Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kilástalan vagyok folyton az...

Kilástalan vagyok folyton az kérdezem hogy hol rontottam el. Az öcsémmel lehet a baj vagy velem?

Figyelt kérdés
Az öcsémet már 19 éves korom óta én nevelem. Én most vagyok 25 éves ő meg 15 és olyan szinten megutált, hogy néha csak feladnám ezt az egészet, de tudom, hogy a testvérem csak rám számíthat. Apukánk meghalt mikor az öcsém volt nyolc éves, rá egy évvel pedig anyu lelécelt magamra hagyva a tesómmal. Már az elején se volt könnyű, de most, hogy belépett a tini korszakba kezelhetetlen. Szerencsére bejutott egy jó gimnáziumba, de onnan ki is rúgták mivel verekedett. Már többször is próbáltam beszélni vele, de hatástalan folyton csak kritizál és nem enged az "igazából". Már a barátaival is beszéltem, hogy egy kicsit hassanak rá, de ők is azt mondták, hogy teljesen elhidegült tőlük, egyedül egy lánnyal tartja a kapcsolatot, akit tegnapig nem is ismertem. Hat óráig dolgoztam, hét órára jöttem haza beugrottam a mekibe, hogy egy kicsit meglepjem, de mikor hazaértem egy lánnyal volt. Nem csináltam belőle problémát, sőt örültem neki, aranyos kedves lánynak tűnt, meg is kérdeztem, hogy velünk marad vacsorára, mire az öcsém bedühödött majd mondta, hogy ne játszam el a törödő anyát mert egyik se vagyok. Kiakadtam, hogy más előtt is így beszél velem. Elmondtam neki, hogy szinte én neveltem fel és, hogy az egész család nem támogat, egyedül rám számíthat erre meg így bánik velem? Mondtam hogyha így folytatja leveszem róla a kezem, mert már tényleg sok ez nekem, nem vagyok szülő tényleg nem, de én mindig előre tettem őt, vele foglalkoztam, hogy neki jó legyen! Hogyan hathatnék rá? Egyszerűen tanácstalan vagyok. Rokonokra nem számíthatok, ők le se sz3rnak, és konkrétan mindenki a világ másik táján van.

2017. nov. 11. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon egyszerű, vonj meg tőle mindent és hagyd sorsára. Szerintem nem kell neki 3 nap és észreveszi a dolgot. Ha pedig már kezelhetetlen, akkor ki kell rakni teljesen.
2017. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem irigyellek. A kamaszkor amúgy is rázós, nálatok ráadásul nincs szülő, ez külön nehezíti mindkettőtök életét. Az a kifakadás, hogy te nem vagy törődő anya, nem ellened szólt, sokkal inkább az igazi anyátoknak, ne vedd magadra. Szerintem öcsinek iszonyúan fáj, hogy így magatokra hagytak benneteket, és rajtad veri le, ha te erre még mérgedben megfenyegeted, hogy te is lesz..rod, végképp bizonytalanná teszi. Ha meg tudod oldani, próbálj meg családsegítőhöz, nevelési tanácsadóhoz, gyámhivatalhoz fordulni, bárhová, ahol van ingyenes pszichológus, esetleg családterapeuta, vagy iskolapszichológussal beszélni, ha van. Az öcséd ebben a helyzetben különösen veszélyeztetett, könnyen belesodródhat rossz társaságba, drogozni, inni kezdhet. Kell mögé a biztonságos háttér, és e pillanatban te vagy az egyetlen, aki megadhatja neki, bármennyire is iszonyú teher ez 25 évesen.
2017. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
És hol volt a gyámügy?
2017. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz, aki félárva, az anyja elhagyta és a nővére neveli. Ezért (is) problémás. Nem te rontottad el, még a szülők által nevelt családokban is nagyon kemény tud lenni a kamaszkor. Nyilván nem minden gyereknél, de sokaknál igen.

Figyelj azokra a jelekre, amik arra utalhatnak, hogy esetleg drogozik-e - ha ilyen gyanú felmerül, akkor sürgősen segítséget kell kérned.

Egyébként meg ne vedd a szívedre a szájálását. Legyenek szabályaid, amit elvársz tőle (nem kell sok, csak ami tényleg fontos és az ő érdekét szolgálja).

Érdemes a tanáraival, osztályfőnökével is rendszeresen beszélned.

A kritizálás, bunkóskodás, visszadumálás életkori sajátosság is. Ettől függetlenül ne hagyd magad lábtörlőnek használni. Nem kell vele veszekedni, de próbálj vele beszélgetni minél többet, amikor csak lehet. Ha tuskó, akkor meg ne keresd a kedvét - semmi meki, finomság, sőt mivel gondolom te tartod el, akár meg is vonhatsz tőle dolgokat, amit te fizetsz (telefon, internet) egy időre.

2017. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Drogra nem hinném, hogy ráálna. Édesapánkat ez miatt vesztettük el (és más dolgok miatt is). Az új tanáraival beszéltem és az egyik azt ajánlotta lehet, hogy kéne neki egy kis apai szigor. De mivel én három éve szingli vagyok, és az öcsém miatt nem is szeretnék eljárkálni ide-oda, ezért nem hinném, hogy mostanában lesz. Az egyik barátnőmmel is gondolkoztunk, és lehet, hogy tényleg jól jönne neki egy kis szeretet, törődés is. De nem tőlem. Hiányzik neki az apai szeretet, de lehet, hogy csak az, hogy csak úgy tartson egy apa fia napot. Nem tudom, én tényleg mindennel próbálkoztam "dilidoki"-hoz is vittem, ahogy ő mondta. De nem használt semmit, két hónap alatt megelégelte. Nincs rossz társaságban tudomásom szerint, ott egy férfi tanár nekem beszámol, mikor megkérdem, hogy nem e keveredett rossz társaságba. A jegyei is megfelelnek az elvárásaimnam, órán szorgalmas csak velem ilyen. Tanárok szerint tisztelettudó és az esze is a helyén vagy.


Esetleg hagyjam egy kicsit lógva ne szóljak hozzá vagy mi? Esetleg túl ráakaszkodó lennék?

2017. nov. 11. 16:07
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem semmi sztori. Már azzal is bőven túlteljesítettél, hogy vállaltad a nevelését. Belegondolok, én nem hiszem, hogy 19 éves fejjel vállaltam volna, hogy még minimum 9 évig eltartsam a testvéremet, hiszen az nagy anyagi teher, és még neveljem is. Persze lehet, hogy anyagilag jól álltok, ezt nem tudom.

Egy 19 éves fiú biztosan nem ezt tette volna. De talán sok lány sem.


Vannak olyan tanácsadó szervezetek, ahol fiatalok adnak tanácsot tiniknek. Például fesztiválokon is szokott ilyen lenni. Mert állítólag a tinik könnyebben elfogadnak tanácsot egy tőlük nem sokkal idősebb fiataltól. Próbálj meg egy ilyen fiúval beszélni, aki szokott tanácsot adni, hátha töltene egy kis időt a testvéreddel.

2017. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd. Ha lehiggadtatok mind a ketten, akkor elmondhatod neki, hogy rosszul esett, ahogy viselkedett veled, tudja, hogy szereted és rád számíthat, de figyeljen oda, hogyan beszél veled. A saját kamaszaimnál azt tapasztaltam, hogy ha olyanjuk van, úgyis beszélnek arról, ami a lelküket nyomja, akkor mindenképp ott kell lenni teljes figyelemmel, de nyaggatni nem jó őket. Elég annyit a tudomásukra hozni (és úgy is viselkedni), hogy bármikor elmondhatják, megbeszélhetitek a dolgokat. Érdeklődni persze szoktam, az első reakcióból már úgyis látom, hogy van-e kedve társalogni.
2017. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Tudod, hogy ebben mi a legszomorubb? Te ugy fogsz félni a szüléstöl, gyerektöl, mint ördög a szenteltviztöl:-).
2017. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Szerintem más is példát vehetne rólad.Ahogy hozzá állsz ezekhez a dolgokhoz az nemsemmi. Az egészben még ami jó hogy legalább a jegyei jók és máshol normálisan viselkedik.Tudasd vele hogy rád mindig számíthat és valóban hagyni kellene egy kicsit.Engedni neki.Ráfog jönni hogy ez sem neki sem pedig neked nemjó.Esetleg még a leányzóval beszélni akivel tartja a kapcsolatot.Minden jót kívánok nektek.
2017. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

nézd, jól tanul és nincs zűrös helyzetben, ennél többet nem tudsz belőle kihozni...

Megmondod, hogy oké te nem leszel az anyja,de ha annyira szeretne egyet menjen és keresse őt meg, jaaaaa hogy ő elhagyott titeket...

Mondd meg hogy szereted őt és támogatod ha majd benő a feje lágya, de ha nem akar pesztrálást, akkor mostantól elég nagyfiú már agy neki egy szakács könyvet és kezdjen el főzni magára, add oda a ruháit és kezdjen el mosni magára(és közöld vele hogy büdös ruhában nem fog a csajszinak tetszeni), ha nem akarja hogy pesztráld akkor viselkedjen/éljen is felnőttként.

és ha ettől bedurcázik, akkor 18 évesen mehet amerre szeretne.

2017. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!