Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereken fizikai tünete lett...

Gyereken fizikai tünete lett a válásunknak. Hol rontottam el?

Figyelt kérdés
Nagyon apás a gyerek (most 6) és mivel már nem lakik velünk az apja, elkezdte rosszassággal felhívni magára azt a figyelmet amit eddig az apjától kapott. Próbáltam jobban odafigyelni rá is, de nem lehetek egyszerre két ember és úgy érzem eddig sem tartottam magamban semmit, szeretetben sosem szenvedtek hiányt. Most mégis betegségként jött ki ez rajta. Mit csinálhattam ennyi alapján rosszul?
2014. dec. 22. 00:23
 1/7 Argloss ***** válasza:
57%

A párválasztásnál.

Egy ilyen helyzetet mindenki másképpen él meg, nem igazán lehet általánosítani és megmondani, hogy mit kellene másképpen csinálnod...

Akadályozod az apukával való találkozásukat? Esetleg még szidod is a volt férjed a gyerekek előtt? Ezért gondolod azt, hogy a betegsége miattad van?

2014. dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van édesapád vagy fiútestvéred akkor nagyon jó lenne ha a gyermeked többször találkozna velük,vagy olyan személy akit szeret a csemetéd.Ha a gyermek apja megbízható maradt akkor nem kéne korlátozni a kettőjük találkozását és azt,hogy együtt lehessenek.A kicsi meg fogja szokni mikor lehet veled vagy az édesapjával együtt.Az átmeneti állapotot a felnőttek is nehezen élik meg,a gyermeknek még rosszabb a szeretett személytől való elszakadás. Mik azok a tünetek amik betegségnek mondasz?Próbáld meg lefoglalni a gyermekedet különböző programokkal,hogy ne legyen ideje a helyzetével törődni.El kell mondanod neki,az édesapjával nem értettétek meg egymást és ezért váltatok külön.Ne mondj rosszat a gyerek apjáról még a saját szüleidnek sem,különösen ha a gyerek jelen van! A gyerekeknek muszáj valahol rossznak lenni! Ha otthon jó a gyermek akkor a közösségben nem az,ha a közösségben jó magaviseletű akkor otthon fogja kitombolni magát.Ne keseredj el ha a gyerek gyerek marad! Sok lehet a feszültség a csemetédben ha sokat lenne a játszótéren vagy önvédelmi sportra járhatna és minden olyan tevékenység ahol fizikailag is megmutathatná erőnlétét az lecsitítaná a lelkét is.
2014. dec. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
na, ezért mondom, hogy a jó anya bármire képes. A lemondásra is. A szívem szakadna meg, de ilyen esetben inkább hagynám, hogy az apa nevelje. Nem attól jó szülő, hogy vele van a gyerek...
2014. dec. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen gyereknek sem MUSZÁJ rossznak lenni! Sem otthon, sem az iskolában.

A fiadnak hiányzik az apja, Őt te NEM tudod pótolni és ez megviseli.

Találkozzon az apjával, amikor csak lehetőség van rá. A nevelési elveket pedig közösen beszéljétek meg.

2014. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az apjával kellene élnie. Mi is hozzá kötődtünk jobban, és szenvedtünk nélküle. Aztán elköltöztünk hozzá - persze anyuval is tartottuk a kapcsolatot, de jobb volt így.


Ha ez nem járható út: mindenképp teljesen szabad és nagyon gyakori kapcsolattartás!

2014. dec. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es voltam.

Kedves 4-es! Nem vitatémaként mondom,de a gyerekeket is érik olyan hatások a közösségben is:pedagógus,osztálytársak,házi feladatok megoldása, megfelelés a felnőtteknek is és ezen felül számos olyan probléma aminek jó részével nem tud mit kezdeni a gyermek.Van egy jó vicc arról,hogy a férjet megdorgálták a munkahelyén és amikor hazamegy a családhoz akkor összevesz a feleségével és belerúg a kutyába.A konfliktus kezelés a felnőtteknél sem működik rendesen akkor a gyereknél hogy működne? Muszáj a gyereknek rossznak lenni,muszáj a gyereknek is kiadni a feszültséget,muszáj neki kipróbálni:mi történik ha rosszalkodik.Mindenki mást érthet a rosszaság alatt!!!

2014. dec. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Sosem akadályoztam a találkozásukat, sőt! Mindig is támogattam, hogy minél többet tudjanak találkozni.


Sosem szidtam nekik se az apjukat, se mást, ez nálam elvi kérdés is. Ismerjék meg maguktól az illetőket én csak annyit teszek, hogy amennyire tudom, védem őket a sérülésektől.


Bár sosem volt az apjukkal gondoskodás és szeretet terén probléma, de nevelni nem tudná őket 100%-ban. Technikailag meg tudná oldani, de egy nevelés nem csak erről szól, sőt.


Igen, tudom, hogy a gyermek léthez hozzá tartozik a rosszaság, de egy szintig megengedhető és ő néhányszor átlépte ezt a határt. Ekkor beszélgettünk el még jobban, ami után visszafogta magát viszont így a valószínűleg apja hiánya okozta szeretethiány okozta feszültség nem jött ki eléggé (még a plusz sporttal sem) és sajnos idegi fizikai tünete lett.


Sokat javult egyébként az elmúlt hetekben, de sajnos teljesen nem szűnt meg, így valószínűleg segítséget fogunk kérni, mert nem maradhat így.

2015. jan. 17. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!