Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha sokkal másabb...

Mit tegyek, ha sokkal másabb vagyok mint a tesóim?

Figyelt kérdés

Szóval... a bátyám (29) és a nővérem (24) féltestvéreim. Ők sokkal másabbak, mint én. Sokkal hangosabbak, ingerlékenyebbek, szókimondóbbak, egyszóval sokkal "menőbbek" mint én. Ők ketten nagyon jól kijönnek, meg a családban is csak az ő hangukat lehet hallani, én csak csendben ülök.

A kocsiban is állandóan csak roma zenék szólnak, még akkor is amikor tudják, hogy én nem szeretem a roma zenét. Meg tudják, hogy a cigaretta füstöt se bírom, erre rágyújtanak a kocsiban.

Meg ők mindig csak cigánybálba mennek, ahol én nem érzem anyira jól magam... anyám pedig még engem csesz le, hogy mért vagyok ilyen...

Én azt látom, hogy (mint a legtöbb románál) földhöz ragadt gondolkodásuk van.. pl. A rádióban hallható zenékre azt mondják, hogy: úr isten! Mi ez a szar? Mi ez a paraszt zene?

A kollégiumban pedig sokkal másabb vagyok. Ott ki tudom magamat fejezni. Mostanában utálok otthon lenni. Mit tegyek? Vagy talán én bennem van a hiba?



2018. máj. 5. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem kell tenned, más a mentalitásod, a személyiséged. Tisztellek amiért tanulsz, remélem sokra viszed. Tanulj szorgalmasan, és kinyílik előtted a világ.


29/F

2018. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Csak tudod, néha mikor a suliban egy héten kb. 4 dogát írok és készülök rájuk, annyira, hogy az egész délutánom elmegy, és mikor eljön a 7vége, akkor az ember arra számít, hogy pihenhet, normálisan beszélgethet a szüleivel stb, na ennek pont az ellenkezője valósul meg nálam... és ebből elegem van

2018. máj. 5. 19:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg a bátyám se tesz semmit azért, hogy jobb kapcsolatunk legyen.. apámról meg ne is beszéljünk. :/
2018. máj. 5. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Jobban jársz ha a tanulásra koncentrálsz és utána kizárod őket az életedből
2018. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én kizárnám, de anyám nagyon megnehezíti. Sose érti azt, hogy én mért nem tudok velük azonosulni. Úgy gondolja, mintha letagadnám őket, holott egyáltalán nincs erről szó..
2018. máj. 5. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont emiatt költöztem el onnan... Anyám iszik, nevelőapám iszik, bátyám drogozik. Allandóan veszekedtek, kiabàltak, verekedtek. Kilógtam ebből... Én nem bukdácsoltam a suliban, tanultam. Anyámat mindig kirúgják, én szeretnék egy helyen dolgozni sokáig. ...

Egyik nap csomagoltam, a kártyámat eldobtam. Jelenleg 3 órányi buszút van köztünk.

2018. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem az ilyen puttó családért!


Nincs Benned semmi hiba, csak prosztó családba születtél,illetve kerültél, ahol normálisnak luxus. Legalábbis ha ennyire nem veszik figyelembe a te dolgaidat, arra nyugodtan lehet ezt mondani.


Amiket tehetsz:


- amint 18 éves vagy, fogod a sátorfádat és mész amerre látsz.


-a középsuliban tepersz a jó jegyekért


-a koliból olyan ritkán járj haza, amennyire csak lehet. ha anyagiak terén bekeményítenek, tudsz diákmunkázni, pláne most nyáron.


-felvételizel egy jó szakra, ami után simán elhelyezkedsz


-piacképes képzettséggel mész külföldre, hogy minél messzebb legyél ettől a bagázstól.



Anyudról is meg van a véleményem, hogy így erőlteti ezt a gettó bandát, de ahogy látom, így is szereted őt, szóval jobb, ha nem írom le.

2018. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz hétvégén a koleszban maradni?
2018. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem sajnos..
2018. júl. 5. 10:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne tegyél semmit, maradj önmagad, talán idővel ők is észreveszik, hogy te vagy a menő, nem ők.
2018. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!