba.

2017. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmiféle összeférhetetlenség sincs, csak egyes buta emberek fejében.

Még az sem gond, ha éppen valamelyik szülö a tanár, ez is müködik normális emberek esetében, és senkinek nincs belöle semmiféle problémája!

2017. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!