Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon féltékeny vagyok a...

Nagyon féltékeny vagyok a nővéremre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz, de úgy érzem, mindjárt felrobbanok. Én 14 éves vagyok, a nővérem 16 és az a bajom, hogy ő mindent megkap, amit csak kiejt a száján és emiatt nekem nem jut semmi sem, egyszerűen azért, mert ő az idősebb. Alap, hogy neki megvesznek mindent, én meg csak akkor kaptam új cipőt, amikor levált a talpa.

A tesóm most kitalálta, hogy egy iszonyat drága amerikai drámaiskolában akar tanulni érettségi után, persze, hogy egyből megengedték neki. Csakhogy ez nem is az ő ötlete volt, hanem az enyém, és ő amúgyis csak azért kezdte el a színjátszást, mert a szüleink nem engedtek el engem egyedül. Amikor mondtam nekik, hogy ez az én tervem volt, megkaptam, hogy akkor kezdjek gyűjteni rá, mert két tandíjra nem futja nekik. :(

A nagyim azt mondta, hogy ne aggódjak, mert sokkal értékesebb, ha megdolgozom az álmomért és nem csak a fenekem alá tolják, mint a tesómnál, de ez akkor is idegesít. Ő szépen kimegy a szüleink pénzén és megcsinálja azt, amit én akartam, én meg szenvedjek csendben. :(

Mit csináljak? Most nem is az a bajom, hogy ő is színésznő akar lenni, mert mindketten lehetünk, hanem az, hogy ilyen simán elveszi tőlem a lehetőséget. :(


2017. okt. 21. 19:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

na ez marha nagy bullshit, hogy amiatt többre viszed mert 3x annyit dolgozol érte


próbáld meg, drukkolok, de ezt ne felejtsd sosem, és ne legyél félénk majd viszonozni

2017. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a Színművészetiről (meg a hazai színészberkekről) nagyon sok rosszat hallottam, el is ijesztettek tőle. Igazából a színjátszós drámatanárom hozta fel nekem meg még 2 lánynak a csoportból, hogy a színészetnél kéne maradnunk, és ő ajánlotta Angliát és Amerikát.

Amit csak tudok, azt most is csinálok, angolt és németet is tanulok, rengeteget olvasok, a barátnőimmel improvizálok, járok színjátszóba, rengeteget gyakorolok. Nem szeretném, ha az anyagiakon csúszna el a dolog. :(

2017. okt. 21. 21:48
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, egy ilyen suliba borzalmas a túljelentkezés, akkor is ha fizetős. Lehet fel sem veszik a nőveredet, sőt elég valószínű, hogy nem. Te csak tanulj, képezd magad, dolgozz az álmodért, a nővéred jó eséllyel ki fog esni ebből, főleg ha neki nem is ez az álma. Amúgy is ezek elég sokszor csak gyerekes álmok. Minden kislány divattervező, modell meg színésznő akar lenni, aztán a többség mégsem lesz az. Ezzel nem azt mondom, hogy te nem leszel az, mert páran mindig kitartanak és megcsinálják, de az rengeteg munka. A szüleid nem tudják ezt megvenni a testvárednek, ha nem elég tehetséges.
2017. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy fáj, amikor a szüleid ennyire nyilvánvalóan különbéget tesznek a gyerekeik között (szerintem sokan nem egyformán szeretik a gyerekeiket, de legalább igyekeznek ezt nem ilyen nyíltan reklámozni). A színészettel kapcsolatos álmaid viszont nem kizárólag az anyagiakon múlnak. Nehéz pálya, nem elég a tehetség, jókor kell lenni jó helyen, és óriási a kockázat. Vagy bejön, vagy nem. Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak róla (nem is tudnálak), csak néha utólag kiderül, hogy nem mindig baj, ha nem azt kaptuk, amit szerettünk volna. A tesód nagyon csúnyán ráfázhat még arra, ami most szerencsének tűnik a számára, és egyáltalán nem biztos, hogy a szüleid hozzáállása téged tartósan elvágna a boldogságtól.
2017. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 szántóvető ***** válasza:
0%
nem kell tenned semmit.majd felnősz és ha szerencséd van akkor megjön az eszed előbb-utóbb.ha mégsem akkor megmaradsz egy irigy világgyűlölő nullának.azért remélem hogy az előbbi fog bekövetkezni.
2017. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Az egyik válaszoló már írta, hogy valószínű be sem fog kerülni. Ez igaz is! Ismerek amerikaiakat, az egyikőjük is ilyen színművészetit végzett (ott szakszerűbb megnevezése van, és többre értékelik mint itt Mo-n). Mesélte, hogy csak nagyon tehetséges nem USAbelieket vesznek föl (főleg milliomos gyerekeket), van olyan egyetem ahova nincs is esélye bekerülnie egy európainak. Egy magyar ismerősöm meg egy angol egyetemet nézett ki magának, ugyanúgy 14 évesen, és most lassan 18 évesként meg már inkább tanár akar lenni. Szóval neked is változhat a terved, de ha továbbra is ilyenek lesznek a szüleid, hagyd őket majd el ahogy csak tudod, a nővéred majd viszonozza a támogatásukat.
2017. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Honnan vetted hogy rossz a magyar színművészeti? Voltam drámatáborban, egyetemisták voltak a táborvezetők, és nagyon hasznos dolgokat tanítottak nekünk, és én nem vagyok nagy szereplős, de még én is csodálkoztam hogy mennyire jó dolog ez. Hasonló a pszichológiához, meg tiszta önismeret. Ők tök jól eljátszottak dolgokat. Amúgy tudom milyen érzés, nekem is a bátyámat jobban támogatják mint engem, de ezt egyedül nem fogod tudni feldolgozni pszichológus segítségét ajánlom. Nagyon rossz hogy ilyen fiatalon tönkremegy az önértékelésed mert hozzá fogsz hasonlítani mindent, és csak azt fogod érezni hogy egy senki vagy, amikor most kéne a megfelelő környezetben lenned ahhoz hogy egészséges felnőtt légy. Szóval ne add fel! Amúgy meg 2 év még sok idő, lehet azóta megváltozik a véleménye, még bármi lehet.
2017. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ha nem veszik fel, majd kap egy belvárosi lakást meg egy Lexust, hogy ne legyen szomorú. :( Arra már most mérget merek venni, hogy a megspórolt tandíjból egy gombóc fagyira való nem jut nekem.

Az meg szerintem tökmindegy, hogy színésznő vagy villamosmérnök akarok lenni, ugyanúgy magamra lennék utalva. Májusban is képesek voltak elküldeni az osztálykirándulásra egy forint költőpénz nélkül, a múzeumi belépőmet az osztályfőnököm fizette, a nővérem meg aznap vett magának 40 ezerért cipőt. Most nem azt mondom, hogy nekem is adjanak ennyit, csak legalább a belépőm árát odaadhatták volna. Na mindegy.

2017. okt. 22. 16:34
 19/19 anonim ***** válasza:
A nagyid esetleg nem tudna beszélni a szüleiddel, hogy ez gáz? Ha egy másik felnőttnek is feltűnik a dolog, az talán jobban hat rájuk, mint az, ha te szólsz miatta.
2017. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!