Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem többször fenyegete...

A testvérem többször fenyegetett már azzal, hogy megöl álmomban. Komolyan vegyem?

Figyelt kérdés
26 éves lányról van szó, mindig dühkitörései vannak, saját magát sem tudja irányítani, idegileg labilis, ordítozik és gyűlölködik, a környezetének hazudik a dolgairól (semmit sem tudnak arról, hogy ő milyen valójában), csak velem csinálja ezt. Többször fenyegetett már azzal, hogy megöl álmomban, hogy megkésel. Egyszer egy szóváltás odáig fajult, hogy berohant a konyhába és kést vett elő, hogy megszúr vele az őrjöngése közben. Rácsuktam az ajtót és nem engedtem ki. Vegyem komolyan? Vannak hangfelvételeim a fenyegetéseiről.
2018. máj. 26. 22:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy? Ha megoldhato, en nem laknek vele a helyedben
2018. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
egyrészt, amilyen gyorsan csak lehet, elköltöznék. ha szülőkkel együtt laktok, akkor a szülőkkel leülni megbeszélni ezt... orvosnál járt a tesód? érdemes lenne ellátogatni hozzá újra, vagy először, elmesélve ezt a problémát
2018. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
5%

"többször fenyegetett már azzal, hogy megöl álmomban"


- azt álmodtad, hogy megöl,

vagy

- azt mondta, hogy megöl, amíg alszol?


Mert baromira nem mindegy.

2018. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Észhez kéne téríteni,hogy az nem úgy megy ahogy ő gondolja...Mondd neki,hogy mivan ha én késellek meg este ?

Amúgy viccet félretéve-

Ha tényleg nem tudsz elköltözni meg semmi,akkor minimum zárd az ajtódat este.Nem is mernék én így aludni,hogy nyitva lenne az ajtóm.

Nem reagálod amúgy túl a dolgot ? Ennyire elmebeteg tesód csak nem lehet

2018. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
88%
Háát én nem vagyok a helyedben de nem lknék vele az biztos...
2018. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Az anyagi helyzetem egyelőre nem teszi lehetővé az elköltözést, és nem is lettek volna ilyen terveim ilyen hamar, de ez már a sokadik fenyegetés volt. A szüleim nem élnek, vele és a nagymamámmal élek együtt kényszerből. A gyerekkora óta furcsa a viselkedése, mindig próbáltam foglalkozni vele, jó útra terelni, de nem csak engem terrorizál, anyuval is korábban ezt csinálta. Gyerekkorában mindig kivételeztek vele, a verést mindig én kaptam, engem vert és terrorizált az apám is. Mindenért beárult, bolhából elefántot csinált, hazudozott, de semmivel sem elégszik meg, sosem nyugszik le. Nem drogozik, nem iszik, de a barátaitól olyan irányú megerősítéseket kap, miszerint a viselkedése helyénvaló velem szemben. Számos hangfelvételem van, arra gondoltam, hogy konzultálnék egy pszichológussal, esetleg egy orvossal, aki meghallgatná a felvételeket és ez alapján eldönthetné, hogy én gondolom rosszul vagy tényleg elmebeteg a testvérem.
2018. máj. 26. 23:49
 7/29 anonim válasza:
91%

Te jó isten. Szerintem vedd komolyan, akár pszichopata is lehet. Midnen tünet arra utal:

Hazugság

Dühkitörések

Fenyegetés

Szerintem mutasd meg egy pszichológusnak, hátha tud segíteni. És miden este tarts magadnál pl egy kést, merőkanalat, nyújtófát, gáz sprayt vagy valami ilyesmit. Zárd az ajtódat, akár torlaszold is el.

2018. máj. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Hát elég egyértelmű,hogy itt nem veled van a baj.Mindenesetre elviheted azokat a felvételeket megmutatni.

Azt még nem árultad el,hogy fiú,esetleg lány vagy,és hogy hány éves

2018. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
vagy inkább a rendőrséggel konzultálj.
2018. máj. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, engem az iskolában is mindig bántottak, mert nem kenyerem a verekedés és az agresszió. Ehhez képest elkezdtem küzdősportot tanulni magamtól, mert nem vagyok valami erős és félek attól, hogy egyszer tényleg meg akar majd késelni. Sosem tudtam kiismerni teljesen, mindig érzelmi hullámzásai vannak. Az egyik pillanatban mosolyog, rá két percre pedig őrjöngve tör ki magából, mindent figyelmen kívül hagyva, teljesen átadva magát a haragjának.
2018. máj. 27. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!