Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen gonoszok velem a...

Miért ilyen gonoszok velem a testvéreim? 20F Hosszú sztori!

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom ezen szóval segítséget kérek itt így a késő esti órákban.

A lényeg, hogy van egy bátyám (24) és egy hugom (16). Nagyon durván viselkednek velem. Bátyám folyamatosan cseszeget meg szekál mindenért. De ha ő ront el vmit akkor meg én vagyok a csicska, hogy nevetek rajta. Ha megkérem, hogy vegye lejjebb a hangerőt mikor zenét hallgat direkt hangosabbra veszi nehogy tanulni tudjak a vizsgákra. A legdurvább eset pedig fél évkor történt. Tervrajzokat készítettem a gépemen. Mikor kimentem gyorsan inni egyet a konyhába ő közben bement a szombámba és kitörölt mindent. Nagyon durván összeverekedtünk aminek kórház lett az eredménye mivel eltörte a jobb kezét (kitértem az ütése elől így belevert teljes erővel a kemény falba). Kiskorunkban apánk sokat vert engemet is meg őt is. Ha megverte őt mindig oda mentem és megnyugtattam, hogy itt vagyok neki. De ő ezt mindig semmibe vette. Ha engem vert meg ő csak belém rugott egyet még jobban. Sosem tanul a hibáiból. El is cseszte az életét, mert kibukott a suliból és most egy benzinkúton dolgozik. Hugom durvább. Nem érdekli a suli, letoj mindent, cigizik mivel bátyám veszi neki (csak ő cigizik), csavarog a barátnőivel, buliba jár, iszik, fiúzik szóval egy r*b@nc. Ha mondok neki vmit tesz rám, csak beszólni tud. Most év végén majdnem megbukott matekból. Mivel én mérnöknek tanulok a BME-n felajánlottam, hogy segítek neki felkészülni a sorsdöntő dogára. Erre a képembe nevetett, hogy majd én fogok neki segíteni a család csicska akinek semmi szociális élete nincs (nála a szociális élet azt jelenti amit fentebb leírtam róla). A tanár jó szívűségének hála éppenhogy meglett a 2es. Szóval csak azért írtam le ennyit, hogy lássátok az én szemszögemet. Szerető testvérük akarok lenni, de nem hagyják. Nevelő apámnak hála jó körülmények között élünk úgy szeret minket mintha a sajátjai lennénk és így visszaélnek a kedvességével, hogy rá is simán sz@rnak. Anya nagyon sokat sír esténként és mindig ugyan azt hajtogatja: "hol rontottam el az életüket". Nagyon szeretem anyukámat és aggódok is érte mivel 2 hete szívinfartus gyanúval kórházba vitték. Tesóim ekkor megtérültek, de amióta jól van minden visszatért az alap helyzetbe. Attól félek ne adj isten ha eltávozik csak akkor fognak rádöbbenni, hogy mit is tettek.

ui: bocsi a hoszzú sztoriért és az esetleges helyesírási hibákért is plusz a cenzúra miatt fél órát csúsztam a kérdés kiírásával


2018. júl. 14. 01:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Menekülj el ebből a negativ agressziv családnak nevezett förmedvényből.
2018. júl. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A tervrajzaimat azért törölte ki, mert a múltkor "összepakoltatzam vele a garázsban a lomot és ő ezért nem tudott menni este a haverjaival inni, mert dolgozni kellett".
2018. júl. 14. 01:34
 3/24 A kérdező kommentje:
Azt meg lehagytam, hogy hugom megkért vegyek neki cigit. Mondtam nem veszek erre pofán vágott és azt mondta gyűlöl engem mikor 13 éves kora óta csak basztat. En erre meg elvettem a telóját (ami nélkül nem tud meglenni). Már sírva könyörgött, hogy adjam vissza de nem adom neki vissza amíg le nem szok a cigiről. Mondtam neki elviszem erre az Allen Carr nevű leszokást segítő terápiára, de ő csak azt hajtogatta, hogy mennyire gyűlölöm őt. Szeretem a hugomat, de tűrhetetlen amit csinál.
2018. júl. 14. 01:38
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Lehuzo betegito kornyezet.. Mi megpattantunk anno..
2018. júl. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ez az eset 2 napja történt.
2018. júl. 14. 01:39
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
BME HSZI-ben lehet tudnak segíteni. :) Vagy legalábbis az effajta viselkedés miértjét egy pszichológus lehet jobban megtudja fejteni, és tanácsokat adni, hogyan állj hozzájuk, és mit csinálj, hogy pozitív irányba haladjanak a dolgok.
2018. júl. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Elköltözni egyenlőre nem akarok, mert közel van az egyetem (kocsival kb. 20 perc) és szüleimnek is sokat szoktam itthon segíteni, mert este 7ig dolgoznak. De tervben van egy saját lakás csak össze kéne szednem pár milliót. Közös nyaralás nem lesz csak szüleink mennek el 4 napra. Alig várom, mert a hülye tesóim is lelépnek a haverjaikhoz aludni én meg élvezhetem a csendet a barátnőmmel.
2018. júl. 14. 01:48
 8/24 A kérdező kommentje:
Sehova nem jönnek el emhogy agyturkászhoz, de am jó ötlet lenne. 👌
2018. júl. 14. 01:49
 9/24 A kérdező kommentje:
nemhogy*
2018. júl. 14. 01:49
 10/24 anonim ***** válasza:
33%

kemény tesóid vannak... bátyád a legjobb:/

hát valahogy beszélj a szüleiddel hogy a 3 gyerek közül te vagy a legértelmesebb, vannak komoly életcéljaid, és ebben hátráltatnak a testvéreid. Ezért valahogy téged kellene elsősorban támogatni

Mond nekik hogy bme ge.cci nehéz, így dolgozni nem tudsz, hogy albérletbe menj. Viszont ha jót akarnak neked vagy neked fizetnek albérletet az egyetem idejére, vagy ultimátumot adnak a bátyádnak. Ha neked akármilyen problémát okoz kirakják otthonról, ő az idősebb, rossz hatással van a környezetére, neki kellene elsősorban elmenni othonról

2018. júl. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!