Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar kölcsönadni nővérem,...

Nem akar kölcsönadni nővérem, de a barátnőjének meg szó nélkül azonnal ad! Miért?

Figyelt kérdés

500 ezer forintot akartam kölcsönkérni, hogy meg tudjam venni a használt kocsit hitel felvétele nélkül.

Egy platós kis tehergépjármű, munkára kéne.

Nekik ez morzsa, de szó szerint tényleg csak az! Bezzeg a barátnőjének szó nélkül adtak 2 hónapja 1,8 milliót a piti vállalkozásába ami 3 éve csak veszteséget termel.

Szóval erősen deficites, hogy mikor fogja visszafizetni, már ha valaha vissza fizeti! Ellenben én 3-4 hónap alatt visszafizettem volna a kölcsönkért pénzt.

Ma elintéztem a hitelt, szóval már nem kell a pénzük, de megmondom őszintén erősen elgondolkoztam azon, hogy ezek után foglalkozzak e még velük.

Ha ez számít valamit: erősen liberális beállítottságúak, nem igazán családcentrikus sem nővérem, sem az élettársa. Jótékonykodnak ezerrel mindenkinek aki nem a család részét képezi, idegen embereknek meg főleg.

Ja és az indok az volt amiért nem adtak kölcsön, hogy most meg vannak szorulva anyagilag, hozzáteszem éppen Cipruson vannak nyaralni.

Szóval valamiért nem akartak nekem kölcsönadni, és nem azért mert nincs nekik, (évente cserélik a 10+ milliós kocsikat újra, tavaly vettek 80 millióért házat stb) hanem valami más oka lehet, de mi?


2017. júl. 14. 20:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
80%
De miért lenne kötelességük neked kölcsönadni?
2017. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
47%

Az ő döntése, hogy kinek ad kölcsön.


Sajnos vannak olyan emberek, akiknek a család semmi, vadidegeneknek persze még az életüket is odaadnák. Ezt azonban el kell fogadni, mert sajnos változtatni nem tudsz rajta. :(

2017. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%

Megválaszoltad a saját kérdésed: nem akarnak kölcsönadni. Legalább félig egyenesek voltak veled és elsőre nemleges választ kaptál, jobb, mintha meggondolták volna magukat.

Sok mindent elmondtál, csak azt nem,, a nővéred keresi azt a pénzt vagy az élettársa? Mindig ilyen volt-e a nővéred, vagy megváltozott mióta összejött az élettársával? Előtte adott volna ha kérsz?

2017. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
60%

A sok szövegértő meg jószándékú ember ha ilyen helyzetbe kerülne nekik is ugyan ilyen sz arul esne csak itt nagy a szájuk meg itt vezetik le a savanyú életük fusztrációit.

A kérdés lényege maga a szándék. Én is megkérdőjelezném azt hogy ezek után hogy állok hozzá szerintem sehogy. És nem a pénz miatt megint hangsúlyozom hanem az egész szándék és sztori miatt.

2017. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
81%

Értem, szóval világ életetekben remek volt a kapcsolatotok, de most hirtelen a csúnya gonosz nővéred jól kicseszett veled csak úgy poénból. Hihető.

Ha jó lenne a kapcsolatotok és tényleg olyan gazdagok, mint állítod, akkor kizárt dolog, hogy ne segítene ki. Ha meg nem jó a kapcsolatotok, akkor nem csoda, hogy nem örül, hogy kuncsorogsz. Esetleg van már rossz tapasztalata épp a sok pénze miatt. Sajnos néha a "kedves" rokonoknak szokásuk fejőstehénnek meg jótékonysági szervezetnek nézni a gazdagabb rokonokat. "Nem adom vissza a kölcsönt, nekik ez úgyis csak morzsa." Ismerős?

2017. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
94%

mondjuk, ebből hiányzik a fél sztori.

én többször adtam kölcsön az öcsémnek (most is...) aztán kb sose tartotta be, amit megbeszéltünk, hogy hogyan fogja törleszteni. mindig csak majd, meg másképp lesz, meg nem fog előfordulni.

az ő dolga, hogy kinek ad kölcsön.

2017. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
52%

Megmondom őszintén, én ezek után egy mozdítást nem tennék értük.

#1-es válaszát megértem, de mégse értem. Te nem adnál a testvérednek kölcsön félmillió forintot? Ha lenne miből?

2017. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Persze, persze... ő döntése bla bla, csak ez nem erről szól. Én a testvére vagyok, nem egy jött ment akárki aki koldulni akar egy kis alamizsnát.

Itt tényleg a szándékról van szó, ami valamiért belőle teljesen kikopott, és fogalmam sincsen miért!

Régebben nem volt ilyen, igaz nem is állt így anyagilag, az utóbbi 5-6 évben erős változáson megy keresztül, ami részben az egyre gyarapodó vagyonnak tehető be (szerintem)

Anyámmal is egyre inkább lekezelően viselkedik, sokszor már-már cselédnek tekinti.

2017. júl. 14. 21:16
 9/47 A kérdező kommentje:

Soha nem kértem még kölcsön tőle, most is csak azért akartam mert nagyon gyorsan kellett volna, szereztem egy munkát ami többszörösen is visszahozza majd haszongépjármű árát.

És ezt ő(k) is tudták.

2 millió forintot a megtakarításból tettem volna bele, 500 kellett volna még a teljes árhoz.

Nem egy csöves lecsúszott drogos senkiházi vagyok, aki bulira kérte volna a pénzt.

Pont ezért fáj a dolog leginkább.

Tudtommal a kapcsolatunk mindig is jó volt, havi szinten találkoztunk beszéltünk.

2017. júl. 14. 21:22
 10/47 anonim ***** válasza:
71%

"ő döntése bla bla, csak ez nem erről szól."

Hát de, pont erről szól. Nem kötelessége elosztogatni a pénzét. Szép gesztus, ha megteszi, de nem kötelessége. És amilyen lenéző, flegma stílusban beszélsz róla, nem csodálom, hogy nem ad. Te egyébként mit tettél érte az elmúlt évben pl? Csak úgy teljesen önzetlenül?

Meg egyébként hogy zajlott le ez a dolog? Gondolom nem úgy, hogy "figyelj Kati, szükségem lenne félmillióra, itt a kölcsönszerződés és természetesen x% kamatot is fogok fizetni".

2017. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!