Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 9-10 évvel fiatalabb testvérre...

9-10 évvel fiatalabb testvérrel felnőtt korban "tud valamit kezdeni" az ember, vagy olyan, mintha nem is lenne, mert az életkorból adódóan mindig más-más életszakaszban vannak és így mások a mindennapjaik, az érdeklődésük stb?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne tudna?
2016. okt. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 11 év van, ráadásul a női tag az idősebb, férj, gyerekek. :) Mióta az öcsém befejezte a sulit, dolgozik és együtt él a párjával, szóval olyan felnőttes életet él, azóta egész jól elvagyunk. :) Majd a gyerekeim pesztrálhatják az övéit. ;)
2016. okt. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 11 és 9 év a különbség a nővéreim és köztem. 24 vagyok, jövőre férjhez megyek, de azt hiszem náluk örökké a húg leszek. Mi egyébként sokban különbözünk, nem szoros a kapcsolatunk,talán ez is közrejátszik.
2016. okt. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A korkülönbség egyre kevésbé lesz fontos. Hogy 10 éves-e valaki vagy 20, az még számít. De hogy 40 vagy 50, már sokkal kevésbé, az meg, hogy 80-e vagy 90 már végképp mindegy. :)
2016. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Köztem és öcsém közt 18 év van. Én most múltam 21. Párommal, külön élek már 2 éve. Imádom az öcsköst, tündéri gyerek, de szerintem igazi testvér kapcsolatom vele majd csak akkor lesz, ha ő is felnő.
2016. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Normális családban ez buta kérdés.
2016. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem éppen felnőttkorban tudnak egymással jó kapcsolatot kialakítani, mert akkor már nem számít az a 9-10 év ami gyermekkorban sok.
2016. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy lehet jó kapcsolatuk (bár szerintem, ha a testvérek korban közelebb vannak egymáshoz, akkor az sokkal jobb lehet), de ez az adott körülményektől, az idősebb testvértől is függ. Nekem például van egy 14 évvel idősebb nővérem. Ő nem az a típus, aki úgy kimondottan szeret gyerekekkel foglalkozni ezért velem sem vitte túlzásba illetve a középiskola, főiskola idején is kollégista volt, majd utána egy másik városban is dolgozott ezért csak hétvégente járt haza, így elég kevés időt töltöttünk együtt. Örültem neki ha hazajött, azért játszott is velem, hozott nekem valami kis apróságot valamint nyilván azért ő is szeretett hazajönni, de nem volt köztünk olyan kimondottan szoros testvéri kapcsolat. Ahogy a kérdező is írta, teljesen más életszakaszban voltunk, ő dolgozott én meg még általános iskolás voltam ezért nem igazán értettük meg egymást. Egy ideje viszont már vissza költözött ebbe a városba és így ha nem is minden nap, de heti négyszer biztos haza jön. Eddig is beszélgettünk, tartottuk a kapcsolatot, de most személyesen is többet találkozunk és én is idősebb lettem, így már több mindenről tudunk beszélgetni, tudunk olyan közös programokat csinálni, amiket mindketten élvezünk. Abban biztos vagyok, hogy sosem lesz olyan kapcsolatunk, mint mondjuk olyan testvéreknél, akik között csak pár év korkülönbség van mert tulajdonképpen külön-külön nőttünk fel, nincsenek közös gyerekkori élményeink, jelenleg is más-más életszakaszunkat éljük és a személyiségünk is elég különböző, de azért egész jól megvagyunk. Nálunk a családban nem túl nagy az összetartás, csak a közeli családtagokkal tartjuk a kapcsolatot, de velük sem igazán járunk össze. Nemsokára én is elköltözök majd a suli miatt, akkor ismét ritkábban találkozunk stb., de szerintem valahol ez az élet rendje, mindenki éli a saját életét.
2016. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudna. Még a 20 év korkülönbség is megoldható. Láttam rá példát.
2016. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem alapvetően bármikor ki tudnak alakítani jó kapcsolatot.


Talán a nehezebb időszakok azok, mikor az egyik 10 a másik 20 éves. De egy 15 és 25 évesnek már lehet elég sok közös pont, bulizás, technika, tanulás. Ha mindketten 20 felett lesznek, akkor meg igazából elkezd elmúlni a különbség, kikerülnek a nagybetűs életbe onnantól meg mindenki hasonló problémákkal, élményekkel találkozik.

2016. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!