Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek egy drogos...

Ti mit tennétek egy drogos testvérrel? 17/f

Figyelt kérdés

Bátyám évek óta drogfüggő, elejével még kezelhető volt, de már nagyon elegem van belőle.

Mindenki azt mondja hogy támogatásra szorul, meg hogy miért vagyok én ilyen szemét vele.

Nem egyszer előfordult már, hogy kiürítette a bukszámat, lenyúlta a zsebpénzemet mert "neki nagyon kellett".

Anyámék járatják mindenféle elvonóra meg ilyen programokra, azt hiszik hogy majd az segíteni fog rajta. Sosem voltunk jó testvérek, és már nagyon idegesít hogy ellopkodja a cuccaimat, már olyan is előfordult hogy el akarta adni a számítógépemet, vagy a TV-t. Neki is meg anyáméknak is megmondtam hogy számomra ő évekkel ezelőtt meghalt. Ha netán túllövi magát engem hívnak a haverjai hogy menjek már el érte, mert teljesen szét van csúszva, elejével párszor elmentem, hazarángattam, de már szarok rá. Legyen ott ahol van, nem érdekel, tőlem akár egy buszmegállóban is aludhat. Nem tudom hogy mit használ, de az biztos hogy nem füvet, mert azt már én is kipróbáltam haverokkal, de senki nem nézett ki ilyen "ramatyul" mint a bátyám.

Nekem már semmi kedvem meg erőm arra, hogyha valaki hazahozza akkor berángassam a szobába, betuszkoljam az ágyba, ha hazahozzák inkább kint hagyom őt a folyosón had aludjon a csempén. Egyszerűen nem tud érdekelni.

Ti mit tennétek a helyemben?



2017. dec. 4. 19:16
 1/10 anonim válasza:
91%
Ellopja a cuccaid azok után h hazahoztad?(még ha csak az elején is) Szerintem már veszett ügy.De nyugi,pár év és hagyhatod a fenébe, elköltözöl stb. De ha még nem is veszett ügy, a szüleidnek kell megoldania, te már mindjárt felnôtt leszel, igazából elkezdôdik az önálló életed, röhej, hogy a felelôtlen bátyjád miatt legyen szar neked is.
2017. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A szüleidnek kellett volna egy rohadt nagy pofonnal kezdeni(ez nem számít verésnek!!!) mikor elkezdte cuccolni magát. Nem is ertem hogy lett drogos, ennyire szrtak rá a szülők?

Én sajnállak, ezt en se viselnem el.

Én általában kezdem egy hosszú higgadt beszélgetéssel, hogy változtasson. Aztán ha nem képes rá akkor így járt. Én azt mondom menekülj otthonról, pl lakj mamádnál.. vagy majd ha mész tovább tanulni akkor menj koleszba, jó messze..

Mivel nem fog változni a tesód, szüleid már el késtek a neveléssel..szóval kicsi rá az esély hogy újra épp elméjű lesz.

Nezesd meg vele azt a macskas filmet amibe drogos hajléktalan van és a cica(bob)

Nincs jobb ötletem..ha már az elvono se segít..

2017. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ja meg olvasd fel neki a kérdést meg a válaszokat, hogy senki se turne egy ilyen embert maga körül..
2017. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
Nem kellene ilyen szemét módon beszélned róla, azért mert kivett egy ötszázast a tárcádból. Amúgy szüleidnek kellene vele foglalkoznia.
2017. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

"Ti mit tennétek egy drogos testvérrel? "


Megmondom az igazat, semmit. Olyan messziről elkerülném, ahogy csak tudom, és azon gondolkoznék hogy hogy tudnék minél hamarabb lelépni hazulról. A pénztárcámat meg telefonomat mindig magammal hordanám, a szobám ajtaját meg zárnám.


Az a baj hogy az elvonó is csak akkor segít, ha ő is le akar szokni. Mivel nem új jelenség, gondolom próbáltál már vele beszélni meg minden, de ha nem megy, akkor nem tudsz mit tenni.


Viszont most belegondoltam hogy szülőként mit tennék ilyen helyzetben, mivelhogy ez nem a te bajod, hanem a szüleid baja...

2017. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De jó hogy én beszélek róla szemét módon. Az, hogy lop, drogozik, szerintem még az anyánkat is eladná az persze természetes, mert hát szegénynek kell a pénz.


Azt is tudom hogy a szüleim baja, a nevelés nagyjából mindkettőnknél elmaradt. Kb éjjel nappal dolgoznak hogy legyen pénz, kiskorunktól kezdve a bátyám is a haverjaival szokott lógni (amíg voltak neki) meg én is a haverjaimmal lógtam. Lehet úgy is mondani hogy az utca nevelt, meg mi neveltük egymást a haverokkal. Csak mi nem lettünk drogosok, nem lógunk suliból. Gondolom ez a baráti társaságtól is függ hogy ki milyen lesz.

Költözhetnék a nagyszüleimhez is, de ők messze laknak, meg a legjobb barátom és az anyja is felajánlotta, hogy menjek hozzájuk lakni (ők csak ketten élnek, a barátom meg az anyja), de nem tudom mitévő legyek

2017. dec. 4. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Amennyiben a költözés megoldható (szüleid részéről is), költözz!


Hát... a baráthoz hosszú távon behurcolkodni nem lenne szerencsés, nem tudom mi a terved az érettségi után. Bár nem tudom milyen viszonyotok, saját magamból indulok most csak ki.

2017. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod menj oda lakni a barátodékhoz.

Viszont akkor segíts nekik otthon amit tudsz, rakj rendet ott is mindig magad körül, vásárolj néha.

Meg nyilván illő lenne le adni nekik valamennyi pénzt, ha a szüleid nem adnának erre pénzt akkor diák munkával megoldod.

Vagy ha nem fogadják el akkor többször vasarolsz.

De ezt azért írom mert valamit valamiért, semmi sincs ingyen, illetve meg kell valamilyen módon halalod hogy be fogadnak.

Ha nagyon elviselhetetlen a tesód, én biztos mennék, és suli mellett inkább dolgozok hogy kicsit beszalljak a költségekbe.

Sajnos ez ilyen.

De ha otthon maradsz, az se jobb...

2017. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Szüleidnek kellett/kellene vele foglakoznia.
2017. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 shaggy95 válasza:
18%
Szerintem nem lehet azt mondani, hogy a szüleid problémája ez, ugyanúgy a tied is, nehogy már egy testvérnek ez ne legyen.! Sajnálom a helyzetet, de jó ötlet volt, hogy az értékeket magatoknál tárolni, akár a nagyszülőkkel összegyűlni egy nagyobb beszélgetésre, bár lehet hogy naiv vagyok és semmi haszna nem lenne. De én beadnék egy ilyen nagycsaládi beszélgetést mindenesetre.
2018. jan. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!