Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet békésen kezelni?

Figyelt kérdés
A húgom és köztem 8 év a különbség. Most 24 vagyok, ő 16. Én már egyszer kirepültem itthonról. Férjhez mentem és gyerekünk lett. Külön éltünk, mindketten dolgoztunk, minden megvolt, kivéve a komoly szándékot a volt férjem részéről. Egyik napról a másikra "megijedt" és itt hagyott. Egyedül nem tudtam volna fenntartani az albérletet, ezért haza költöztem anyáékhoz a babámmal. Innen jönnek a gondok. A húgomat minden idegesíti. Én sokáig tűrtem a durva megjegyzéseket is, hiszen én estem haza, és ez egy nehéz helyzet mindenkinek. Viszont most már egyre nehezebben tolerálom a kirohanásait. Egy szóval jellemezve: kegyetlen! Semmi megértés nincsen benne. Sosem vártam el hogy besegítsen és nem várom most sem, csak annyit szeretnék, hogy elviseljen minket. Miért olyan nagy kérés ez egy testvértől? Én dolgozom napközben, a babám bölcsiben. A húgom előbb hazaér, mint mi. Van otthon mindennap legalább egy órája, amikor nem vagyunk jelen. Továbbá a kicsi sem sír mindig, amikor otthon vagyunk. Bőven van olyan időszak amikor nem lát, nem hall minket. Nem kell utánunk pakolni, takarítani. Képes vagyok rendet tartani, így erre sem lehet panasza. Mégis ő ideges meg ő fáradt, mert a gyerekem így meg úgy hangos, nem fér el tőlünk és nem tud tanulni. Vicc! Saját szobája van neki is, el tud volnulni, én is azt teszem legtöbbször.
2018. jún. 3. 21:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%
Kamasz. Mi a fenét vársz tőle? Lehet, hogy engem is idegesítene, ha hirtelen felfordulna az amúgy se stabil kamasz világom.
2018. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
47%
Apukához gratula!
2018. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%

háááát, minden hiába ilyenkor, mert tapasztalatból tudom, hogy egy jó gyerek is maaaarhára fárasztó. Vinnyog, röhög, hangokat ad ki(csupán mert móka kiadni ezeket a hangokat) folyton csinál valami zajt vagy csöndben kell lenni ha ő alszik és minden sokszor a gyerek napirendjéhez igazodik.

ez az egyik elméletem, a másik hogy e mögött valami más van. Talán rossz jegyei vannak vagy szerelmi bánat stb. és ez ebben jön neki elő. A helyedben rákérdeznék mi a fene baja van de úgy igazán.

2018. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Metionin ***** válasza:
91%
Őszintén szólva én is hülyét kapnék ha hirtelen ott teremne egy gyerek a házban. A napi egy óra egyedül nagyon kevés. Viszont az is igaz, hogy hisztivel nem fog elérni semmit, hiszen attól hogy ő vergődik, neked még nem lesz pénzed albérletre. Nehéz ügy. Talán le kellene vele ülni beszélgetni, nem csak neked, hanem családilag. Na meg jó lenne tudni, hogy meddig maradsz ott a gyerekkel, ha van valami kilátás arra hogy ez csak ideiglenes, talán a tesód is jobban elviseli. Azért az a 3 év mire le tud lépni koliba, elég sok idő.
2018. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
32%

Mar reg szajon vagtam volna a hugom es leuvoltom a fejet.

De felreteve a szarkazmust.

Eloszor is anyukad/apukad mit szolt? Ok latjak-e a hugod kirohanasait es olyankor mondanak-e valamit (a vedelmedben peldaul vagy csak rahagyjak).

Te probaltad-e edesanyadnak mondani, hogy a hugod nagyon bantoan viselkedik es ez neked nagyon rosszul esik es nem erted honnan ez a hatalmas "ellenszenv" ellened es a sajat unokahuga/unkaoccse ellen?

Probaltal-e a hugoddal bezelgetni errol?


En elso korben a sajat szuleimnek jeleznem, hogy mi a helyzet.

Attol fuggoen ok mit reagalnak (ok probalunk bele errol beszelni vagy nem erdekel), vagy varnek vagy szolnek a hugomnak.

Hugod velhetoen feltekeny, bizonyara jo volt neki egyedul kielvezni a szulok teljes figyelmet es akarcsak a desszert egyduli megeveset. Erre te visszajossz es hozol egy kisebbet nala, akit remelhetoleg a szuleid imadnak es gugyognek hozza :-). A mi caladunkban unkkaocsem az anyjanak 16 evesen beszolt minek szulsz te mar, nem.kellett volna ide ez a kis ...rago baba. Pedig sajat testvere volt neki!!! Tehat nem egyedi az esetetek.


Ettol fuggetlenul nem megengedheto, amit csinal es nem i lett voln szabd eddig se turnod. 16 eves korban mar pont van elegendo empatia egy kamaszban es pont kezd eleg erettnek lenni arra, hogy tudja mi a helyes es mi nem. Es amt csinal az nem helyes.

Ulj le vele es beszelgess errol, magyarazd el a helyzeted es azt is, amiket itt leirtal, tedd hozza, hohy a megnyilvanulasai rosszul esnek es probalja elkepzelni forditott helyzetet, hogy akar egy evtized mulva kerulhet o is hasonloba es hgyan esne neki ha te mondanal ilyeneket.

Mondd azt is, hogy azon vagy, hogy tovabblephess, hohy mig mas otthon lehet a gyerekevel 3 eves koraig te mar bolcsodebe adtad es dolgozol.

Hugod olyan, mint a mostani kamaszok nulla empatia es vilag nekik van teremtve...gondolhatja igy, de teneked mar gyereked van munkad es volt hazassagod is allj ki magatokert es mondd el batran a te velemenyed is az o viselkedeserol.

2018. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%

#5 Meg az is lehet, hogy a szülők is pokolba kívánják a szoroskodást, hangzavart, feszültséget a testvérek között.

Akiknél a szájonvágás a megoldás, ott is baj van.

2018. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
30%
Hisztis kamasz, ez ellen sokat nem tudsz tenni.
2018. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk, nagyon érzékeny lehet, ha külön szobaja van, de nem tud tőletek tanulni, meg nem fer el...
2018. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
74%
Hát,a gyereksírás nyilván áthallatszik a másik szobába,és egyértelmű hogy nem tud nyugodtan tanulni.Ha csak napi 1 órát lehet teljes nyugalomban,az minimális.Szerintem nem csoda hogy nagyon zavarja őt ez a helyzet.Egy nagyon pici albérletet sem tudnál esetleg fenntartani?Értem hogy rossz neked hogy a húgod hőbölög,de lehetnél valamelyest megértőbb.Ha nincs más megoldás mint az együttlakás,próbálkozzatok kompromisszumokkal.
2018. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%
Mi lenne, ha a férjednél lenne inkább a gyerek, és te látogatnád?
2018. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!