Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a bátyámat, hogy forduljon pszichológushoz/pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a testvérem 25, gyerekkorunkban ért minket egy nagyobb trauma, amit ő sajnos nem volt képes feldolgozni (pedig három évig jártunk miatta agyturkászhoz). Vagyis ez az én véleményem. A fiúnak komoly hangulat ingadozásai vannak, vagy konkrétan olyan ideges és úgy üvölt, hogy te gyorstárcsazóba rakod a rendőrséget, mert bármi esélye meg van, hogy most agyonver vagy napokig ki se jön a szobájából, nem eszik, nem beszél csak fekszik a besötétített szobában.


Most szakított a barátnője vele, mert borzalmasan egocentrikus a gyerek. Jó nagy vita is volt belőle, mert a drága bátyám bezárta a szobába a lányt és ne engedte ki. Zsaruk meg ilyesmi. Lényeg a lényeg jelen pillanatban a fiú rendkívül magaalatt van. Anyám retteg, hogy esetleg kárt tesz magában. Három napja nem evett, ma elment dolgozni, és ez azért para, mivel ő vezet egész nap.


Véleményem szerint bipoláris zavara van, de természetesen nem értek ehhez nem pszichológiát tanulok. Mindenesetre valami ilyesmit tippelek a hangulat ingadozások miatt.


Pszichológusról - mondjuk szerintem ide pszichiáter kell inkább gyógyszerekkel - hallani sem akar. Mit lehetne tenni? Mert ő tényleg soha nem fogja beismerni, hogy nem normális amit csinál. Így viszont ebbe anyám fog beleroppani ezt pedig nem szeretném.


Elnézést az esetleges helyesírási hibákért, telefonról írom ki az autocorrectem pedig egy szórakoztató dolog.



2018. máj. 21. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

“ma elment dolgozni, és ez azért para, mivel ő vezet egész nap.”

Ha vezet, akkor volt pszichológiai alkalmassági teszten. Erről ennyit akkor.

2018. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem fog orvoshoz menni, nem állsz elég közel hozzá, hogy higyjen neked és belássa, hogy segítségre szorul. Annak az embernek a problémáján hogyan akarsz segíteni, aki szerint a probléma nem is létezik? Közel kell kerülnöd hozzá, meg kell értened mit érez és mit gondol, mert amíg csak "hozzávágod", hogy menjen orvoshoz, addig nem is fog komolyan venni, és ne csodálkozz, ha neked akar menni. Tegyél a jókedvéért, kérdezd meg csináljatok-e enni neki, kérdezd meg gyakrabban, hogy hogy érzi magát, ha végre beszélni kezd akkor hallgasd meg, de ezt amúgyis nehéz lesz elérni. Sajnálom a helyzetet amiben ő van, innen nehéz kijönni, akkor is, ha magának csinálta. Tudod egyáltalán, hogy mit csinál a szobájában bezárkózva? Játszik gépen?

Nincs senkije? A barátnőjével azóta beszéltél?

Nem kell ráakaszkodnod a tesódra, de hidd el, hogy szüksége van most valakire, akiben bízhat, és nem te leszel az, ha csak arra vagy képes hogy bizonygatod hogx neki orvos kell és félsz tőle.

2018. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendőrségnél is volt drogteszten, mikor előtte szívott el egy füves cigit az eredmény mégis negatív. Ennyit erről:)
2018. máj. 21. 12:07
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

"mivel ő vezet egész nap."

Ööö.. merrefelé mendegél? csak merthogy mi kihagynánk azt az úrvonalat... Újratervezés.

"ért minket egy nagyobb trauma" Mi??? és akkor miért nem tudott segíteni az orvos? és most miért hiszed, hogy tudna?

2018. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Vedd fel dugi kamerával az egyik ilyen akcióját, és egy józan pillanatában mutasd meg neki, hogy itt bizony bibi van...
2018. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2# Értem én, hogy nem vagyunk olyan viszonyban, azt hiszem nem is leszünk soha. Ellenben nagyszüleinket imádja és ők is mondták már neki, hogy talán szakemberhez kéne fordulnia. A barátnője is megkérte rá többször is, de ő nem akar dokihoz járni. Felteszem nagy köze van ahhoz hogy gyerekkorunkban jártunk, és a bátyám akkor is borzasztóan gyűlölet az egészet.

Megpróbálhatnék rajta én segíteni, ahogy tanácsoltad, de úgy gondolom kettőnk között a bizalom már nagyon régen elveszett mindkét fél részéről. De természetesen egy próbát meg ér amit mondtál. Köszönöm a válaszod.

4# nem részletezném ezt mert meglehetősen személyes dolog, de eléggé megrázó ahhoz hogy ilyesfele következményekhez vezessen. Azért hiszem, hogy esetleg segítene mert most már idősebb, mint akkor, és talán gyógyszereket is adnának neki.

5# kicsit FBI-os megoldás 😂 tudja ő, hogy mit művel le ilyenkor, mert rendszeresen bocsánatot kér érte.

2018. máj. 21. 12:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Teneked mi segített a trauma feldolgozásában?
2018. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem csak egyszerűen túl kicsi voltam ahhoz, hogy felfogjam akkor és ott mi történt körülöttünk. Ő viszont 10 éves volt, igaz hogy gyerek még, de azért ilyen korban már megérted azt, amit 6 évesen még nem.
2018. máj. 21. 18:18
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Sok lélekgyógyász módszer van, akár művészfilmeket lehet nézni, ami a Ti problémátokat dolgozza fel, vagy előadásokat akár személyesen (Mesterkurzus-sorozat, ezoterikus klubok, önsegítő csoportok), akár Youtube-on.

Lehet könyveket olvasni lelki témában, nekem ez segít a legtöbbet.

Vannak energiaadásos kezelések, oldások, szellemgyógyászat, kineziológia, családállítás, SVT, mind segít feldolgozni traumákat.

Ezeket az ember öngyógyításként tudja adagolni, használni magának.:)

De lehet, hogy csak minden hónapban el kéne mennie üdülni egy kicsit (környezetváltozás), amikor csak magára figyelhet, pihenhet. És magától feldolgozza a tudatalattija ezalatt a problémákat.

Gyógyfürdőhöz érdemes menni, és a víz is gyógyít. Ivókúrát is lehet tartani ezekből a vízekből. Gyógyfüvekből főzhetsz idegnyugtató, stresszoldó, lehangoltságot gyógyító teát, ami állandóan a konyhában készen áll literszám, hogy víz, üdítő helyett azt igya az ember. Van egy gyógynövénykapszula a Nervenpflege, gyógyszertárban is lehet kapni, tehát tablettában is lehet szedni ilyen gyógynövényeket, nem csak teában.

Meg meg is lehet fürödni kádban gyógynövényfőzetben.

Törődjön magával ez a fiú a fenti módszerekkel, mondjuk szánjon rá legalább egy teljes évet, és helyre fog jönni.

2018. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kispotzak ***** válasza:
50%

Szia, javaslom látogass el a webbeteg.hu oldalra, ott van egy Orvos válaszol rovat. Ha végignézed a válaszolókat, van köztük több pszichológus ill pszichiáter is.

Szerintem őket kéne megkérdezni, ők a jogi részét is ismerik, ill tudnának tanácsot adni, mivel tudsz próbálkozni, mire figyelj, stb.


Az itteni válaszokat olvasva nagyon úgy érzem, hogy mindenki csak a sötétben tapogatózik, de saját tapasztalat vagy szakmai háttérismeret nélkül ez édeskevés, és neked sem segít :( (és a bátyádnak sem).


Azt meg ne vedd magadra, hogy "miért nem beszélgetsz a bátyáddal stb", a traumában ketten voltatok, ő az idősebb, elhiszem, h ő sérült jobban, de egy (testvéri, vagy bármilyen) kapcsolathoz két ember kell, az kevés, h majd te beviszed a meleg levest, és ettől egyből megjavul a kapcsolatotok. Mi, akik olvassuk a kérdésed, pár sorból nem tudjuk, h mi történhetett, mit próbáltál tenni, úgyhogy nem is ítélkezhetünk.

Az, h próbálsz segíteni neki ill anyukádnak, számomra mindenképpen pozitív.

Nagyon drukkolok, hogy találj segítséget - ehhez mindenképpen szakembert kérdezz meg, ne laikusokat!

2018. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!