Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne "jól" kezelni...

Hogy lehetne "jól" kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Anyámtól 180 km-re élek, saját lakásban a férjemmel, jó anyagi körülmények között, de nem vagyunk gazdagok. Anyám rossz körülmények között él, alkoholista, munkakerülő, magára és a környezetére is végtelenül igénytelen, értsd: egy undorító disznóól a lakása, ahol a kutya is kénye kedve szerint oda szarik, hugyozik, ahova akar.

Babát várok, 3 hónapos terhes vagyok. Karácsonykor, mivel nem akartam megbántani, ezért azt hazudtam, hogy nem vagyok jól, nem látogatunk el vidékre az ünnepekkor, hanem itthon maradunk. A vaódi ok az volt, hogy alapból undorodok tőle és a lakásától, egy fertő az egész, terhesen pedig eszem ágában nincs oda betenni a lábam! Viszont örökké hazudni sem tudok, mert ő már azt tervezgeti, hogy kicseréli az egyik szobában az ágyat egy 2 személyesre, meg szerez egy kiságyat, hogy amikor ott vagyunk nála, akkor ott is tudjunk aludni. Pedig én biztos vagyok benne, hogy ha megszületik a baba, még 5 percre sem fogom abba fertőbe elvinni! Ja és ráadásul a lakásban dohányzik, vágni lehet bent a füstöt...

Hogy csináljam? Hazudozzak, hogy ne bántsam meg, vagy mondjam meg neki kerek perec, hogy akkor láthatja az unokáját, ha ide utazik?

A másik, hogy várja tőlem az anyagi támogatást, mert ő nem dolgozik, amit összemaszekol, azt el is issza. Eddig a békesség kedvéért segítettem, mert ha nem, akkor ordít, cirkuszol, kritikán aluli a viselkedése. Mostantól viszont ezt a pénzt a babára akarom költeni. Ezt hogyan értessem meg vele?


2017. jan. 4. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerek perec.
2017. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Így kerekperec mondd meg neki,hogy ha majd szépen kitakarítja a házat,leviszed hozzá a kicsit.Másrészről,nem te vagy az ő anyja,hogy neked kelljen eltartanod őt,pont fordítva működik a dolog.Ne érdekeljen,hogy veszekedés lesz a dologból,állj ki magadért és legyél következetes.Ne rajtad élősködjön.
2017. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igazatok van, csak nagyon nehéz belemondani a képébe :( mint szülőt, vagy csak szimplán embert, egyáltalán nem szeretem. Szörnyű gyerekkorom volt mellette. De akkor is rossz erzes pofara ejteni. Megertem, hogy lelkes, örül az unokának, stb. De a sajnálat miatt nem fogom beáldozni a gyerekemet. Azt sosem tenné meg, hogy kitakarítsa a lakást. Értelme sem lenne! Azt a házat egy kanna benzinnel, meg egy szál gyufával lehetne kitakarítani. Soha nem tudná olyan állapotba hozni, amibe beengedném a gyereket. És a kutya a mindene, csakhogy éppen csak a fejére nem hugyozik a kutyája, mert nem tanította szobatisztaságra és már 5 éves.
2017. jan. 4. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
2017. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár alapvetően az őszinteség híve vagyok, megértem, hogy miért nehéz kereken az arcába mondani a dolgot.

Az unokázás kapcsán azt tudom esetleg mondani, hogy vesd fel neki, hogy nem javasolja az védőnő/gyerekorvos, hogy ott legyen a baba, a dohányzás, a kutyaszőr, a bármi egyéb miatt, amit sértés nélkül fel tudsz hozni. (Ez egyébként a terhesség alatt is hasonlóan jó érv lehet - vagy orvosnak is ellentmondana édesanyád?) Persze, ez tényleg csak akkor működik, ha azt viszont fel tudod ajánlani, hogy ő látogasson titeket.

A pénz már nehezebb dolog, ott tényleg nincs más mód, mint elmondani, hogy egyszerűen nem tudod őt tovább pénzelni, mert a baba mellett nem marad plusz pénz. Ezt vagy megérti, vagy nem, de ebből nem szabad engedned.

2017. jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy igazatok van, csak nagyon nehéz belemondani a képébe :( "


Írd le egy papírra és olvasd fel neki!


Neked első a gyerek egészsége legyen, a második meg a tiéd, anyagilag se vagy érte felelős, felnőtt személy, nem te tehetsz róla, hogy iszákos. Még azt is mondd, hogy akkor mentek hozzá, ha végigcsinál egy elvonókúrát..

2017. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, ezzel a leírós dologgal pár éve próbálkoztam, mert ha elkezdek neki mondani valamit, ami neki nem tetszik, akkor egyetlen mondatomat sem hallgatja meg, hanem velem kánonban elkezdi a magáét mondani, meg káromkodik, ömlik a mocsok a szájából, mint amikor az a bizonyos népcsoport rákezd a rákos májazásra... pont úgy viselkedik olyankor... ezért egyszer leírtam mindent, amit soha nem sikerült elmagyarázni neki és leraktam elé a levelet és elmentem. Elolvasta és azóta is azzal dobálózik, meg idézget belőle, de nem sikerült felfognia a lényeget, mert például rendszeresen idézgeti azt a részt, amiben leírtam, hogy milyen mocsokban él és ezt azzal vonja párhuzamba, hogy szerinte én elszálltam magamtól, mert ő faluban él, én meg elköltöztem a nagy városba és ő nem mocsokban él, csak szegény, a kosz pedig nem kosz, csak elhasználódtak a dolgok és nincs pénze újat venni és én szégyellem őt ezért. Nem lehet neki megmagyarázni, hogy a valaha volt almazöld szőnyeg nem azért korom fekete és nem azért kutyaszaros, mert elhasználódot és régi. Nem, nincs az az ember, aki ezt meg tudná értetni vele! Se szóban, se írásban, sehogy! Nem fogyatékos, mégis, soha senki nem tudott még vele megértetni semmit! Ilyen embert én még soha nem láttam, komolyan, mint aki egy másik bolygóról származik! Nem lehet vele beszélni. Elvonóra azért nem fog menni, mert szerinte napi 2 liter bor nem alkoholizmus és neki senki ne szóljon bele, hogy mit csinál.
2017. jan. 4. 13:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg az anyukádnak, hogy azért nincs pénze, mert mindent eliszik. És hogy ne tőletek szipolyozza el a pénzt, hanem ő igyon kevesebb alkoholt, és hogy ne ordibáljon veletek, mert nem ti vagytok a rosszak, hanem ő. Remélem minél előbb megoldódik a helyzeted.
2017. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen anyám lenne,megmondanám neki,hogy addig nem beszélek vele,amíg nem teszi rendbe magát.Vagy a gyereke+unokája,vagy az alkohol.Te próbáltál segíteni,nem sok sikerrel,de nehogymár behódolj neki.Milyen példát fog így mutatni az unokádnak?A gyerekem közelébe nem engedném,amíg egy koszos alkesz és putriban él.
2017. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem rohadtul nem érdekelne, hogy 180 kilométerre tőlem hogyan hiszrizik valaki. Vágod? 180 km!
2017. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!