Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Egyátalán nekem...

Mit tegyek? Egyátalán nekem kéne valamit tennem? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Én egy eléggé erős,pozitív és jólelkű kislány vagyok.Amiket átéltem mindenhonnan csak a rosszat kaptam bármit tettem rossz voltam.10 éves koromban kezdődött ez azzal,hogy az osztálytársaim elkezdtek levegőnek venni azóta mindent megveszek nekik persze itt nem limuzinokrol van szó pld.:mindennapi csokik,melegszenyák kb minden amit az iskolai büfében lehet megkapni.Ez mai napig így megy.Emiatt az eset miatt elkezdtem flegmulni 11 éves koromba anyám nem fogadta el tölem az igazságot apám mindennek elhordott.Na de még akkor a testvéreim mellettem voltak.Most lassan 12 éves vagyok és a mai napon a tesvérem elvette az apám töltőjét és ezért elkértem,mert hát az az apukámé volt és apukám telefonja volt nálam ,mert nekem nincsen.Nem volt képes odaadni,ideges lett én még mindig nyugodt voltam,mert én bármilyen helyzetbe kerülök nyugodt vagyok legalábbis annak tettetem magam,szerintem elég ciki volt a testvérem számará,hogy egy 12 éves lánytol nem tud elvenni egy 17 éves lány egy töltőt ezért belevágott/pofozott a fejembe es a tarkómhoz egy nagyon nagyot beleütött.Elromlott a szemúvegem de ez nem is érdekel csak az,hogy elegem van a folytonos veréseiből és a mindenhonnan jövő rossz jellemzők és bántások.Mindenkinek a jót akarom minden formában és azt is teszem de ebbe egyszer én is belefáradok de nem fogom kivárni inkább megelőzöm ezért is kérdezem tőlletek.

2018. ápr. 3. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Te csak ne nasiztasd a sulis bagázst! Senki szeretetét nem kell megvenni, mert az nem őszinte. Valaki vagy elfogad olyannak amilyen vagy, vagy nem. Ebben a korban a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Baromira rossz, ha ki vagy közösitve, de nem ez a megoldás. Ne akarj mindenkinek megfelelni, mert az nem fog működni. A telefonos balhét pedig nem igazán értem.
2018. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha erős vagy, akkor képes leszel nemet mondani a lehúzós osztálytársaknak.
2018. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Az osztálytársaid etetését holnaptól szüntesd be. Egyáltalán honnan van neked ennyi pénzed?

A családi balhé miatt (úgy látom, nem állnak a szüleid a helyzet magaslatán) kérj tanácsot az osztályfőnöködtől, de még jobb lenne az iskolapszichológust megkeresni. Úgy tűnik, ez a mindenkinek jót akarok dolog annyira nem jön be, úgyhogy ne akarjál mindenkinek jót. Csak annak, aki veled rendes. Senkivel nem vagy jóban?

2018. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Olyan embereknek nem vennék semmit akik levegőnek néznek a többit nem igen értettem kb ennyi
2018. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kukorika válasza:
100%
Kedves lány vagy így a beírásod alapján, és az meg borzalmas hogy egy 17 éves testvéred megütött ilyen durván, ez nem elfogadható. Nehéz megmondani konkrétan erre mi a jó lépés, árulkodni nem tudom hogy érdemes-e. Szerintem legelőbb próbáld megbeszélni veled, mégiscsak a tesód, elvileg a példaképed, mentorod és segítőd kéne legyen, ilyen korkülönbséggel, nem pedig a kínzód... ezt értesd meg vele, hogy neki a nagyobb szégyen amit csinált, és lehetnétek akár jó testvérek is te nyitott vagy erre és csak egy döntés lenne és összetarthatnátok. Viszont ilyet többet ne csinálj hogy flegmáskodsz makacskodsz vele vagy másokkal, mert az baromi idegesítő tud lenni, és vannak emberek akik nem tudják magukat tűrtőztetni és odavágnak, mint a mellékelt ábra mutatja ugyebár...tehát ebben te is hibás voltál, hogy ellenkeztél, belefeszültél a dologba és pofon lett a vége, az erőfölényükkel sokan visszaélnek, mert bár látható hogy van nagy erőd hogy úgy tartottad azt a töltőt, de ő mégis gyors nagy ütést tud, amit meg lehet hogy te nem vagy nem mersz mindegy is.. nem vagytok egy súlycsoportban, és nem okos dolog egy pehelysúlyúnak egy nehézsúlyúval kiállni, mert nincs sok esélye és pórul jár... Inkább alkalmazd azt a technikát amit az osztálytársaiddal is szerintem; azaz kicsit "nyald a seggét" kedveskedj vegyél melegszenyót neki is (sőt jobb lenne mostantól inkább csak neki és az osztálytársaknak ne) vagy ilyesmi, persze ne túl nyálasan vagy tolakodóan, ne legyél zavaró és hangoztasd, hogy te nagyon szeretnél vele jóban lenni, te nagyon szereted, hiszen testvérek vagytok, a vér a legerősebb kötelék... Talán megenyhül és átölel megpuszil és rendezitek a dolgot. Ha nem, akkor folytatjuk a beszélgetést. Viszont az osztálytársaidnak ne hagyd többé hogy kihasználjanak... nem hiszem hogy a megoldás ez lenne hogy kényezteted őket, pláne csak azért hogy ne nézzenek levegőnek. Szerintem ne törődj velük, te is nézz át rajtuk, találja valami saját és izgalmas érdekes elfoglaltságot, de olyat amibe nem köthetnek bele, és nem rongálhatják (tehát pl ne rajzolj, mert azt elvehetik és eltéphetik, ha kötekedő osztálytársak), de pl olyasmit ami egyedi dolog és ügyesség kell hozzá, keress valamit, pl különféle látványos akrobatikus táncmozdulatok vagy hasonló, amiért idővel akár még csodálni is kezdenek, de elkezdenek melegszenyók nélkül is figyelni rád ha ez minden vágyad.. de ha nem, akkor kezeld ezt is nyugodtan ahogy, mint írtad mindent szoktál... és legyél el szépen magadnak... hidd el van élet az osztálytársak figyelmén túl is, sőt létezik tartalmas magány, amit nagyon kellemessé tud az ember tenni magának ha kicsit ügyes... ;)
2018. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat és megfogadom a tanácsokat.A többi "kedves" válaszolónak üzenem,hogy valószínüleg azért kritizálnak,mert nem élték át a heylzetemet azt,hogy mindenki elfordul mellőled annak ellenére,hogy tényleg mindenkinek a jót akarod és próbálod megadni.Attól még,hogy neked/nektek jó gyerekkorotok volt attól még nem a másét kell mégjobban elrontani.A telefonos válaszra üzenem,hogy egy szóval se mondtam,hogy kell telefon de azért így 2018-ban már cikinek számít az ha nincs és mivel annyi (fogalmazzuk úgy,hogy:rossz ember) rossz ember van már a földön szerintem senkinek sem árt legalább egy gombos telefon.A pénzes ügy:Tudjátok van olyan,hogy ösztöndíj meg kajapénz.
2018. ápr. 4. 13:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és a #3-as,#5-ös válaszolónak üzenem,hogy nektek sem lenne jó ha mindig összesúgnak a hátad mögött nekem se lenne ezért veszem nekik.
2018. ápr. 4. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Összesugnak akkor amikor nem vagy ott, megnagyobb luzernak tartanak így, ösztöndijat meg a kajapénzem tuti nem az idiota osztalytarsaimra verném el mint védelmi pénzt de te tudod te penzed, dolgozni fogsz egy cegbe ahol lesztek 50 en akkor az egesz fizetesed ravered a bagazsra csak neh. beszoljanak ?

Abba belegondoltál, hogy mi lesz ha nem fogod tudni őket abrakolni? mennyi éven át akarod etetni őket? Veled jó rosszba lenni :-D

2018. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerinted vannak ilyen"érett" felnőttek?Nem.Képzeld ha felnövök akkor nem lesz ilyen problémám,mert általában a felnőttek nem ilyenek de ha te ilyen vagy vagy ilyennek képzeled magad a jövőbe akkor inkább magamon változtatnék nem mások életét szólnám le.
2018. ápr. 5. 00:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Kezdj magadon valtoztatni mert a felnőttek sem jobbak max kifinomultabbak a módszereik ...első mondatod: "Én egy eléggé erős,pozitív és jólelkű kislány vagyok." Erős személyiségnek nincs szüksége masok megvesztegetésére/felvásárlására csak, hogy szeressék ne beszéljék ki. Ilyen személyiséggel mindenhol kihasználnak csak.

Azért hagynám ott a munkahelyet mert nem szertnek, már rég nem dolgozok, én is utálom őket egytől egyig, de jól fizetnek kibirom és jövök haza.

Egy fillért nem költenék a munkatársakra csak azért, hogy ne beszéljenek ki.

Sok kétszínű emberrel fogsz talalkozni akikkel még együtt is kell majd dolgoznod, sőt egymásra lesztek utalva egy egy munka kapcsán, akkor ezt, hogy fogod megoldani? (a kést barmikor a masik hataba szurnad ő is a tiedbe mivel annyira utaljatok egymast). Nem minden az, hogy szeressetek, ne bantsatok, legyünk joba a világ jó happy, vannak bonyodalmak is olyan helyzetek amikor minden nemh. rossz de katasztrofális és senkire nem számithatsz és a padlóról kell felhúznod magad. Hagyd abba a masok lefizetését állj a lábadra mert igy elveszett ember vagy az élet minden területén.

2018. ápr. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!