Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan illene viselkednie az...

Hogyan illene viselkednie az öcsém barátnőjének?

Figyelt kérdés

Az öcsémnek kb. fél éve van barátnője, 23 évesek, egyetemisták. Már 4. éve lakunk 1 lakásban eddig probléma nélkül. Azonban a barátnője kollégista, így rendszeresen itt vannak, egyre többet. A lányban fel sem merül más megoldás, pedig néha néha atesóm m is felmehetne a koliba akár filmezni vagy közösen főzni egyet stb. Ismerem a kolit, tudom, hogy nem lehetetlen. Először nem volt probléma, megkérdezett róla stb. de mostanában csak beállit a lány nagy pakkokkal 3-4 napra. Volt hét mikor 7 napból 5 napot itt volt. Sokszor direkt hamarabb hazamegyek vidékre és később jövök vissza, hogy tudjanak együtt lenni, ne zavarjuk egymást és mondom is, hogy akkor tényleg legyen itt a lány, de nem nagyon hatja meg, akkor jön amikor akar, mert pl. korábban kell kelnie reggel ha innen megy egyetemre és ő azt nem fog. Még ez is nagyjából oke, de szerintem kicsit visszaél a helyzettel. Soha semmihez nem járul hozzá, elég lusta, fél nap csak.fekszik itt, elvárja hogy kiszolgáljuk,mosogassak, takarítsak utána, rendszeresen itt eszik, zuhanyzik, mosatja a ruháit és egyebek. Eddig talán 1x hozott egy üveg kólát. Hozzám nem igazán szól, nem annyira keresi a társaságom.Ha együtt vannak otthon vidéken akkor a lány néha áthívja egy fél napra, vacsorára. Amugy abszolút jó körülmények között élnek, nem ez a probléma itt, egy szoba bérlést is siman megengedhetnének.

Én értem, hogy az öcsém szerelmes és máshogyan látja és nem is akarom megsérteni. Én elköltözni nem szeretnék, nem is tudok, most államvizsgázok. A lakásunk nem túl nagy, igy okvetlenül is útban vagyunk egymásnak, nem lehet egymást kizárni ha hárman vagyunk itthon.



2018. ápr. 27. 11:58
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi, hogy amikor nekem volt kapcsolatom akkor a fiú szinte mindig akkor jött, amikor egyedül voltam itthon, vagy én mentem hozzá, de ő önállóan lakott és nem éltem vissza a helyzettel.
2018. ápr. 27. 12:02
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Mivel jómódú, nem jut eszébe, hogy anyagilag gond lehet az, amit csinál. Ha nem veszi észre magát, akkor szólj. Ha továbbra sem változik, akkor az már direkt van.


Nehéz ez, én is sokáig laktam egy szobában 2 nővéremmel és tényleg zavaró, ha mindig ott van egy vendég.


Hivatkozz a vizsgáidra, hogy most több nyugalom kell, és ha lehet hagyjanak egyedül.



((((nagyon mellékesen, rosszul használod az okvetlenül szót)))

2018. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

1. Ezt elsö menetben az öcséddel kell megbeszélni.


2. Amiatt te ne menj el, hoyg nekik kényelmesebb legyen, ha öket zavarja, akkor mennek a koliba.


3. Kiszolgálni meg végképp nem kell, elvégre nem a cselédje vagy.


4. Ha nem tesz maga után rendet, akkor nyugodtan szólj rá.

2018. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Teljes mértékben a tesód felel az ő saját vendégéért. Ne mosogass el, várd, hogy a tesód megtegye.


Mivel heti 3 napot ott van és ott is mos(ezdurva), kérj a tesódtól havi 5ezerrel többet a rezsibe. Csak vízből fogy több.


Az, hogy veled nem haverkodik szerintem rendben van, az is, hogy fekszik.


Illene néha vinnie ezt azt, ez nem igaz, hogy nem esik le az öcsédnek. Lehet, hogy neki visz, csak te nem kapsz belőle..


Mindegy, ne léoj le miattuk. Hadd éljék ők is az életüket úgy, ahogy nekik megfelel, de ne takaríts utánuk, és kérj 5ezret a rezsibe a csaj után.

2018. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajna már a rezsinken is meglátszik, hogy majdnem harman lakunk, ezt jeleztem is a tesomnak. Szerintem így fél év utan a lány mar abszolút nem vendég, illene is úgy viselkednie. Amúgy már én is gondoltam arra, hogy lehet, hogy egyébként sokszor a lány fizet, hogy kiegyenlítsék a dolgot, de még sosem említette az öcsém, így nem hiszem.
2018. ápr. 27. 14:45
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Öcséd barátnőjének nem így kellene viselkednie, de ezt te is tudod.

Lehet, hogy szégyenlős és magától nem mer pakolászni, fizetni Van ilyen, régebben én is ismertem ilyet. Bátortalanul csinálta meg a dolgokat a párja családjánál, még több hónapos kapcsolatban is. Sz@r ügy, de sajnos előfordul (pl. nem merte felajánlani, hogy elmosogat, segít a főzésben, felporszívózzon, ha több napig volt ott, ő is csak a párjának vitt cuccot stb.).

Tudta, hogy ez baj és egyedül nem tudta legyőzni a gátlásosságát, így a párja segítségét kérte: közösen bevásároltak, a pakolásnál-mosogatásnál ott volt mellette a párja is és segített neki, megkérte, hogy kifejezetten próbálja őt is bevonni a családi beszélgetésekbe meg ilyenek.

Neki ez sokat segített, hamar feloldódott a leányzó.


Próbálj tesóddal beszélni ezekről a dolgokról, hátha neki sem esett még le. Szerintem, ha ennyi ideje éltek együtt ilyen kis helyen, akkor biztosan megtudjátok beszélni egymással, és tenni fog azért, hogy neked se legyen kellemetlen a dolog.

2018. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Szia ez egy olyan probléma, amit meg kellene beszélni, de szerintem, csak úgy beszélj velük ha mindhárman ott vagytok, mivel ha külön-külön akkor hátbaszúrásnak fogják értelmezni.

Nem volt tiszta a lakás csak neked van fennttartva vagy a tesódnak is? Külön szobátok van?

2018. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Én végig olvastam. Mi az h mosat magára. Mosson rá a szőlüje v ő maga,mi ez királylány? Beszélni kell,nyisd ki a szád vagy rabszolga leszel,ő meg ingyen beleteszi a seggét a készbe.
2018. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy szegyenlos,pofatlanul kihasznalja a helyzetet.

Eloszor is te vagy otthon,alkalmazkodjon o,ha mosat akkor fizessen, ha kajal az se ingyen van.

Te vagy az idosebb, beszelj az ocseddel, de en nem csinalnek azert ebbol rendszert hogy elmaszkalok, ha a leanyzo ilyen beallitottsagu.

2018. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én megmondanám, hogy a csaj NEM jöhet át, és pont.
2018. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!