Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan legyek jó testvére a...

Hogyan legyek jó testvére a kishúgomnak, ha 18 és fél év korkülönbség van köztünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap született egy kishúgom, akit már most imádok és nagyon szeretnék vele jó viszonyt ápolni, viszont tudom, hogy ez egy ilyen nagy korkülönbséggel elég nehéz feladat lesz, mert Én lassan kirepülök a családiházból, stb., és emiatt kérném a Ti segítségeiteket/tanácsaitokat.

18/F



2018. jan. 8. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia bástya!


Először is az kéne, hogy ne tegyél fel ilyen kérdést, ne görcsölj rá, kezeld lazán a helyzetet! Minden majd jönni fog magától! Ne legyen megfelelési kényszered!

2018. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi! Nekem jövőhéten születik a kisöcsém, 21 éves lány vagyok és már el is költöztem, szerintem a legfontosabb az, hogy ne "anyáskodj/apáskodj" felette, ne egy második apukája legyél, hanem a testvére, pl. ha bele akar ugrani a pocsolyába, akkor hadd ugorjon, ha tudod, hogy nem fog még órákig a vizes ruhában lenni. Meg szervezz majd vele közös programokat, vegyél részt aktívan a családi életben, legyél jelen, ahogy felnő, szerintem így lehet jó kapcsolatot kialakítani még így is.
2018. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
amig egyutt laktok, konnyebb, ha majd elkotozol, akkor probalj idot szakitani mindig egy kis kozos programra. nem azt mondom,hogy napokat vigyazz ra, de legyenek kozos elmenyeitek, pl jatszoterezes, vagy szankozas telen, esetleg egy kozos kezmuveskedes.
2018. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha addigra lesz családod, akkor hívd el hozzátok nyaralni, telelni, szóval évszakolni. Névnap, születésnap, de ne holmi drága ajándékokkal, azt úgyis megkapja a szüleitől, hanem programokkal.

(off: Mit nem adnék, ha programokat - vagy akár semmit -

kapnék ajándékba, nem pedig lóvét vagy tárgyat...)

2018. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kishúg szemszögéből írok, minden testvérem és köztem nagy korkülönbség van :) Tényleg ne görcsölj azon, hogy jó testvér legyél, hiszen már most szeretettel fordulsz felé. Az előttem írok jó tanácsokat adtak, annyit tennék hozzá, hogy ne féltsd túl, ha idősebb lesz, és kezeld egyenlő félként, ha felnő.
2018. jan. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos menni fog ez, majd jön magától. Ha még otthon laksz akkor egyszerűbb lesz, ha nem akkor meg gyakrabban járj hozzá és majd, ha idősebb lesz hívd át magadhoz. Szerintem a legjobb, ha a családdal együtt vagytok, így nem neked kell rá felügyelned és tényleg a testvére tudsz lenni.


A szülők hozzáállásán is sok múlik, mert hiába akar az idősebb testvér testvér szerepben maradni, ha a szülő második apukának/anyukának vagy ingyen bébicsősznek tekinti az idősebb gyereket. Csak azért írtam le, mert nálunk ez a helyzet és állandó konfliktusforrás.

2018. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Probálkozz, kivánom hogy sikerüljön, de nálunk 17 év különbséggel nem tudok az öcsém nővére lenni, mert mikor született, én már egyetemre készültem, és 18 éves korom ota nem élek otthon, söt, már Magyarországon sem.


Gyakorlatilsg semmit nem tudok róla, idegenek vagyunk, mert szinte alig találkoztunk eddigi életünkben.

Az idösebb öcsém 7-tel fiatalabb, vele jo a kapcsolatom.

2018. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tölts vele annyi időt, amennyit csak tudsz. :)
2018. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak szeresd, ahogy most is. Egy gyerek érzi, ki szereti, meg ki nem.

És ez elég. Nem lesz olyan, mintha együtt nőttetek volna fel, de neki mégis ott leszel mindig.

2018. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 10. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!