Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ne legyek a jó példa a...

Hogyan ne legyek a jó példa a rosszra a húgom szemében?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, és van egy 12 éves kishúgom. Sajnos elég szégyenletes problémával küzdök. Bulímiás vagyok. 17 éves koromban kezdődtek az efféle zavaraim orthodexiával. Aztán egy ideig jól voltam, majd a testneveléstanárom egy Netfit felmérés alkalmával beszólt, hogy ő aztán nem nézi ki belőlem, hogy én szoktam mozogni, mert olyan zsíros vagyok. (160 cm magas voltam, és 50 kg.) Ezután pedig szépen lassan belekeveredtem a bulímiába, és a mai napig nem sikerült teljesen meggyógyulnom belőle teljesen. Már nem vagyok csontsovány, de mégis szégyenlem magam, amiért a húgom egy ilyen nővért lát maga előtt, és féltem, nehogy ő is olyan legyen, mint én.
2018. jún. 2. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
sad story, azt a tesitanárt meg ki kéne rúgni a pcsába
2018. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És miért nem pofán ba**tad azt a tanárt?
2018. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is a fejedben kell rendet tenni és le kell zárni a múltat, el kell olyannak fogadni magadat amilyen vagy ha ez végképp nem megy akkor változtass magadon sportolj pl fuss, edz kisebb súlyokkal stb..

Ja ha nincsenek talán céljaid akkor azt is keress magadnak először kisebbek tűz ki magadelé amit el tudsz érni aztán jöhetnek nagyobbak amihez több idő kell.

Na ha magadban rendet raktál és van célod, motivációd,el fogadod magad akkor után kezdj el élni csináld azt amihez kedved van és mutas példát, a balek tanár amit mond azt nem kell sértésnek venni, ne foglalkozz a negatív dolgokkal amit mások mondnak neked, meg hallgatod ha muszáj ha akarod megfogadod ha nem akkor pedig nem, ne vedd magadra azokat a dolgokat amit mások mondanak, ne hagyd magad befolyásolni, harcolj, küzdj és mutasd meg azoknak az embereknek akik azt mondják hogy te erre meg arra nem vagy képes, vagy hogy ők ezt nem hiszik el hogy sportolsz ne törődj ilyennel, ha te sportolsz akkor sportolsz, én például 4 éven keresztül csak úgy voltam semmi célom nem volt, nem hittek bennem, mindenki azt mondta hogy erre sem meg arra sem vagyok képes hát ezt jól magamra is vettem de aztán arra jöttem rá hogy senki sem tökéletes és mások is rontanak el dolgokat nem csak én, ezért erőt vettem magamon és ki tűztem magam elé különböző célokat amiket teljesítek is pedig régebben nem is hittem hogy erre képes vagyok, például azt mondták anno hogy én hülye vagyok igaz lassabb megy a tanulás több időt kell rá szánnom de meg bírtam tanulni ha akarom, azt is mondták hogy én soha sem fogok tudni vezetni, jogsim sem lesz de még az oktató is ezt mondta de aztán bele jöttem és sikerült, szóval mostmár tudok vezetni is azt mondták jaj úgy sem lesz meg az érettségi de az is meg lett,azt is mondták nem tudsz te dolgozni és nagyot csalódtak mert az is jól megy, mert ha az ember akarja és tesz is érte akkor bármit el tud érni az életben csak akarni kell és küzdeni érte először fejben kell el dönteni aztán meg kell valósítani, még azért vannak olyan emberek akik azt mondják hogy ez és az sem fog sikerülni de én nem foglalkozok velük ha nem teszek azért hogy sikerüljön amit szeretnék és azokkal az emberekkel akik azt mondják ez nem fog sikerülni na azokkal próbálom örökre megszakítani a kapcsolatot, bocsi hosszú lett, remélem azért tudtam valamibe segíteni, sok sikert és kitartást :-)



20F

2018. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is amint a húgodon észre veszel valamit, azonnal közbe kell lépni! Kapjon felvilágosítást, és nagyon legyetek résen! Ami téged illet, szerintem fordulj szakemberhez, mivel már 3 éve csinálod, és nem sikerült leszoknod róla, sajnos ez nagyon komoly dolog, és nagyon veszélyes, nem csak rád nézve, hanem a húgodra nézve is!
2018. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tanárt be kell perelni vagy csak simán pofán bszni, valamint venni neki egy fehér botot. Dögöljön meg az ilyen, tönkreteszi mások életét!
2018. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már fordultam szakértőhöz, de azt hiszem, nem a megfelelőhöz.
2018. jún. 3. 07:32
 7/7 kispotzak ***** válasza:

Légy vele őszinte :)


Beszélgess vele, mondd el neki, mi vezetett ide, milyen problémáid voltak, hogyan próbálod megoldani őket.

Mondd el, min mentél végig, miért rossz (egészségileg, fizikailag és lelkileg is) ez az egész.


Nagyon fontos: a húgod NEM egy Bulimiás Nővért lát maga előtt jó vagy rossz példaként, hanem egy Nővért, annak minden jó és rossz tulajdonságával, egyebek mellett az önkritikára való képességével - ami nagyon fontos, pozitív tulajdonság!! Látja ezt is, és ha beszélgettek, akkor látni fogja a tudatosságodat is, a problémáidat, az intelligenciádat stb. Ne gondold azt, hogy számára egyetlen (negatív) dolog "A Példa"". Hanem minden, ahogy élsz, ahogy gondolkodsz, ahogy szereted őt. :)

2018. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!