Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon féltékeny vagyok a...

Nagyon féltékeny vagyok a nővéremre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz, de úgy érzem, mindjárt felrobbanok. Én 14 éves vagyok, a nővérem 16 és az a bajom, hogy ő mindent megkap, amit csak kiejt a száján és emiatt nekem nem jut semmi sem, egyszerűen azért, mert ő az idősebb. Alap, hogy neki megvesznek mindent, én meg csak akkor kaptam új cipőt, amikor levált a talpa.

A tesóm most kitalálta, hogy egy iszonyat drága amerikai drámaiskolában akar tanulni érettségi után, persze, hogy egyből megengedték neki. Csakhogy ez nem is az ő ötlete volt, hanem az enyém, és ő amúgyis csak azért kezdte el a színjátszást, mert a szüleink nem engedtek el engem egyedül. Amikor mondtam nekik, hogy ez az én tervem volt, megkaptam, hogy akkor kezdjek gyűjteni rá, mert két tandíjra nem futja nekik. :(

A nagyim azt mondta, hogy ne aggódjak, mert sokkal értékesebb, ha megdolgozom az álmomért és nem csak a fenekem alá tolják, mint a tesómnál, de ez akkor is idegesít. Ő szépen kimegy a szüleink pénzén és megcsinálja azt, amit én akartam, én meg szenvedjek csendben. :(

Mit csináljak? Most nem is az a bajom, hogy ő is színésznő akar lenni, mert mindketten lehetünk, hanem az, hogy ilyen simán elveszi tőlem a lehetőséget. :(


2017. okt. 21. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Sajnálom, hogy ez van nálatok:(

A nagyidnak igaza van!Te sokkal többre fogod vinni mint a tesód, mert te meg fogsz dolgozni az álmaidért. Nem mondom azt, mert nem ismerem a tesód, hogy ő nem, de ebből látszik, hogy te okosabb vagy. Nálunk meg szinte fordítva van, tesóm (a húgom ) meg velem bunk..skodik nagyimmal az élen és szinte mindig nekik kell, hogy igazuk legyen. :( Apum meg mindkettőnknek igazat ad, de sokszor nekem is. Bár az én problémám összetettebb. Remélem a tiéd is megoldódik.

2017. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Skorpió87 ***** válasza:
96%

Hát ez elég durva. Egyébként te szerettél volna színésznő lenni, de a nővéred lecsapott az ötletedre, jól értem? Hm...Gáz, hogy a szüleid ehhez így állnak, hogy neked csak a morzsa jut. Csak tényleg az anyagiak miatt nagyon nehéz, de elég hülyén venné ki magát, hogy ő esetleg egy diplomás nő lesz, te meg csak a középiskoláig jutsz majd el. Szerintem ezt óvatosan megbeszélhetnéd velük egyszer. Ha kiutazik külföldre, lehet akkor már több mindent tudsz kiharcolni magadnak, mivel közelebb vagy, mint a tesód, nem tud beledumálni közvetlenül az életedbe.


Szerintem itt helyben is tudod mire vinni. Azért ne add fel, hátha mamád támogatna az álmaidban.

2017. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs feladni az álmomat! Attól, hogy őt beiratják abba a suliba, még én is az lehetek, ami csak akarok, csak legfeljebb a magam erejéből és nem a szüleim segítségével.
2017. okt. 21. 19:41
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Azt azért közöld a szüleiddel, hogy ha öregek lesznek, akkor téged hagyjanak békén nem fogod támogatni őket, hiszen két család(a sajátod és ők) eltartására nem lesz pénzed, úgyhogy kezdjenek el szépen gyűjtögetni öreg napjaikra.
2017. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Míg eljut odáig, sok víz lefolyik még s Dunán, ne aggódj! Lehet addig meggondolja magát, vagy.jön egy pasi az életébe, akit nem akar itt hagyni.

A szüleiddel próbálj akkor beszélni, amikor ő nincs otthon. Mondd el, mennyire bánt téged az egész szituáció. Hogy úgy érzed, őt többre becsülik, és jobban szeretik mint téged, és hogy ő mindent megkap, míg te nem.

2017. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyes emberek olyan primitívek mint az állatok. Ugyanis az állatvilágban figyelhető meg hasonló. Például ha egy madár fészkébe belerakja a tojását a kakukk, akkor a nagyra kitátott csőrű és nagy méretű kakukkot eteti a nullás IQ-jú anyamadár. Annyi esze sincs neki hogy a saját utódait is etetnie kéne.

Az én nővérem is "túletették", majd meg is hülyült bele mert hozzáment egy züllött alkoholistához aki verte. Majd elvált tőle és lelépett a férfi 20 millió Ft-nyi vagyonnal, törvényesen, mivel feleződött az a vagyon aminek megkeresésébe a szüleim belerokkantak. Majd a válás hírére lelkileg is belerokkantak. Míg élek nem felejtem el anyám tekintetét, mely azt fejezte ki hogy ő mekkora hülye volt hogy a nővérenek egy fillért is adott. De hiába, az élet benyújtotta neki a számlát a hülyesége miatt.

2017. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4-es, azért nem akarok velük bunkó lenni, még akkor sem, ha nem szeretnek annyira, mint a tesómat.


5-ös, az lehet, főleg, hogy eredetileg nem is a színjátszás érdekelte, hanem divattervező akart lenni. Bár igazából nem az zavar, hogy ő is színésznő akar lenni, volt már csomó színész testvérpár a történelemben, hanem az, hogy az ő suliját első szóra kifizetnék a szüleim, az enyémet meg nekem kell fizetnem, csak azért, mert az övére elköltik az összeset. Mindegy, ha gyűjtenem kell, gyűjteni fogok.

2017. okt. 21. 20:06
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
A szüleidnek az élet be fogja nyújtani a számlát a hülyeségükért, ahogy például az én szüleimnek is benyújtotta. Idős korára leszarta őket a nővérem és egyik idős szülő elmegyógyintézetben végezte, a másik meg öregek otthonában. Az emberek azt hiszik hogy amire nincs írott törvény azt a szabálytalanságot el lehet követni következmények nélkül. Nos ez tévedés, mert az élet be fogja nyújtani a számlát az ilyen szabálytalanságokért is, hiába nincs leírva a Btk-ban vagy más szabálygyűjteményben. Ahogy a nővéred is megbünteti a sors, mivel képes kitanulni olyan hivatást ami nem is érdekli, csupán azért hogy a testvérével kicseszhessen. Nos önmagával fog leginkább kicseszni, mert arra ébred hogy olyan szakmája van amit nem is szeret. Ezért nem fogja tudni lelkesen csinálni és nem kap vele munkát és mehet összeszerelő munkásnak. Azt hiszi a hülye hogy másokkal történő kicseszéssel előbbre jut, aztán pont amiatt jut hátrább.
2017. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha színésznő akarsz lenni, és tehetséges vagy, az is leszel. Én a te helyedben nem az amerikai drámaiskolát lőném be elsősorban, hanem a Színművészetit. Ha tanulsz nyelveket, és persze tudsz is, járhatsz majd színésznőként külföldi castingokra, ahol a tehetséged, rátermettséged fog számítani, nem az elitiskola.

Nehogy azt hidd, hogy elvégzel kint egy ilyen drámasulit, és azután leborulva osztogatják majd neked a főszerepeket Hollywoodban.

Hidd el, többre mész az életben, ha reális vágyaid vannak, és kitartó vagy, ha fokról fokra mész előre.

2017. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok: még az lemaradt: szóval most ne a tesódon meg a drámasulin rágódj, hanem már most tégy a célodért: nyelvek tanulása, versek, drámák olvasása, színjátszókör.
2017. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!