Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy nem szeretem a...

Normális, hogy nem szeretem a húgomat? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy feltestverem, aki most másfél éves. 14 és fél év a különbség köztünk. Apa felőli, anyával élek együtt (elváltak). Nagyon ritkán látom, kb havonta 1x. Nagyon aranyos meg cuki, de mégse érzem azt a testvéri szeretetet. Igazából azt se tudom mi az a testvéri szeretet, mert ezelőtt egyke voltam és nem érintett jól a kishúg híre. Apa sokszor "leszid", hogy nem érdeklődök a kislány felől, de szerintem ha valami fontos történik vele úgy is hívnak. Egy Másfél éves gyerekkel nem történik annyi minden, hogy hetente többször tudakolodnom kelljen. Más testvéréknél nagy kor különbségnél is látom az a kötetlen szeretetet, amit én lehet hogy képtelen vagyok érezni. Mit tudok tenni, hogy érezzek valamit? Játszam meg, hogy nagyon érdekel?

Előre is köszönöm a válaszokat!☺

16/L



2018. febr. 2. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem a te felelősséged, hogy ment és másik családot alapított. Semmi felelősség nem terhel ez ügyben. Az érzéseket amúgy sem lehet kikényszeríteni, kierőszakolni.


Ez, hogy jelenleg épp nem érzel semmit ténykérdés, nem tudsz mit csinálni, nem is kell. így van jól.

2018. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen normális amit érzel szerintem.

Nagy a korkülönbség, alig találkoztok, érthető, ha nem alakult ki kötődés felé.


Nekem is van féltestvérem apa révén, ő 10 évvel idősebb nálam, kb. 14 éves koromig nem is láttam talán 1-2 alkalommal, mindig is azt mondtam mindenütt, hogy egyke vagyok, ami fizikailag igaz is.

14 éves koromtól gyakrabban találkoztunk párévig, aztán ő megnősült, más országba költözött, megint eltávolodtunk.

Évente kb.2 alkalommal beszélünk amikor meglátogatja apukánkat, pedig facebookon is ismerősöm, de sose csevegünk.

Valamilyen szinten szeretem, de nekem sincs olyan nagy kötődésem felé.

2018. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
96%
Teljesen normális. Neked ő egy idegen gyerek akiben benne vannak apád génjei. De attól még idegen. Nem kötelező szeretned. Egy édestestvért sem volna kötelező. Időnként kérdezd meg hogy hogy van és annyi. Ha nagyobb lesz és lehet vele kommunikálni, lehet hogy még megkedveled de ez nem törvényszerű és nem is kötelező.
2018. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
húgom se tudott soha mit kezdeni unokatesóinkkal (a legidősebb 10 évvel fiatalabb nála, tudom, nem ugyanaz a rokoni fok, de szerintem hasonló a helyzet), de sose piszkálta senki. őt egy ideig zavarta a dolog, de nagyon hülyén lettek nevelve, úgyhogy már nem is akar semmit egyiktől se. egyiket kifejezetten nem szereti (ebben majdnem az egész család egyetért vele)
2018. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Gyakorlatilag semmi közöd a gyerekhez, nem része a mindennapjaidnak, érhető, hogy igazából nem érdekel annyira, mi van vele. A kötelező nyaggatással meg azt fogják elérni, hogy még inkább nem fog érdekelni, mert "kötelező" lesz.
2018. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Páromnak is van két féltestvére. Az egyik 8, a másik 11 éves. Párom lassan 21. Ő mondta, hogy nem érzi őket a testvérének. Nem együtt nevelkedtek, pár havonta látta őket és az sem javított a helyzeten, hogy őt az anyja 4 évesen otthagyta és akkor most mosolyogva nézze végig, ahogy a másik két gyereke meg kell neki, szeretgeti őket, szóval minden, ami neki kimaradt. Az anyja meg elvárná tőle, hogy járjon el a gyerekek meccseire, előadásaira, stb. Mintha a gyerekek elvált apja lenne, nem is a testvérük. A gyerekek nagyon szeretik, felnéznek rá, szóval nem rázza le őket, játszik velük, mióta albérletben lakunk járnak hozzánk nyaralni, stb. De nem érzi, hogy a testvérei lennének és szerintem teljesen érthető. Ezt nem lehet rákényszeríteni senkire.
2018. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Szerintem sem meglepő. Apukaddal milyen a viszonyod? Egyébként meg gondolom nem lehet egyszerű,hogy eddig egyedül voltál,most meg ketten vagytok. Ráadásul mivel kicsi,most rengeteg figyelem irányul rá,ami eddig a tiéd volt...

Szerintem meg tudnád szeretni idővel, ha helyrerakod magadban az érzéseidet,és a szüleid is normálisan kezelik a helyzetet.Ha apukaddal is meg tudod beszélni a dolgokat.

2018. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
De ti alig látjátok egymást , és még icipicike is, ezekből meg még ki se alakult a kötődés; meg te meg talán meglepődtél, hirtelen ért talán, még nem bírtad értelmezni, felfogni, hogy testvéred születik. Szerintem ez nem baj. Egyébként ponthogy olyankor szokott jó lenni testvérek kapcsolata szerintem, hogyha keveset találkoznak, vagy legalább külön szobájuk van; vagy pedig jóó nagy közöttük a korkülönbség, hogy nem is egy platformon mozognak, keveset tudnak találkozni. Pl az egyik már elvégezte az iskolát, amikor a másik kezdi, aztán dolgozik, elköltözik, ritkán találkoznak, és akkor örülnek egymásnak, mert nem tudnak kialakulni veszekedések. Mert külön helyen vannak, és így nincs konfliktus, így tehát béke van, így jó a kapcsolat; mert nem tudnak annyi időt együtt lenni, hogy felbosszantsák egymást, meg nem veszi el az egyik a másiknak a játékát, meg ilyenek, szóva teljesen béke van. Szóval szerintem majd jó tud lenni a kapcsolatotok, és baráti. És szerintem majd felnőttként is számíthattok egymásra.
2018. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pl más a helyzet.

A lányom apjának van e lánya aki most 18eves, a lányom meg 3 és fél.

Persze nagyon szereti a húgát, ők is kB havi egyszer találkoztak.

Most velünk el őis.

A lányom apjával meg még születés előtt szerintünk.

De mindenki más.

N25

2018. febr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pedig *

Szetmentünk*

2018. febr. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!