Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bántana ha a fiatalabb testvér...

Bántana ha a fiatalabb testvéretek már most sikeresebb lenne?

Figyelt kérdés
16 éves és most érettségizett, szeptemberben egyetem. Ellenben a nővére 21 és most talán felveszik az egyetemre. A kicsi mindig is okosabb, jobb volt mindenki szemében mint a nagy. Kitűnő tanuló, osztályokat lépett, szépen énekel, rajzol, tancol. Sok barátja van. Mindenki szereti. Amúgy nem rossz testvérek de a nagyot ez mindig is bántotta.
2018. jún. 23. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy bántana, büszke lennék rá. Nem születhet mindenki kimagaslóan tehetségesnek, ezt normális ember nem irígyli a saját édestestvérétől, (jó esetben másoktól sem) pláne nem bántja a dolog, hanem vele együtt örül a sikereinek.
2018. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Álnaiv, aki azt állítja, hogy nem érezné rosszul magát. Nyilván rosszul érezném, de nem őt hibáztatnám.
2018. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Kamu, 16 évesen sehogyan nem lehet egyetemre menni.
2018. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
3, Egyébként igen xd Sem érettségizni, mert csak pár tárgyból van előre hozott
2018. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván éreznék némi irigységet, de ettől meg örülnék neki, hogy kivételesen okos és könnyen sikeres lehet, 16 évesen leérettségizni eleg nagy dolog, szóval erősen kiemelkedik az átlag felettiek közül is így nyilván az én átlagos képességeimmel nem szabadna, hogy hozza merjem magam..
2018. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
En peldaul igazan szivbol buszke vagyok a tesomra,kettonk kozul o az okosabb,meg a kisebb is :) Lett egy szep erettsegije amivel tovabb tanul es sikeres lehet az eletben. Nekem sincs okom panaszra,mondjuk igazsag szerint engem sosem erdekelt az effajta bizonyitas (tanulassal versenyekkel stb).
2018. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A valódi őszinte választ még senki nem írta le.


Szóval: attól függ, milyen a viszony. Ha a fiatalabb tesó szerény, imádja a nagyot, nem nagyképű az eredményei miatt, akkor szívből örülnék neki mint nagytestvér. Ám ha a kisebb tesó gőgös, vagy nincs jó kapcsolatunk, igen, irigykednék és nem örülnék neki őszintén.

2018. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a helyzet. A legrosszabb, hogy a szülők is nagyon éreztetik. A tesóm a család büszkesége, engem pedig inkább szóba sem hoznak mások előtt, és minél előbb szeretnének megszabadulni tőlem. Pedig átlagos vagyok. Csak hát a testvétem mindenben kiemelkedő, ami szeritnem is elképesztő, de engem szinte kizárnak a családból, mert rontom az összképet.

Egyébként lehet 16 évesen érettségizni. Ha osztályozóvizsgával ugrott két évet, akkor simán. Legjobb barátnőmet is így vették fel 16 évesen egyetemre, szeptemberben töltötte a 17-et, szóval addigra már egyetemista volt.

2018. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkét fiatalabb testvérem sikeresebb nálam, akár az önmegvalósítást, akár az anyagiakat, akár családi kapcsolataikat illetően. Tehetségesebbek és szorgalmasabbak és motiváltabbak voltak nálam, ennek meg is van a gyümölcse. Örülök, hogy ilyen klassz testvéreim vannak, büszke vagyok rájuk, és minden körülmények között támogatom őket a magam szerény eszközeivel.
2018. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogyan kell 16 évesen érettségizni?!

Én is akarok!!!

Pls valaki mondja meg!!!

2018. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!