Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kéne tennem? Már az...

Mit kéne tennem? Már az öngyilkosságon gondolkozom

Figyelt kérdés
Van egy noverem akivel a vilagon a legrosszabb a kapcsolatom es az egesz eletemet tonkrevagja. Allandoan az a celja,hogy hogyan lehetne o a kozeppontban..szinte az egesz varos ismeri es barmit el tud intezni, hogy nekem ne sikerulhessen valami. Meg nagyon sok baratja van akivel soha nem talalkoztam meg de utalnak,mert hazugsagokat terjeszt rolam. Ha en ismerek valakit aki o nem(ritka) akkor meg elkezdi keresgelni facebookon meg bejelolgeti meg keresi a lehetoseget, hogy megismerhesse es akkor annak a baratomnak is csak az xy huga legyek es azt hallgassam, hogy a noverem milyen jofej...elegem van hogy allandoan csak az arnyekaban elek es a suliban is vagy alapbol barmit csinalok o egybol tudja es szekal vele. Nagyon faj barmit mond most is itt sirok,mert folyton lekoverez es szekal barmivel es elhiszi magarol,hogy o tokeletes es, hogy velem barmit megtehet..nagyon faj utalok mar otthon lenni es utalom latni es belegondolni, hogy letezik es vigyaznom kell mit mondok es mit csinalok, mert biztos, hogy visszajut hozza es anyukameknak is jobban bekavar olyanokkal ami nem is igaz es tenyleg mar nem birom..legszivesebben egesz nap bezarkoznek a szobamba es soha tobbe nem jonnek ki csak hogy ne kelljen olyan dolgokat csinalnom amiert beszolhat..mar utalom magam es ennek is o az oka. Szuletesem ota ez van fogalmam sincs mit csinalhatnek. Visszaszolni nem merek foleg a szuleink elott, mert akkor visszaszol valamit amit tudom es o is tudja, hogy nem szeretnem ha ok tudnak...nagyon rossz nincs miert ezt csinalnom. Annyiszor elkepzeltem, hogy a gyilkossag legalis es fejbelonem es elnenk tovabb az eletunket ugy, hogy senkinek nem hianyozna..de nyugi nem fogom megolni. Magamat barmikor kepes lennek igy, hogy nem erek semmit csak azt csinalhatom ami neki tetszik szoval semmit... Nagyon kerlek segitsetek mar nem birom sokaig...:( 13/L (noverem 16/L)
2017. nov. 11. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

van egy kis üldözésid nem?

szerintem éld a saját életed, ne a tesóddal foglalkozz

2017. nov. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Mond meg a szüleidnek, hogy sürgősen vigyenek el pszichológushoz.
2017. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Uljel le a szuleiddel errol. Mond el nekik ugyanezt ahogy nekunk is elmondtad. Ok majd beszelnek vele. Magatol ez a helyzet ne fog javulni de az ongyilkossag sem megoldas... Sot..!

Azert (is) vannak a szulok, hogy ilyen helyzetben tudjal hozzajuk fordulni!

2017. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Igy van, ahogyan az elottem szolo mondja. Beszelj a szuleiddel errol, es mellette probald meg a sajat eletedet elni a noveredtol fuggetlenul. Ne menj bele a versengesbe, mert abban mindig a jobbik fel marad alul.
2017. nov. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

kíváncsi vagyok valaki végigolvassa-e.


öngyilkosság? hagyd ki az ön részét. el se hinnéd milyen könnyen csúszik be a testbe, és ki belőle egy penge.

"viccet" félretéve: zárkózz be. építs lelked köré falakat, melyeken még egy tank se tudna áthatolni. ha a világ nem kiváncsi rád, xarik a fejedre magasról, akkor kapj szárnyra, emelkedj a világ felé és tojd le onnan.


Kislány! Neked sürgősen segítség kellene. Ahogy előttem írták mindenképp beszélj a szüleiddel erről, és keress fel egy pszichológust is.


Ja és nem akkora gond az "árnyékban" élni. Kisemberekre manapság nagyobb szükség van, mint nagyokra.

2017. nov. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

A testvered tipikus testver-feltekenysegben szenved, es ezert probalja "bizonyitani" mindenaron, hogy o a jobb. Nalunk ugyanez volt - plusz ha egyutt mentunk valahova, akar az egesz csalad, akkor is voltak hangos beszolasai, hogy mindenki hallja, kiabalva ("nezzetek mar a hugomnak mekkora nagy ludtalpa van!" - nem vagyok ludtalpas. Vagy "Nezzetek mar a papaszemes hulyet!" - szemuveges vagyok, de nem hulye. Es ilyenek) Anyam, ha hallotta sem szolt ra soha, mert hat olyan okos nagylany, te meg kicsi vagy. Apam meg anyam mellett csak kussban volt mindig.

A sok bogesen es onertekelesi zavaromon csak akkor tudtam tullepni, amikor kozepiskolas koromban koleszbe mentem. Akkor kiderult, hogy konnyeden vagyok kituno tanulo, hogy sportolasban is sikeres vagyok (hosszutavfutottam, kesobb lovagoltam), es barataim is lettek. A koleszbol nem mentem haza, csak a legalabb egyhetes szunetekben, mindig kitalaltam, hogy hetvegen is tanulnom kell vagy hogy szakkor van, meg mindenfelet. Kozben pedig dolgoztam, kutyat setaltattam egy idos neninek, es egy maszek kis kozertben szombaton delelottonkent 6 oraban csinaltam mindenfelet. Orultem, hogy nem kellett hazamenni, anyam es a noverem szinten orultek, ha nem lattak. Vegleg elkoltoztem a 18. szuletesnapom utan egy hettel, es ugy erettsegiztem le, hogy anyamek fel evig nem is tudtak az eredmenyeimet. Akkor is csak azert mentem el hozzajuk, hogy elhozzam az ottmaradt par konyvemet. Rohadt nehez volt eleinte - de ma mar tudom, hogy megerte.

Ugy mellesleg, a vegzettsegem magasabb, mint a novereme, akivel 92 ota nem beszeltem meg telefonon sem, es anyammal sem beszelek, miota apam meghalt (tobb, mint 12 eve)

Ezt csak azert irtam le neked, hogy lasd, nem szabad feladni. Legyel tobb es jobb, ne foglalkozz azzal, hogy masok mit gondolnak vagy mondanak rolad. Probalj meg ugy tanulni, hogy koleszba mehess kozepiskolaba - es abban a pillanatban minden jobb lesz. Ne add fel!!!

2017. nov. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

1 pszichológus, de sürgősen, akár az iskolapszichológushoz is mehetsz

2 csapatsport, hogy lekösd a felesleges energiáidat, amit Z öngyilkosságtervezésrw fordítasz most ill segítene az önbecsüléseden is.

2017. nov. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Szia. tudom nagyon nehez igy elni, de probald meg hogy egyik fuleden be a masikon ki (ez nagyon nehez). Vagy ahogy elottem irtak, beszelgess el a szuleiddel, jo esetben ok tudnak segiteni, rosszabb esetben nem. Akkor egy pszilchologust keress fel (akar a sulipszichologust) es kerj tole segitseget. Az ongyilkossagot pedig felejtsd el, az nem megoldas, legfeljebb (ha a novered tenyleg ennyire utal) a noverednek hatalmas oromot szereznel vele. Inkabb mikor rajon a sertegetesi kedv, akkor vigyorogj a kepebe.😀 es ne add fel!
2017. nov. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Már ennél "Már az öngyilkosságon gondolkozom" eldöntöttem, hogy utalni foglak.... és csak ezert... Menj el olrvoshoz, szakemberhez, és ne keresd ilyen szánalmasan a figyelmet!
2017. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Utolso

Es miert kell utalni egy vadidegent? Raadasul olyat aki szenved, neked soha nem artott es plane ugy hogy elore eltervezed?

2017. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!