Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesómmal utáljuk egymást...

A tesómmal utáljuk egymást ezért anya szomorú. Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
A bátyámmal soha sem voltunk túl jóba, talán kezdve a nagy korkülönbséggel. 15 évvel idősebb nálam, szóval soha semmi közös nem volt bennünk. De mindig szemétkedett velem. Az még talán elfogadható ha egy 25 éves fiú elveszi egy 10 éves kisgyerek játékait, mert hát sokszor ilyenek a nagytesók, de a helyzet azóta sem javult, csak rosszabb lett. Már 36 éves és még anyám tartja el, és nekem dumál, hogy milyen gáz vagyok, miközben én a középiskolát is úgy végeztem el, hogy mellette dolgoztam. Arra gyűjtök, hogy a lehető leghamarabb és legmesszebb költözzek otthonról. A helyzet akkor mérgesedett el a leginkább mikor a párom hozzánk költözött, aki szintén sokat dolgozik, segítjük anyát is amikor csak tudjuk. A tesóm viszont folyamatosan fúrja a kapcsolatunkat. Állandóan a párom ellen beszél, meg úgy viselkedik mint egy öt éves. Komolyan elkezd hisztizni, ha anya nem hoz neki a boltból csokit. Elegem van belőle. Anya meg nagyon szomorú, hogy ennyire utáljuk egymást és szerinte nekem kéne nyitni felé. De most komolyan. Mit mondhatnék neki. Valahogy nem jövök ki az "öt éves kisgyerekekkel".
2016. nov. 19. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Anyukád ne szomorkodjon, hanem gondolkozzon el azon, hogy miért sikerült így félre bátyád nevelése.

Talán anyukádnak is fel kéne fogni, hogy 36 évesen testvéred nem kisgyerek. Dolgoznia kéne, önállósodni. De hát gondolom, egymást gerjesztik. Tesód béna. Anyukád meg babusgatja.

Tényleg az a legjobb, ha gyorsan lelépsz, ahogy tudsz. Ők meg boldogítsák egymást ketten.

2016. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Tedd azt, amit eddig terveztél. Minél gyorsabban, minél messzebbre kettejüktől, mert egyik sem tesz neked jót.


Ebben a helyzetben nem neked kell nyitni, sőt! A testvéreddel ezt a kapcsolatot ideje végleg lezárni, mert már nem kisgyerekek vagytok, hogy elvegye a játékaidat (vagy a barátnőd).

Az sem normális, hogy 25 évesen már azt élvezte, hogy téged szekíroz, és anyád nem verte érte nyakon.

A korkülönbség se mentség, köztem és a húgom közt is pont 15 év van, és baráti a viszonyunk. Én most 35 vagyok, ő 20. Mondjuk, nekem már 25 évesen saját családom volt, nem azzal szórakoztam, hogy egy 10 éves kislányt szívassak a babáival.


Anyád pedig gondolkodjon el, hogy neki miért fontosabb a "félresikerült" gyereke, és miért a bátyádat pátyolgatja még mindig.

De neked ebbe nem kell belemászni! A barátnőddel együtt tegyetek félre egy kis kezdőtőkét, és léceljetek le minél hamarabb. (Mondjuk ilyen körülmények közt nem volt a legjobb ötlet anyádnál összeköltözni, de már mindegy.)

2016. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj hogy megkérdezem, de a tesód ép szellemileg? Nem fogyatékos? Mert ha igen, anyud nyilván azért babusgatja meg védi.
2016. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én nővérem is úgy viselkedik mint egy özlt éves.ő16 ,én 14,de a múltkor úgy berágott rém ,hogy konkrétan megsózta a lépcsőmet!!!

Az emeleten csak az én szobám van Úgyhogy csak én használom!De most mond meg! Még egy 5 éves sem csinál ilyet!!

A nagytesóknak nem példaképnek kellene lennikük?

2016. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen erősen hiányos "adatszolgltatásnál" utólag mindig kiderül, hogy a válaszolók erősen alulinformáltak a tényeket illetően, mert a kérdező túlzottan érzelmi tájékoztatást ad. Nemcsak az illető báty pszichés állapota a kérdés, ahogyan ez már felmerült, de az is, hogy ugyanazon apától vagy két különböző apától származtok-e, a te születésed mennyire sokkolta az akkor 15 éves bátyádat és hát, hol van az apa vagy hol vannak az apák ???
2016. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!