Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a bátyám...

Mit lehet tenni, ha a bátyám nem képes elkezdeni az életét?

Figyelt kérdés
26 évesen egy diplomával még mindig otthon van, nem dolgozik, nem csinál semmit, amit nem akar, mert elsőszülött, ő mindent megtehet. Apa szinte mindent kifizet neki. Szóvá se lehet tenni nála ezt, mert felháborodik, a külső körülményeket okolja. Barátnője sincs, már sírok, ha látom anya elkeseredettségét. Kérlek, segítsetek, mit tehetnék?

2017. nov. 12. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Szetintem Te semmit bem tudsz. Szerintwm az ilyen emberrel nem is lehet tenni semmit. Szüleidnek kellene neki ultimátumot adni....


Eggyet nem értek a "barátnője sincs" ez miért.probléma?

2017. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy van úgy hogy az ilyen semmittevésben születnek meg az igazán jó gondolatok a jövőre vonatkozóan. Például az hogy mit fog majd csinálni.

Arra megpróbálhatod rábeszélni hogy amíg fiatal és független, lásson világot. Például ismertem egy földrajztanárt aki bejárta Ausztrália nagy részét. Használt kombi kocsit vett és abban is aludt, valamint gyümölcsszüreteken alkalmi feketemunkákat vállalt hogy legyen pénze.

Gyárba bárki el tud menni dolgozni napi 8 órába, de élni is kéne valamikor.

2017. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel szemben te....?
2017. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Semmit sem tehetsz. Szüleidnek kéne lépni vmit. Ameddig viszont csak a kifogás megy a tesód részéről, addig semmi sem fog változni. Semmibe sem nézem az ilyen élősködő embereket.


28/F

2017. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Majd ha 26 éves leszel te is, hasonló helyzetben, meglátjuk, mit lépsz. Lehet, hogy keres munkát a bátyád, csak nem köti az orrodra.


Te fiú vagy lány vagy amúgy?

2017. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha apuci mindent megvesz neki, akkor miért is menne dolgozni, gondolja ő
2017. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Szüleid naplopónak nevelték. Te nem tudsz tenni semmit.
2017. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

2-esnek:

Nem ez a két véglet van a világon, hogy vki gyárban dolgozik meg külföldön csövezik és fekete munkából tengődik. Lehet ezt értelmesebben is csinálni: nem gyárban kell itthon dolgozni és lehet sokat külföldre utazni (nem csövesként).


Kérdezőnek:

Miért kéne bármit is tenned? Megkap mindent, simán csak béna az élethez. A diploma ezen nem segít, és a barátnő sem. Hagyd a fenébe, éld a saját életed, ne foglalkozz ilyenekkel, nem a te gondod.

2017. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Rajtam segíts 24 vagyok nő , munka nélkül
2017. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Azt nem tudom, de nem ő szokta kiírni hogy huszonévesen még mindig szűz, és azt kérdezgeti, hogy ez nem ciki.
2017. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!