Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél egy ilyen testvérrel?

Mit tennél egy ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés

Elég messze él tőlünk, gyakorlatilag a saját rossz döntései miatt él nagyon nehéz körülmények között, én még a szülőkkel élek.

Nagypapánk régebben meghalt, hagyott ránk egy földterületet, én ebből terveznék venni magamnak egy egyszerűbb házikót, hogy végre el tudjak költözni.

Testvérem, meg a szüleim neve szerepel még a tulajdoni lapon, szüleim természetesen belemennének az eladásába, ők nem tartanak rá igényt, viszont a testvérem bizonyos feltételekhez kezdte el kötni, hogy belemenjen az eladásba.

Nagyon irigy lett rám, amiért én a könnyebb életet választom, ezért olyanokat talált ki, hogy ő addig nem ír alá semmit, amíg nem mutatok fel neki egy olyan saját bankszámlát! amin van egy nagyobb összeg.

Mintha nem tudná eldönteni, hogy kérje a részét a földterületből, vagy ne. Folyamatosan engem szapul a hátam mögött, hogy egy tanulatlan bunkó vagyok(3 műszakban dolgozok egy gyárban, elég vacak fizetésért), nem tanultam tovább, bezzeg ő.

Még jópár évet kellene, hogy dolgozzak, hogy ki tudnám őt fizetni.

Már kb a megőrülés határán vagyok, szüleim meg nem akarnak semmiféle jogi hercehurcát a testvérem nyakába rakni, lévén, van elég baja.

Van egy párom is, ővele költöznénk közösen a házba, amit tudnék venni(ő is besegítene) de képtelen vagyok a testvérem miatt, én meg nagyon konfliktuskerülő vagyok, ő meg nagyon imád balhézni, veszekedni(főleg velem)

Bocs, hogy kicsit hosszabb lett.



2017. jan. 8. 03:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
És miért kéne hogy neked adja az ő részét? Miért nem te adod neki a tied?
2017. jan. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nekem jóval nagyobb részem van a tulajdonban, mint neki, szüleimnek sincs nagy. Szüleimet nem érdekli az ő részük, testvérem meg még akkor azt mondta, neki sem kell semmi, hogy majd így fogok tudni elköltözni én is, ezt mondta.

Azt nem akarja, hogy kifizessem(ezt mondta, elvileg) hanem nekiállt mindenfélét mostanában kitalálni, főleg, hogy lett egy párom is(neki nincs).

2017. jan. 8. 03:22
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon egyszerű. Adjátok el a földet, azzal, hogy az összeget tulajdoni hányad alapján osztjátok el. A szüleid majd eldöntik, hogy kinek adják a saját részüket, vagy megtartják és félreteszik öreg napjaikra.

Inkorrekt lenne kisemmizni a tesódat az örökségéből, tőled meg elég érdekes hozzáállás, hogy a mamahotelből egyenesen saját házba mennél, a tesód és a szüleid pénzéből (is), ő meg hadd kínlódjon. Tökmindegy, miért van most nehéz helyzetben, az a pénz akkor is jár neki, ha mondott is régebben olyat, hogy nem kell. Ajánld fel így az egyezséget.

2017. jan. 8. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Snorri ***** válasza:
97%
Most akkor eladás, vagy ajándék? Nem várhatod el tőle, hogy neked adja a részét, hiszen te mondtad, hogy nehéz a helyzete. Itt csak az lehet, amit első mondott. Eladni, és osztozni. Szüleid, ha akarják neked adják a pénzt, bár én ebben is igazságos lennék.
2017. jan. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
A 3-as válaszolóval tökéletesen egyetértek.
2017. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én természetesen kifizetném, én is sajnálom, hogy ilyen helyzetben van, de a probléma az az, hogy hol reklamálja a részét, hol meg nem. Ezt közös tulajdon megszüntetéssel lehetne véghezvinni, az meg hosszas jogi procedúra, ő külföldön van, szülők meg nem akarnák még ilyennek is kitenni. Ha meg a szülők kifizetnék a részét, pláne felhergelnék vele a testvéremet, ő valamiért meg akar szívatni, mert nekem nem olyan rossz, mint neki. Nekem van párom, neki nincs.

Ő választotta az életét, és nagyon elrontotta, ezért most mindenkit gyűlöl.

2017. jan. 8. 08:55
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Hogy jön ide az, hogy van-e párja a tesódnak vagy sem? És miért gondolod, hogy ő nem szereti azt az életet? Elvégre kiment külföldre és ott is maradt! Osztozkodjatok szépen, később sem lesz mit egymás szemére vetni!
2017. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon nehéz értelmezni a kérdésedet!

Mi az, hogy te a könnyebb életet választottad, hiszen írod, hogy 3 műszakban dolgozol kevés pénzért? (ebben mi a könnyű?)

Miért él a testvéred nehéz körülmények között, mik azok a nehéz körülmények?

Miért van neked nagyobb részed az örökségből?

Igazából mit is szeretnél?

2017. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
#8 a számból vette ki a szót
2017. jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Röviden ezt nem nagyon lehet elmagyarázni, sajnos.

Van a telek, amit el kellene adni, de nem lehet a testvérem belegyezése nélkül.

Azóta furkál a testvérem, amióta lett valakim, és elköltöznék a telek árából vett házba.

Azért van nagyobb tulajdonrészem, mert én a nagymamánkkal éltem, aki rámhagyta az ő részét, és csakis rám. Kb 3/4-ed részében az enyém, a többi a szülőké, tesóé.

2017. jan. 8. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!