Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Tényleg beleszólhat a nővérem, hogy mit csinálok a saját szobámban?

Figyelt kérdés

Én a szüleimmel élek még, a nővérem a férjével pár utcával odébb, de heti 1-2 estére munka után hozzánk jön, és ott alszik.

Egymás mellett van a szobánk.

Én néha pipázok, esténként pl. szeretek elszívni egyet. A nővérem viszont emiatt minden héten hisztizik. A szobaablakomon kihajolva szoktam pipázni (csukott ajtónál), és panaszkodik, hogy a szobájában is büdös lesz. Ezt nem hinném, ugyanis a saját szobámban se lehet érezni utána, nem még hogy nála, plusz sokszor csukva van az ablaka, szóval nem is egészen értem, hogy hogy menne át a szag. (Az bezzeg nem zavarja, mikor ő cigizik, és kibírhatatlanul büdös lesz utána - valami mentolos förtelmet szív, ezerszer rosszabb a szaga, mint annak, aki "sima" cigit szív - és úgy ül le közénk vacsorázni... Gyanakszom, hogy csak ahogy ő maga befekszik az ágyba bagószagúan, attól lesz büdös nála :D )

Állandóan ezen pörög, kb ennyit beszél velem, mikor nálunk van, hogy emiatt hisztizik, kicsit már zsibbasztó.

Egyrészről nem akarom zavarni, másrészről én vagyok itthon (én lakok itt életvitelszerűen, a közös költségek harmadát fizetem, ő meg csak látogatóba jön, semmit nem fizet és semmit nem csinál, felváltva takarítjuk a szobáját), és ő se igazán erőlteti meg magát, hogy ne zavarjon engem (kora reggeli ajtócsapkodás, és társai), szóval igazából nem tudom..

Szerintetek kinek van igaza? Hogy lehet a legjobban megoldani egy ilyen helyzetet?


2018. máj. 14. 10:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
A te házad a te szabályaiddal. Ha nem tetszik neki mehet amerre akar. Ezen nem tudom mi a kérdés
2018. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

engem lehet zavarna egy kicsit ha valóban érződne, de én nem is cigizek...

ha cikizik mit rinyál kezdetnek, hogy büdös van?? :D ha még vagy olyan figyelmes hogy az ablakba is szívod hogy ne kifele menjen a szag akkor meg főleg

és mint mondtad csak vendégségbe jön... örüljön hogy mehet, nem az a megoldás hogy te érezd magad szarul mikor ott van

2018. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
21%

Gerison ba,


Nem az ő haza, hanem a szülei haza, ergo pont ugyanannyi joga van a kerdezonekmis ott, mint amenyni a testvérének

2018. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%

Az ablakban cigizéstől ugyanúgy bemegy a szag a szobába, nem tudom miért írsz ilyen hülyeséget, hogy egyáltalán nem érződik. De igen érződik csak te nem érzed. Ha nála nyitva az ablak oda is bemegy a szag. Nálunk ha a teraszon cigizik valaki akkor is érződik az egész lakásban, 2 szobával arrébb is. Úgyhogy ezeket a dolgokat nyugodtan gondold át.

Amúgy meg nem esik le a gyűrű az ujjadról ha megteszel annyit, hogy nem az ablakban bagózol ha ez mást zavar, és cserébe megkérheted, h ne csapkodjon reggel.

Csak nem ilyen gyerekesen kéne hozzáállni a dolgokhoz, és ezt magadtól is megoldhatnád kérdés kiírása nélkül. De te most csak szidni jöttél a tesódat, ebben vársz megerősítést.

2018. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#4

Nem cigizek. :)

Teljes mértékben allergiás vagyok a dohányszagra bent, nem csinálnám, ha érezhető lenne. Kihajolok, behúzom magam mögött a függönyt, esetleg bent gyújtok egy mécsest és párologtatok citromos illóolajat, semmi szag nincs odabent. :) Ha elmegy az ember több napra otthonról, akkor utána hazaérve megérzi a lakás valódi illatát - a szobámban nyaralás után hazaérve se érződik semmi, a levendula zsákok enyhe illatán kívül.

Próbáltam máshogy megoldani, pl kimentem a fürdőszobába és ott, de amiatt is ugyanúgy ment a hiszti.

Kértem már amúgy, hogy ne csapkodjon, de elintézte annyival, hogy "ilyen az ajtó".. :D

2018. máj. 14. 11:13
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem neked van igazad. Ha nem tud alkalmazkodni másokhoz pl. csapkodja az ajtót, hangoskodik, akkor miért várja el másoktól, hogy odafigyeljenek rá? Ráadásul azért van különbség a kettő között, a csapkodás zavaró és mindenki hallja, nem lehet megoldani annyival, hogy becsukod az ajtót, míg ezt a problémát simán el lehet intézni annyival, hogy becsukja az ablakát addig, amíg pipázol. Ha becsukod a szobád ajtaját, ő pedig becsukja a szobájának az ablakát akkor mégis, hogy a francba menne át a füst? Szóval szerintem hülyeség emiatt veszekedni... Ha pipázni szeretnél és nyitva van az ablaka, akkor megkéred, hogy addig csukja be, ő becsukja és kész. Ha pedig annyira zavarja a bűz vagy a füst, akkor még gyűjtson gyertyát, füstölőt vagy valami, de szerintem erősen túlreagálja...
2018. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
Miért megy hozzátok heti 2x aludni? :O
2018. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
9%

A nővérednek teljesen igaza van. A bagószagot még száz méterről is megérzem. Azzal, hogy kihajolsz az ablakon ne álltasd magad.

Nem tudni, mi oknál fogva a nővéred nálatok szok aludni, de én egy ilyen helyet kilóméterekre keülném.

2018. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
A nővérének akkor lehetne igaza, ha ő maga nem cigizne, de mivel ő is cigizik nem értem milyen alapon akad ki, a pipafüst semmivel sem kellemetlenebb, mint a cigifüst, sőt.
2018. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#8

Kevés ember van, aki nálam jobban utálja, ha valahol dohányszag van. De eleve a pipafüst nem olyan szagú, mint a cigifüst, másrészt írtam, hogy nem érezni.

2018. máj. 14. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!