Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek betölti a 18-at,...

Ha a gyerek betölti a 18-at, miért lesz sokak szemében hirtelen élősködő és ingyenélő?

Figyelt kérdés

Számtalanszor lehet találkozni ezzel a mentalitással itt is, de már olyan kérdés is volt, hogy muszáj-e a szülőnek a 16 éves gyereket is még eltartani....

Miért van az, hogy egyes szülők már tűkön ülve várják, mikor takarodik el a gyerek albérletbe? Egyáltalán nem azt az esetet értem, amikor a gyerek mondjuk 25 éves, és nem akar dolgozni és non-stop otthon ül, az megint más.

Viszont nekem is van ilyen ismerősöm. Amint betöltötte a 18-at a szülei vettek egy 180 fokos fordulatot, és egészen 20 éves koráig nyaggatták, hogy mikor megy már el albérletbe, mikor szakad le otthonról, mert az a normális, stb. Ő meg megunta és elköltözött, és szinte soha nem jár haza, a szülei pedig elvannak magukban, nyaralnak, a gyerek felé is alig köpnek.


Ha a gyerek belead a közösbe, miért zavarja a szülőt, ha mondjuk még 24 évesen otthon lakik? Miért jó az sok szülőnek, hogy elzavarják tök feleslegesen a gyereket albérletbe, akinek ezután semmi megtakarítása sem lesz, és a fizetésének jó részét az albi viszi el?

Miért vállal valaki gyereket, ha a gyerek őt egy idő után már irritálja a lakásban, és szabadulna meg tőle?


Tudom, hogy nem ez a többség, de egyre többször találkozok ezzel a felfogással.

Miért lesz sokak szemében a gyerek a 18. szülinapja után hirtelen a szülein élősködő ingyenélő?



2017. aug. 4. 10:05
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
86%
Igazából én sem értem de ez nagyon rossz fényt tud vetni a gyereke szemében.Aztán meg a szülő csodálkozik hogy egyszer nem megy át hozzájuk...
2017. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Azért ne az itteni tinikből indulj ki, itt mindig csak az egyik oldal érveit ismered meg. Pontosan ugyanannyi tini, fiatal felnőtt várja el, hogy kapja meg a legújabb ájfont, mehessen koncertekre, ideoda, csak azért, mert jól tanul, segít otthon. Mikor ez alap dolog, és nem jár érte semmi luxuscikk, vagy kiadás. Sokan nem mennek egyetemre sem, de dolgozni sem akarnak, "pihennek" egy évet, majd okj-ra mennek inkább, aki meg egyetemre megy, nem dolgozik mellette, mert rengeteget kell tanulni. De ugyanúgy van ideje követelőzni. Ilyenkor persze, hogy a szülő a szemét, ha azt mondja, hogy dolgozz, költözz el és egyedül majd megtanulod, hogy a ruha nem magától lesz tiszta, ha enni akarsz, meg kell csinálnod, vagy venned, mosogatni is kellene, ha tiszta tányért akarsz, a retek sem ehet meg, amit behordasz a lakásba,stb. De ez sem általánosítás termédzetesen. Én olyat is olvasok persze, amit te írtál, de abból is sok van, amire én írtam példát.
2017. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudok pontosan válaszolni a kérdésedre, csak a saját példámmal.

Nagy fiam érettségi után 140 km-re ment egyetemre, ott összejött egy lánnyal,gyakorlatilag egyik sem költözött többet haza, kimentek küldföldre 6 éve ott élnek.

Összeházasodnak, gyerek született, már haza sem akarnak jönni.

A kisebbik fiam itthon lakott, 22 éves koráig tanult.

Utána viszont annyit válogatott az állások között, hogy sokszor hónapokig nem dolgozott.

Ez engem nagyon bántott, hisz én is és a férjem is eljártunk dolgozni, ő meg várta a jó munkahelyet.

Nem mondtuk neki, hogy menjen el itthonról, de azt igen, hogy záros határidőn belül el kell menni dolgozni, ha tetszik neki, ha nem.

Ki ment küldföldre 4 hónapra.hazajött jó sok pénzzel, de megint hónapokig nem dolgozott.

Megint elfogyott a türelem és megmondtam neki, ha ő nem talál munkát, akkor majd én találok és ha tetszik, ha nem oda kell mennie dolgozni.

Talált munkahelyet és csodák.csodájára egy olyan barátnőt is aki azóta is viszi előre.

Bár, akár 2 szobát is tudtam volna adni nekik /de a lakás nem 2 generációs/ ők elmentek albérletbe lakni.

Most dolgoznak fizetik az albérletet és gyakran jönnek hozzánk, szeretnek bennünket és mi is szeretjük őket.

Ezt csak azért írtam le, mert szerintem nem lesz a gyerek hirtelen élősködő, de ha a szülő engedi és a gyerek hajlamos rá, bizony előbb utóbb rá szokik arra, hogy nem kell dolgozni, akkor is meg lehet élni :(

2017. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
Manapság nem meggyőződésből vállalnak gyereket az emberek, hanem mert trendi, meg mert a barátnő is már szült, és nehogy már ők lemaradjanak. Emiatt állandó nyűg a gyerek, és azt várják, hogy mikor húz már el a p-csába. Sajnos. Bezzeg ha valaki felvállalja, hogy ő nem akar gyereket, akkor egyből megy a fröcsögés, hogy milyen önző...
2017. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
53%

Ez megint egy olyan kerdes, aminek az eg vilagon semmi ertelme, csak annyi, hogy a 2 oldal ismet osszeugorjon, pontozgasson lefelele, es sertegesse a masik oldalt....

Amugy hetente van ilyen kerdes, es en is talaltam ebben a temaban, olvass vissza.

2017. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk ez inkább arra a gyerekre vonatkozik szerintem, aki ahogy betoltotte a 18at úgy csinál, mintha ő xarba volna a spanyolviaszt : ő felnőtt, neki senkinek parancsol, neki mindent lehet onnantól.


Az én gyerekem még kicsi, de hogy őszinte legyek, remélem hogy az eletcelja nem az lesz, hogy itthon éljen velünk, hanem az, hogy a saját lábára álljon és önálló életet éljen. Nem szeretném, hogy 24 évesen még itthon lakjon, ha már dolgozik.

2017. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem a 18. szuletesnap az igazi valasztovonal, az csak egy jogi hatar a gyerek es a felnott kozott (illetve meg az se, mert a jog is ismer gyermekkorut, serdulot, fiatalkorut stb).


De egy gyerekkel szemben nyilvan masok a tarsadalom es a csalad elvarasai is, mint egy felnottel szemben. Ezek fokozatosan alakulnak ki, es nem egyik naprol a masikra, de ahogy felnottkorba lep az ember, mar elvaras hogy alljon meg a maga laban, ahogy a szulei is, mert ez a termeszetes.


A gond az, hogy vannak "gyerekek", akik makacsul nem hajlandok felnoni, mert gyereknek lenni sokkal egyszerubb es kenyelmesebb. Nekik nem art egy kis nogatas.

Nem tudom elnek e meg a nagyszuleid, de gondolom a szuleidet se ok tartjak mar el.

2017. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

6: na igen, ez meg a masik oldala a tortenetnek. Mikor arrol van szo, hogy neki ugy jo, akkor o mar felnott ember, ne szoljanak bele semmibe, azt csinal amit akar, kuss legyen mindenkinek.

De mikor arrol van szo, hogy lakni, ruhazkodni, enni, szorakozni, akkor megint o a pici gyerek.

Vagy-vagy, a ketto egyutt nem megy.

2017. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Viszont gyakran veszem eszre azt is, hogy pont azok a szulok varjak el, kovetelik meg 18 eves kortol a gyerektol hogy most azonnal nojon fel es legyen onallo, akik addig arra hivatkozva hogy "meg gyerek" elfojtottak a legkisebb kezdemenyezeset is, folyamatosan es totalisan rakenyszeritettek az akaratukat. Gyakorlatilag nem engedtek felnoni, de aztan egyik naprol a masikra megkovetelnek a felnottseget. Na ez nem igy mukodik. Van egy atmeneti idoszak, ha ott a szulo basaskodik, terrorizal, es elnyom, akkor utana ne lepodjon meg, hogy a gyerek megreked a gyerekkorban.
2017. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem minden családban történik így. Ilyen témában általában azok írnak, akiknek gondja van. Ahol normálisak a viszonyok, azok nem igazán írnak arról, helló--nálam teljesen szuper a helyzet a családdal. Ezért aztán az ember hajlamos azt gondolni, sokasodik a szülő-gyerek közötti gond.
2017. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!