Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Teljesítenétek ezt az utolsó...

Teljesítenétek ezt az utolsó kérést?

Figyelt kérdés
Húgom(22) másfél éve lett leukémiás. A doki a napokban mondta, hogy az utolsó stádiumban van, a karácsonyt talán megéri. Ma mentem hozzá délelőtt, egyedül volt otthon, a barátja dolgozik. A végrendeletét írta, és a temetését tervezi (szereti az életet, kihasználja mindenpercét, de ha egyszer elmegy akkor a temetése legyen olyan amilyet szeretne). Láttam az eltervezést, milyen virágok legyenek és a zenék. Húgom szeretné, hogy a kedvenc dala szóljon, amit a barátja el is tud gitározni. Tudja, hogy nehéz lesz a barátjának azok a napok, de szeretné ha elgitározná. Persze belegondolt abba, hogy ez neki milyen rossz érzés lehet-meg nem "neki" lett írva, de mindenképpen szeretné, hogy szóljon a temetésén. Végső elkeseredésében gondolhatta ezt csak? (költői kérdés) tudom nem gondolja komolyan, meg nem is olyan lány aki csak úgy várná a halált.
2017. okt. 26. 14:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Most azt mondom, hogy igen. De lehet, hogy ha velem történne ez, akkor nem tudnám megtenni.. A barátjától függ.
2017. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Ekkora terhet nem szabad senki vállára tenni. A barát miért nem gyászolhat majd nyugodtan? Az meg mekkora baromság már, hogy azt is élő akarja írni, milyen virágot vigyenek a sirra. A temetés nem a holtakert van, hanem az elokert. A húgom önző
2017. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Én biztosan megpróbálnám ezt megtenni a barátnőmnek búcsúzóul, legfeljebb feljátszanám előre, és ha nem bírom, akkor mehet CD-lejátszóról. Egy 22 éves, fiatal csaj, aki haldoklik, hadd írja már elő, milyen virágokat szeretne a saját temetésén, kinek árt vele? Voltam huszonéves kolléganőm temetésén, pár nappal a halála előtt még beszéltünk, neki könnyebb volt úgy megküzdeni a ténnyel, hogy meg fog halni, hogy mindent elrendezett az utolsó napjaiban. Elajándékozta a holmijait, ugyanígy megtervezte a temetését, az ő hamvait az Adriára vitte le a családja, ott szórták a tengerbe. Ennél sokkal többet is megtettek volna érte, ha megkönnyíthetik vele a végét.
2017. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Hát én a barátja helyében azért megkérdezném, ezt mégis hogy gondolta?
2017. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Borzalmas lehet a húgodnak. Pláne ilyen fiatalon tudni, hogy már csak pár hónapod vam hátra. Ez feldolgozhatatlan. Mindenben támogatni kell ami segít neki egy picit. A barát igenis vállalja be a dalt és ígérje meg neki, hogy eljátsza. Ha nem lesz rá képes aut húgod úgysem tudja meg vagy ha igen akkor már nem fog neki számítani és meg fogja érteni. De most csak úgy tudtok neki segíteni ha támogatjátok mindenben. Egyébként meg az ő temetése miért ne lehetne ez az utolsó kívánsága? Talán nem ér ennyit nektek, a lelki nyugalma. Persze, hogy nehéz a barátjának, ez mindenkinek nehéz. De neki a leg nehezebb. A barátját majd segíteni kell a haláleset után.
2017. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Igen, én teljesíteném a kérését, meg sem fordulna a fejemben, hogy nem.
2017. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy ilyet nem kérhet csak úgy. Imádja mikor a barátja gitározik (nagyon jól), az egyik kedvenc együttesük száma. Ezt a temetésszervezést csak nekem mondta el, ha ott tartunk majd újra előjön a téma. Azon is gondolkodott mint a nem tudom hányas válaszoló, hogy a barátja felveszi és úgy játszák le.
2017. okt. 26. 16:06
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
A barátja el fogja tudni játszani. Sőt. Meg fogja könnyiteni a rettenetesen nehéz bucsuzást. Ne tessék ezen szörnyülködni. Ez egy nagyon szép, mély, szerelmetes kivánság, és a barátja teljesiteni fogja. A temetés legdrámaibb percei lesznek és talán a legfontosabbak. Nyugodtan beszéljenek erről előre. Esetleg érdemes pszichológus tanácsát igénybe venni. A 22 éves haldokló lány már a bölcs öregek fejével gondolkozik.
2017. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
Azért szegény lány úgy gondolom,megérdemel egy olyan temetést,amilyet megérdemel.
2017. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%

És a barát nem érdemli meg, hogy nyugodtan gyászoljon, ahogy szeretne és ne kelljen fellépösdot játszani, mikor belehal a fájdalomba?


Én nem vállalnám el, szeretek csendben emlékezni a halottamra (bárki is legyen az), nem gitározni meg anyámkinja.


Tegyék ve a kedvenc számot cd-n.

Egyébként ez önzöség a hugod részéröl.

2017. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!