Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz példát mutatok a húgomna...

Rossz példát mutatok a húgomnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaj volt egy elég depressziós időszakom. Elszigetelődtem a világtól, depis zenét hallgattam, depis/véres dolgokat rajzoltam, alig beszéltem az emberekkel, és kárt tettem magamban. Az utóbbi dolog a nyáron kiderült és megtudta a családom. A húgom is megtudta aki most 10 éves.

Előtte is láttam, hogy hozzám hasonló dolgokat rajzol, és depis zenék érdeklik. Nyár óta még gyakrabban veszek észre dolgokat rajta.

Én nem akarom, hogy elszigetelődjön a világtól még véletlenül sem. Nem szerettem volna ha megtudja azt amit tettem magammal de kiderült. Csalódást okoztam neki és mindenkinek.

Mit csináljak, hogy ne kövessen engem? Ha jobb ember lettem volna akkor nem bánnám hogy hasonlóan viselkedik. De így?!

15/L



2015. szept. 28. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Menj el az iskolapszichológushoz, és ne önmagadat vádold, mert az nem visz előre. Ne mondj, illetve ne gondolj ilyeneket, hogy csalódást okoztam, meg nem vagyok elég jó ember, mert ez úgy néz ki, mintha valaki feljebbvalód szavait idéznéd. Egy egészséges embernek szeretnie kell önmagát, és te biztos, hogy jó ember is vagy, hiszen aggódsz a húgodért és felelősséggel gondolsz rá. Próbálj meg az iskolában barátkozni, hogy ne legyél egyedül.
2015. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nálam is volt hasonló időszak igaz én akkor 20 éves voltam, hosszú elmondani mi volt az oka.


A lényeg az hogy a húgom aki most lesz 19 éves és most egyenlőre OKJ-s képzésre jár de nulla baráti társasága lett hirtelen ő is kezd depizni hasonló dolgok miatt mint én. Én tanultam a hibáimból és rájöttem a megoldásokra és most arra próbálom rábeszélni a húgomat hogy véletlenül se essen azokba a hibákba amikbe én. Szerencsére működik az elméletem és elviszem magammal sok helyre, a barátom is próbál segíteni rajta sok új embert mutat be neki, és ahogy látom a húgomnak sikerült még hobbit is találnunk amivel leköti magát és úgy néz ki minden működik eddig. Persze ameddig nem lesz képes jobban odafigyelni magára és nem tudja megtartani azt amit eddig felépített addig nem fogom elengedni a kezét. Édesapánk is 6 éve halt meg sajnos sok mindenre rá tett ez is. Anyukánk 12 órás műszakba dolgozik és néha maszekolni is eljár hogy megtudjunk élni mert bevallom én nem keresek sokat mert munka mellett esti képzésre járok. A barátom sokat segít nekünk nem csak anyagiakba ami különösen jó, de neki a saját szülein kell segítenie meg ott a nővére aki egyedül neveli a kislányát igaz messze laknak de 2 hetente feljárunk hozzájuk hétvégére hogy ne legyenek egyedül és meg legyen minden. A barátom bátyja is szokott feljárni oda fél napokra segíteni neki amikor a barátom nem ér rá mert szombaton is dolgoznia kell.

2015. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor éppen ideje annak, hogy ezentúl jó példát mutass neki. A múltad kis hülyeségein meg ne őrlődj feleslegesen, gondolom senkinek sem lett miattad 8 napon túl gyógyuló sérülése, pedig ilyet is könnyen okozhat az ember akár sport közben is, vagy ha felelőtlenül vezet.
2015. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a depresszió egy súlyos mentális betegség, az, hogy "depis" zenét hallgatsz, nem depresszió


[link]


ha ténylegesen depressziós vagy, akkor kérj orvosi segítséget!

2015. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
beszélgess a hugoddal sokat és éreztesd neki,hogy fontos ő neked és próbáld úgy alakítani a dolgokat,hogy merjen beszélni neked érzéseiről stb :) lehet ha elmondja a gondjait,problémáit nem fog így viselkedni :)
2015. szept. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne vádold magad, azzal nem segítesz a helyzeten, csak esetleg magad is visszakanyarodsz a depihez. Ülj le vele, finoman beszélgess, kérdezgesd, hogy kiderüljön mi az oka a viselkedésének. Mond el neki,hogy a te életedben, ez nehéz időszak volt, de nem az a helyes út, stb. Szólj anyukádéknak, hogy mit tapasztalsz, hogy még időben elejét vegyék a dolgoknak. Fantasztikus, hogy így állsz a húgodhoz, de ezt nem egyedül neked kell megoldani.
2015. szept. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!