Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes Anyukák, hogy...

Kisgyerekes Anyukák, hogy fogadnátok ilyen kérést?

Figyelt kérdés

Arról van, hogy van egy négy fős baráti társaságunk, ahol csak az egyik lánynak van gyereke.

Teljesen alap volt, hogy alkalmazkodunk a kisbabás anyukához, olyan programokat csinálunk, ahol ő is részt tud venni a csöppséggel, hadd mozduljon ki ő is. Azonban telt-múlt az idő, ez a baba már 4 éves és az anyukának teljesen természetes, ha bármilyen találkozót szervezünk, ők ketten jönnek. (Nem egyedülálló anyáról van szó, szép házasságban él a gyerek apjával.) Nyilván, ahogy nőtt a kicsi az igényei is egyre nagyobbak, így szinte minden találkozó arról szól, hogy őt ugráljuk körül, az ő igényeit elégítjük ki. Ha kirándulunk fél óráig fagyizót keresünk neki, ha vendéglőben beszélgetnénk mindenkit túlharsog, ha összejövünk valakinél a találkozó felében ovisoknak való társasjátékkal játszunk..

Mindig-mindig bennem volt az igény, de szeretem a barátnőmet és fogalmam sincs, hogy fogadná a hírt. Szóval szerintetek mit szólna, ha megkérném, hogy legyen olyan találkozónk, amire nem hozza a gyereket?

Akinek a fejében sosem fordul meg a gondolat, hogy egyáltalán megkérdezze, hogy hozhatja-e az akármelyik programra, nagyon meg fog bántódni?


2015. márc. 14. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A sértődés borítékolható, de majd túl teszi magát rajta. Egyszerűen közölni kell az igényeteket.
2015. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Két ovis fiam van. Csak akkor jönnek baráti találkozóra, ha vagy más is hozza a gyermekét és erről előre megegyezünk, vagy ha éppen nincs kire bízni őket, de ez nagyon ritka, konkrétan egyszer fordult elő. Én speciel kimondottan örülök, amikor van pár óra"felnőttes" gyerekmentes program a barátnőimmel. Nekem furcsa, hogy a barátnőd mindig viszi a kicsit.
2015. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kiléptem volna már egy ilyen társaságból, ahol minden egy kisgyerek körül forog. Ez csak egy egyéni vélemény, egyébként meg tudom érteni az ennyire gyerekközpontú embereket is, bár tőlem távol áll. Ahogy te is írtad, mindig azt kell csinálni, amit a kisgyerek akar, ő a figyelem középpontja, túlkiabál mindenkit, erőszakos. Én nem vagyok szülő, és mindig megkérdezem másoktól, hogy miért nem szoktatják arra az ilyen 4 év körüli gyereke arra, hogy nem az van, amit ő mond, hanem amit a felnőtt mond, ha csöndet akarnak, csöndben van, ha nem akarnak vele játszani, nincs játék.


Nyugodtan megmondhatod a barátnődnek, hogy biztos neki is egy kicsit sok egy ilyen uralkodó gyerek, és jó lenne neki is, ha felszabadulna egy ovis zsarnokoskodása alól egy kis időre és eljönne egyedül a felnőttes programokra.

2015. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel soha nem került szóba az ellenkezője, a barátnőd meg van győződve róla, hogy ti is támogatjátok, hogy vigye magával a picit. Ha kiderül ennek ellenkezője, biztos megsértődik. Én azt tenném, hogy szervezek a másik két barátnővel olyan programot, ami biztosan nem kisgyereknek való (beülni valahova, keményebb túrát tenni, vagy amire vágytok), és neki is megemlíthetitek, hogy ha van kedve/tud, őt is várjátok, de nem gyereknek való környezet, szóval őt hagyja otthon. Kevésbé valószínű a sértődés, mintha egy kanapén kakaózgató beszélgetésből tiltjátok ki a kicsit.
2015. márc. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális ez az állapot, és ha ezen megsértődik, nem igazi barátnő.
2015. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan meg fog bántódni kicsit, ha megkéritek, de beláthatja, hogy ő az, aki rosszul kezelte a találkozókat, és természetesnek vette eddig is, hogy mindenki az ő gyerekéhez alkalmazkodjon, körülötte ugráljon. Én is csak akkor viszem a gyerekeimet magammal, ha mások is hozzák, úgy ritkán, hogy ők az egyetlen gyerekek. Ami meg a másik, hogy én ugyan imádom az enyémeket, de ezt nem várom el másoktól is, azt meg főleg, nem, hogy ugrálják körbe őket, és a felnőtt találkozók az én gyerekeimről szóljanak. Főleg, ha azt a kisgyereket nem tanította meg viselkedni sem az anyja. Ha már viszi magával, akkor kezelni is tudja. Én magam még a gyerekes találkozókat sem szeretem olyanokkal, akiknek a gyerekeitől 1 értelmes mondatot váltani nem lehet, mert annyira lekötik az embert, vagy állandóan fegyelmezni kell őket. Játsszon el a gyerek magában is, és ne akarjon a társaság középpontja lenni. Ha ez nem megoldható, akkor maradjon otthon. Az ő igényeit elégítsék ki a szüleik, vigyék őket gyerektársaságba olyan alkalomra, ami erről szól.
2015. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát kíváncsi vagyok, hogy ezt hogy lehet szépen felhozni. De tényleg!

Anno nálunk hasonló volt a helyzet. 5-en voltunk barátnők, ebből csak egy lánynak volt gyereke. Ha felmentünk hozzá mondjuk péntek este meginni egy bort, akkor ugyanígy gyerekjátékba fulladt az este, a gyerek ugye produkálta magát folyamatosan. Ha az anyja belekezdett egy sztoriba, egyből csinált valamit,hogy ne tudja befejezni stb. Ha fagyizni mentünk a gyerek elszaladt, indultunk utána. Egy idő után azt vettük észre,hogy annyira nincs kedvünk már ehhez. De ugye hogy mondjuk meg. Mi nem tudtuk ezt megoldani. A többi lány szépen elmaradozott. Csak akkor jöttek, ha az anyuka meg tudta oldani a gyerek pásztort és be tudtunk ülni valahova beszélgetni.

2015. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Igen, az is baj, hogy a kislány nagyon el van kényeztetve és ez is egy olyan probléma, hogy nincs pofám felhívni erre a figyelmét, hiszen nem kérdezte a véleményemet, és hát tényleg milyen alapon oktatnám ki gyermektelenként. (Pedig konkrét helyzetekre szívesen felhívnám a figyelmét, mert ahogy a 3. válaszoló jól látja, ez a gyerek uralkodik, és az idő előrehaladtával ez egyre rosszabb lesz.)


Hát most várom a becsapódást, mert nagyon burkoltan azt vetettem fel (ami igaz is), hogy az egyik barátnőnk elég padlón van lelkileg, így jó lenne, ha jobban tudnánk egymásra figyelni, főleg őrá, ráadásul ilyen téma nem való egy kisgyereknek.


Az a baj, hogy az ő készülékében valami nagyon furán működik, mert egyik kirándulásunk alkalmával azt vetette fel, hogy legközelebb hozhatnánk gyereket, mert az övének hiányzik a gyerektársaság. (Ez mellesleg nem kicsit sértő, hisz a jelenlévők közül volt, aki szeretett volna gyereket, csak nem jött össze neki. – de hát sebaj, hozzon kölcsön gyereket.) Én meg csak a kislányra való tekintettel nem csaptam le a labdát, hogy mi lenne, ha az ő gyereke nem jönne legközelebb, és nem mindenki más alkalmazkodna őhozzájuk.

Sajnos nem vagyok olyan tökös, hogy órák/napok múlva felkeressem azért, hogy egy elszólására utólag reagálva konfliktust generáljak.

2015. márc. 14. 18:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Most is van akkor alkalom: Figyu, Kata miatt most olyan lelkizős, csajos,gondokat kitárgyaló estére! jönnénk össze. Ha tudsz, gyere Ágika nélkül, de ha nem megy inkább máskor csinálnánk majd gyerekbarát programot.
2015. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Baráti társaságból eddig nekem van gyerekem. Tudom, hogy nekik közel sem annyira érdekes, mint nekem, ezért nem tolom az arcukba.

Most 10 hónapos, eddig háromszor voltak itt kifejezetten a gyerek miatt. Akkor játszottak vele, utána a férjem átvette, mi meg továbbálltunk.


Egyébként havonta-kéthavonta találkozunk a városban. Egyeztetek a férjemmel, hogy aznap neki ne legyen este dolga, ő megeteti, lefekteti, én meg hazaérek valamikor. Általában péntekre vagy szombatra szervezzük, így a férjem sincs túlterhelve, ha reggel esetleg a gyerek kelne korábban, mint én.

2015. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!