Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti hogy fogadnátok, ha a 42...

Ti hogy fogadnátok, ha a 42 éves fogadott testvéretek (nővér) - akivel amúgy remek a viszony - egy E-MAIL formájában közölné Veletek, valamint az Ő édesapjával és az én édesanyámmal (akik történetesen együttélnek 32 éve), hogy férjhez ment?

Figyelt kérdés
Kibuknátok?
2018. jún. 19. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Engem nem különösebben érdekelne, ha a féltesóm egyszer csak megnősülne... Hát joga van eldönteni, kit hív meg. :D Ja, és ezt úgy mondom, hogy szintén jóban vagyunk.
2018. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Tiszteletben tartanám a döntését. Van, aki a ketten+két tanú verziót választják, nem mindenki akar hacacárét, pláne nem 42 évesen. Ez nem szabad személyes sértésnek venni, egy házasságkötés nem a rokonok igényeiről szól, hanem a páréról. Nekünk 16 fős volt az esküvőnk, hallottunk is vissza szájhúzkodást, pont nem érdekel, nekünk így volt jó.

33/N

2018. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Gondolom régóta együtt van párjával, nem akartak nagy esküvőt, csak elmentek házasságkötő terembe. Nekem az a kommikusabb, amikor 10 év együtt élő emberek 2 gyerekkel rendeznek templomi esküvőt (mondják, hog elfogadják majd a gyerekáldást).
2018. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Kérdés milyen esküvő volt, ha 100 fős lagzi, akkor igen, ha csak bementek aláírni papírokat, akkor nem.
2018. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy házasodott össze. Ha kb. mindenki meg lett hívva, még a szomszéd pulija is, csak mi nem, és nem adtunk rá okot, az kiakasztana. Ha egy ilyen 2tanús polgári volt,mert ők ennyire intimen szerették volna, azon nem buknék ki.
2018. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan rá és a férjére tartozik az esküvő, a közlési mód meg - most telefonáljon végig 100+ embert? :D


Nemár!

2018. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Most lehet én vagyok csak így vele, de a kérdésben nem volt szó arról, hogy a kérdezőt az zavarná, hogy nem hívták meg az esküvőre. Az persze nyilván az ő dolguk, de azért ha már jóban vagyok a családommal igenis közlöm velük, hogy képzeljétek megházasodom. Nem kell meghívni az esküvőre, de nehogy már utólag kelljen megtudni, ráadásul emailben. Ha meg mégiscsak hirtelen ötletből házasodtak meg (bár ezt azért a legtöbben előtte átbeszélik és megtervezik), akkor is legyen már benne annyi, hogy telefonon értesíti őket, még ha nem is megy el személyesen, azért mégiscsak a szülőkről van szó.


Bár lehet, hogy igazából nem is szereti annyira a családját, csak a szülőknek és a kérdezőnek mutatja az ellenkezőjét.

2018. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

7-essel értek egyet.


Arra tudok még gondolni, hogy netán ez egy kéttanús esküvő volt (ahogy többen utaltak rá), és szüleitek vannak annyira erőszakosak, hogy ha ezt előtte megtudták volna, akkor óriási veszekedést csináltak volna abból, hogy nem hagyományos lakodalom lesz.

Az, hogy utólag, és akkor sem személyesen tájékoztatott titeket, ez arra utal, hogy még utólag sem merte szemtől szemben kimondani nekik, hogy ő így akarta.


Kérdező!

Ismeritek a férjét? Szoktatok vele találkozni? Ha igen, szüleid nem ellenezték a kapcsolatot? Mert ha ellenezték, akkor ez is lehet az oka.


Most természetesen abból indultam ki, hogy Magyarországon él minden érintett.

Ha a nővér mondjuk másik földrészen él, odavaló a párja, ott volt az esküvő, netán fejletlen országról van szó, ahonnan telefonálni sem egyszerű, akkor lehet praktikus oka is.

2018. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ismerjük, szoktunk, nem ellenezték, de ez akkor is fura, nem?
2018. júl. 3. 21:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, sőt akkor igazán fura.

Én viszont ez esetben mihamarabb felhívnám, vagy elmennék hozzá és nem szemrehányólag, hanem csodálkozva, de megkérdezném, hogy miért utólag szólt, miért nem akart minket ott látni stb.stb.

2018. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!