Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben vállalnátok...

Ebben az esetben vállalnátok negyediket? Akinek négy van sokkal másabb mint hárommal.

Figyelt kérdés

Mikor összejöttünk a férjemmel, már mindkettőnknek volt egy-egy fia. Egy közöset terveztünk, ő meg is született. Viszont úgy érzem ő is szinte "egyke". 1 éves, a nagyok 12 és 13. 7 éve vagyunk együtt, a két fiú nagyon jól kijön egymással, egymásra találtak. Mindkettőjüket közösen neveljük a volt házastársakkal. Egyik héten nálunk vannak, másik héten a másik szülőnél. Szóval sokszor csak egy gyerekesek vagyunk. Mindig úgy terveztem hogy kis korkülönbséggel szülök, a nagynál nem jött össze, mivel éreztük az apjával, hogy az az egyet is nagyon elhamarkodtuk. A férjem azt mondja neki így is teljes az élete, de nem zárkózik el, ha szeretnék.

Anyagilag beleférne, persze eggyel több gyerek többe kerül, ezt értem. Kocsit is be kellene egy nagyobbat szereznünk, három gyerekszoba van csak, nem lenne mindenkinek külön. Szóval azért változás lenne.



2013. febr. 28. 12:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%
Én nem vállalnék még egyet.
2013. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%

MIndig elképedve olvasom, hogy manapság milyen családok vannak. Innen egy gyerek, onnan egy gyerek, kész használati útmutató kell már lassan, melyik gyerek honnan is van. Érdekes lehet így felnőni.

AMúgy ha anyagilag belefér, meg szeretnétek is, hadd szóljon.

2013. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%

Én vállalnám :) ha a párom is szeretné, nálatok a párod nem zárkózik el, úgyhogy szerintem ő is szeretné a 2. közös babát :) és ha van rá keret, miért ne.

Beszéljétek át még párszor, írjatok listát, mi fog változni, mire lenne szüksége a 4. (2.) babának.

2013. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Azért annyira szerintem nem bonyolult az esetünk. Mindkettőnknek tönkrement az előző kapcsolata. Nem így tervezte egyikünk sem, sajnos így alakult. Nem hiszem jobb lett volna a gyerek szempontjából, ha benne maradunk egy rossz kapcsolatba, vagy egyedül, vagy egy olyannal akinek még nem volt gyereke és nem érti mivel jár elvált szülőnek lenni.
2013. febr. 28. 13:00
 5/33 anonim ***** válasza:
20%
még vagy 25 gyereket nem-e? majd akkor is legyen anyagilag amikor mind a 4-et fel kell készíteni az életre!
2013. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
73%
Én vállalnám, ha tudnám, hogy a 3 mellett a 4.-nek is meg tudnék adni mindent. Beszéljetek róla többször a férjeddel, a gyerekekkel is, hogy ki mit szól. Át kell gondolni, az autót is meg a szobák elrendezését is meg minden változást.
2013. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
63%

Mivel anyagilag belefér, a párod sem zárkózik el ellene, igen, bevállalnám. Főleg azért, mert tényleg jó a kistesó, akivel majd együtt játszik. A tesómmal nagy korkülönbség volt, mi is úgy nőttünk fel mint két egyke és az nem volt jó, a gyerekeim között van 1,5 év, állandóan egymással lógnak, és nekem is jobb, ha pl. elküldöm őket vásárolni, hogy figyelnek egymásra.


Aki meg azt mondja, hogy milyen hogy innen egy gyerek onnan egy gyerek..... Azért én látok családokat, ahol apuka és anyuka házasok, nincsenek jobbról balról féltestvérek, aztán a gyerekek meg nőnek mint a fű, mert apuka maratonra készül, dolgozik, minden más fontosabb mint a gyerekei. Ha a kérdezőnél jó a családi kapcsolat és munkamegosztás (és ha közösen nevelik a volt házaspárokkal a gyerekeket akkor bizonyára az), akkor miért ne ők szaporodjanak, akik valószínűleg újabb adófizetőt nevelnek és nem a magasabb családi pótlékra hajtanak?

2013. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nem minimálbéren vagyunk, akkor egy közöst sem vállaltunk volna. Mint leírtam tudom, hogy plusz egy gyerek pénzbe kerül. Mi sem csak etetni, ruházni akarjuk őket, hanem mást is megadni. De azért mindent alájuk rakni sem a mi dolgunk. Teszem fel, ha kettő maradt volna lehet tudtunk volna egy-egy nem luxus, de guruló kocsit venni nekik. Négynek már nem, csak besegíteni. De nem hiszem, hogy bármi többet ér mint egy testvér.

A másik az, hogy gyakorlatilag két "fél" gyerekünk van és egy közös. Hisz a két nagynak mindent közösen fizetünk a másik szülővel. Őket annyira nem is féltem, hogy nem tudnak majd elindulni az életbe, vagy most hiányt szenvednének.

2013. febr. 28. 13:11
 9/33 anonim ***** válasza:
18%
Én gyerekem, Te gyereked, Mi gyerekünk, Mi gyerekeink. Szerintem bőven elég már a meglévők is. Nem tudom hány éves lehetsz.
2013. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
55%
Ha van rá keretetek, TÜRELMETEK :) akkor vállaljátok. Mi is mozaik családban élünk, egy-egy gyerekkel érkeztünk a kapcsolatba (a beszólógatóknak üzenem, két sikeres, magabiztos, kiegyensúlyozott gyereket sikerült felnevelnünk) Mi nem akartunk közöset, inkább élveztük, hogy már nagy gyerekeink vannak, de ha ti úgy érzitek belefér, akkor nyugodtan vállaljátok szerintem. Míg nem voltunk együtt mi is megkaptuk külön-külön hogy milyen rossz hogy nincs testvérük. Aztán örültek hogy vannak egymásnak. Nálatok a kicsi a korkülönbség miatt talán ki van rekesztve. Egy testvér nagyon fontos tud lenni. Erre akkor jöttem rá, mikor a mieink is azok lettek, és jó látni, hogy így felnőttként is mindig ott vannak egymásnak.
2013. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!