Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan békítsem meg az anyósom...

Hogyan békítsem meg az anyósomat? Mit rontottunk/rontottam el?

Figyelt kérdés

Az anyósom hihetetlenül haragszik rám, szerintem kreált okból.

Minden évben lemegyünk Hozzájuk Karácsony előtt, 250 km-re. Ilyenkor az állatainkat Édesanyámra bízzuk. (1kutya, 4cica)

Idén hazahoztunk plusz egy kutyust, egy bull típusú mentett fiút. Édesanyám azt mondta, hogy rá nem tud vigyázni, mert Neki is van két kutyája, így összesen 8 állat lenne a lakásában, ráadásul a kiskutya nem jön ki az Ő kutyáival.


Anyósom végül megengedte, hogy vigyük a kiskutyát, szerencsére.

Azonban tegnap felhívott, hogy mégsem szeretné, ha vinnénk. Oké, nincs gond, van aki nem szereti a kutyákat. Felhívtam a falunkbeli egyetlen panziót, zárva lesznek, barátra meg Karácsonykor nem bíznánk, van elég bajuk.


Visszahívtuk Anyóst, teljesen normálisan mondta a Párom, hogy egyedül fog menni, mert itt kell maradnom akkor a kutya miatt, esetleg lemegyünk januárban ketten is, ha kinyit a panzió. Ez tűnt a legjobb megoldásnak.


Anyós vérszemet kapott, s elkezdte magyarázni a Páromnak, hogy váljon el tőlem, ha ilyen szerencsétlen vagyok, hogy nem tudom megoldani a kutya elhelyezését s amúgy is csak miattam vannak állatok meg ránk hívja a sintért s tönkretettem az Ünnepet.



Persze, nem reagáltam, nem szeretnék konfliktust. A rágalmai úgysem igazak. Eddig soha nem volt ilyen kirohanás, azt gondoltam kedvel.


Ti hogy oldanátok meg? Érdemes pedáloznom, vagy hagyjam a fenébe?


Áldott Ünnepet Neketl! :)


2015. dec. 19. 14:05
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Lemaradt: úgy volt, hogy 24.-én a reggeli vonattal hazajövünk, mert a Szentestét 10 éve kettesben töltjük.

Ez annyiban változott emiatt, hogy a Párom 23.-án haza szeretne jönni hozzám, az utolsó vonattal. Nem akar így elmenni, de én bízom benne, hogy megenyhül,s elmegy. :)

2015. dec. 19. 14:20
 2/31 anonim ***** válasza:
50%

Hát, nem leszek népszerű, de...

Anyámék 3 éve vettek egy kutyát, akit elfelejtettek megnevelni, így nem tudják egyedül odahaza hagyni még fél napra sem. Kertjük nincsen. A kutya idegen nyilvános helyen nem tud viselkedni. Így mióta a kutya megvan, nem voltunk együtt kirándulni, játszóterezni, és komoly gond, hogy a miniatűr autójukba a 3 unokájukat pakolják be, vagy a kutyát, mert mivel nagytestű, az összes nem fér be egyszerre.

Szóval alapvetően megértem az anyósodat, ne tudd meg, hányszor puffogtam már az elmúlt években, hogy az a nyüved dög fontosabb, mint a család...

Hozzátenném, nekünk is vannak kutyáink, meg hozzá kertünk, ha elmegyünk, elvannak, ha meg több napra, akkor átjön valaki esténként, hogy megetesse.

2015. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
Megértem, hogy anyósodnak rosszul esett, hogy nem fog együtt lenni a család, de igencsak túlzásba esett a kirohanásával. Szerintem azok miatt, amit mondott neki kellene bocsánatot kérnie. Maximum annyit tennék, hogy felhívnám, elmondanám hogy sajnálom hogy így alakult a karácsony, ha megfelel januárban leutaztok. Ha meg duzzog tovább, így járt. Egyébként most nem mehetne Ő el hozzátok?
2015. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%

Rátok hívja a sintért... Na ezen a ponton azt hiszem, soha többé nem állnék szóba anyóssal. Bizonyos dolgokkal ki lehet nálam húzni a gyufát...

Abszolút semmi oka nem volt belekötni a teljesen logikus döntésetekbe. Igenis nem olyan könnyű megoldani az állatok elhelyezését, de ha még kis béna is lennél ebben, akkor se fenyegetőzzön már a sintérrel s ne verjen ki ilyen balhét...


Úgyhogy én soha többé nem mennék hozzá. Ha nagyon, nagyon szépen bocsánatot kérne, akkor talán, de mindig extrém röviden és sosem szeretném.

(Kivéve ha amúgy remek ember, csak valami hormonális vagy agyi probléma miatt vannak ok nélküli kitörései nagyritkán vagy mit tudom én. Sokféle dolog van ebben az életben.)

2015. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
47%

Talán öregszik, és kezd elhalni az agya. A demens öregek szoktak ilyen primitív, bunkó megnyilvánulásokat tenni, és a semmin hisztizni meg veszekedni.

Egyébként egy kutya sem nyüves dög, és egy kutya sem szabadna, hogy kevesebbet érjen egy családban, mint bármelyik gyerek vagy felnőtt.

Kinőttünk már a parasztkorból, hogy az asszonynak a konyhában, a kutyának meg láncon a helye, oszt maradjanak csöndben maguknak... könyörgöm.

2015. dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha ennyi állatotok van, akkor vélhetően kertes házban laktok. Esetleg nem tudta volna valamelyik szomszéd naponta megetetni a kuytát? Ha csak néhány napról van szó, ez is megoldás lehetett volna.

Hülyeség volt anyósodtól visszatáncolni, de én biztos megpróbáltam volna megoldani és nem egyből legyinteni, hogy másnak úgyis van elég baja. Pláne ha 24-én reggelre már otthon lettetek volna, akkor senkit sem kellett volna ezzel karácsonykor terhelni.

Ettől függetlenül anyós reakciója kritikán aluli, és ha már így történt, utólag ezt nem próbálnám a magam részéről helyrehozni, nem érdemelné meg.

2015. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%
Én is anyósodnak adok igazat. Valamelyik útba eső városban nincs egy kutyapanzió, ahová le tudnátok tenni a kutyát, hogy te is ott tudj lenni? 250 km-t utaztok, csak útba tudtok ejteni egyet.
2015. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%

"egy kutya sem szabadna, hogy kevesebbet érjen egy családban, mint bármelyik gyerek vagy felnőtt."


Ez súlyos baj. Nálunk az állatok a szerintem lehető legjobb bánásmódot kapják, de a férjem és a gyerekem többet érnek náluk, nem is kérdés.


Kérdező, ha már 24-én hazajöttök, akkor nem lehetne tényleg valakit megkérni, hogy addig nézzen a kutyára?

De a stílust kikérném anyóstól.

2015. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ, reagálnék.


A kiskutya nem neveletlen, hanem 12 hetes. 2 hetesen mentettük. A nyűves dög kifejezést meg elnézést, de ki kérem magamnak! Az állat családtag nálunk.


Kertes házban lakunk, de zsákutca, 2 szomszédunk van: egy 80 éves néni meg egy fiatal pár. Ők tegnap utaztak el. No meg 12 hetes kuytust tényleg nem zárnánk ki.

Igazán nem védem magunkat, csak tényleg nem tudtuk megoldani a felügyeletét. Nem lustaságból lett igy. Persze, lehet hogy van akinek jobban megy a szervezés, mint nekünk. :) Belátom, hogy mi is rontunk el dolgokat, nem Anyósomat hibáztatom, nem kenem másra. :) Csak furcsa volt ez a reakció.



Természetesen rögtön az Édesanyja elnézését kérte a Párom, s Ő nélkülem is megy, annak ellenére, hogy haragszik a kijelentései miatt. Tehát, igazából nincs veszve minden. Felajánlottuk, hogy jöjjönek Ők, újjítsunk egy picit régebben is, de nem túl nyitottak. Sajnos.


Azért szeretném Vele elsikálni ezt a dolgot. Persze, megvárom míg lehiggad, sőt, remélem Ő fog keresni.

2015. dec. 19. 15:02
 10/31 A kérdező kommentje:

S vonattal szoktunk menni, így nehéz bárhol megállni.

Bocsánat, ha úgy tűnik ezek ,,csak kifogások", de valóban megpróbáltam/tunk utána járni mindennek...

2015. dec. 19. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!