Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy hozhatnám vissza a jó...

Hogy hozhatnám vissza a jó viszonyt én és a testvérem között?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Én 20 éves lány vagyok és van egy 18 éves öcsém. Régen nagyon jó viszonyban voltunk egymással, de mára nagyon megromlott a kapcsolatunk. Nem tudom mire vélni, nem tudom mi lehet az oka. Én minden ünnepkor, születésnapján megköszöntöttem, de a legutobbin kijelentette , hogy neki tőlem aztán semmi nem kell. Nem köszön vissza , nem tisztel senkit, el van szállva magától az utóbbi években. Hiába szólok hozzá, ronda modorral válaszol. Feladtam, és nagyon bánt, hogy így megromlott köztünk a viszony.

A családban én vagyok a fekete bárány. Értve úgy, hogy az öcsém segge alá úgy tolta a családom az autót , nem vesz fel olyan nadrágot , ami 20.000Ft alatt

van ...mindent megkap. Nekem meg kell dolgoznom mindenemért.Én itthon segítek mindenben, ő meg csak a gép előtt ül egész nap, de ki van nyalva a segge. Régebben zavart, de már megbékéltem a helyzetemmel és nem okolom őt semmiért.

Már nem szólok hozzá, levegőnek nézzük egymást, mert ha szólnék is veszekedés lenne. Úgy érzem , hogy neki kell ezúttal lépnie, de lehet hogy erre várhatok.. nagyon rosszul esik . Mit tehetnék ?


2018. jún. 17. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én ignorálnám,ezt a szüleitek tolták el,h őt kiskirályként kezelték,mert himbilimbije van,te legalább életképes leszel a segged alá tolás nélkül is, ő akkor max nálad kopogtat.
2018. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdd meg a szüleidet, hogy érdeklődjenek az öcsédnél. Nekik talán megnyílik az öcséd lelke és szól valamit...
2018. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szülőkkel semmi baj nincsen. Jó , azon kívül hogy pénz kell neki állandóan, velük jó a kapcsolata. Csak velem nem beszél az öcsi :(
2018. jún. 17. 20:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit fura lenne , ha anyámék által kérdeznek rá miért nem beszélget velem. Én sosem szoktam téma lenni. Szerintem anyáék is meglepődnének ha ilyet kérnek tőlük, ugyanis testvérek közötti különbségen van a hangsúly , aminek okára rákérdeztem , de csak egy legyintést kaptam válaszul.
2018. jún. 17. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem "én és a testvérem között", hanem "köztem és a testvérem között".
2018. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyesféle kérdést adnék a szüleid valamelyikének a szájába: "Fiam, nem tudom jól látom-e, de úgy tűnik, hogy az utóbbi időben kevesebbet beszélsz a nővéreddel. Jól látom? A válasz valószínűleg "igen" lesz, vagy vállvonás, hallgatás. Újabb kérdés: "Mi az oka?

Stb, stb, stb.

2018. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Semmit sem tehetsz. Úgy látom, a te családod is az a tipikus parasztcsalád, ahol csak a fiú lehet gyerek, a lány az max. cseléd, hugyos. Szerintem az egészh családodat az öcséddel az élen úgy kell leszarni, ahogy vannak. Költözz el jó messzire.
2018. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a szitu, csak öcsém már harmincon felüli gyermek, de senkit nem köszönt fel soha, dolgozni nem akar, viszont neki kell ajándék, pénz stb.


Én nem veszek róla tudomást, akárhogy jópofizik, tudod ezek akkor kezdenek el kedvesek lenni, amikor kell nekik valami.

Erről a szülők is tehetnek.

Komolyan mondom, ne erőlködj. Felesleges.

2018. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azt gondolom, hogy a szüleidnek kellene az egyenlőtlenség okait megmondani, és megoldani. Ha te korábban próbálkoztál és ennek ellenére nem foglalkozik veled, akkor részedről nincs mit tenni.

Viszont én rákérdeznék, hogy miért adnak meg tesódnak mindent, miközben nem igazán érdemli meg. Az, hogy segítik nem baj, de ha nem viszonozza a család felé az már igen.

A tapasztalatom az, hogy az ilyen elkényeztetett anyuci kedvencei hosszútávon nem életképesek. Nem tudja megbecsülni azt, amit kap, magától nem tudja összeszedni, amire vágyik. Jó esetben csak vegetál. Szóval, ha öcsédnek jót akarsz, akkor erre kissé rávezeted a szüleidet. Ha nem vevők rá, és veled sem foglalkoznak utána másként, akkor tényleg érdemes költözésen gondolkodni. A hiányod is ráébresztheti őket a helyzetre.

2018. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bocsi, hogy megkérdezem, de ő is ilyen páva gyerek?
2018. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!