Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gondolja a testvérem,...

Miért gondolja a testvérem, hogy az olyan természetes, hogy én „feláldozhatom" magam anyánkért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyukánkat 3 éve ápolom, napi 24 órában vele vagyok többnyire, mert demens, nem tudja magát ellátni stb. A testvéremnek ez természetes, hogy én vagyok vele, mert úgyis én vagyok a fiatalabb, nem költöztem el otthonról. Alig jön látogatni is. ( Nem dolgozik, a pasija tartja el) de akkor se csinál semmit, csak kritizál, ha rendetlenség van, vagy nincs rendben a kert. Beszélgetünk pár órát, és elmegy, de akkor is főleg róla, hogy hol jártak nyaralni, meg milyen koncerten volt épp. Én meg arról se nagyon álmodhatok, hogy egy egész napra elmehetnék itthonról. Ha panaszkodok, arra csak annyit mond, hogy jól van, biztos nem könnyű, de mit csináljon vele. Egy órát nem vigyázott még rá, nemhogy egy napot, hetet, fogalma sincs róla, hogy milyen megterhelő, fizikailag, mentálisan. Néha már úgy vagyok, hogy nem bírom tovább, megőrülök tőle,egész nap zagyvaságokat beszél, azt se tudja mit csinál, és mit hová dugdosott el.

Arra is gondoltam, mi lenne, ha én is elkötöznék innen valahová, akár a világ végére, akkor vajon mit tenne a tesóm? Hajlandó lenne végre ő is tenni valamit anyukánkért?



2018. júl. 21. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy tenne bármit is. Inkább téged mondana el mindennek az összes rokonnak, barátnak, ismerősnek.
2018. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Mindig azt a lovat ütik amelyik húz.
2018. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
1. gondozó. 2. otthon 3. tűrd el hogy igaza van a tesódnak, mivel te laksz otthon ezért nyilván nem ő fog eljárkálni gondozni, mikor te már alapból ott vagy.
2018. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Add be otthonba
2018. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Eleve okosabb lenne megfelelö otthonba adni vagy ápolót fogadni anyukád mellé, mert annak semmi értelme, hogy lányegében nem doglozol semmit (mármint amiböl jövedelmed lehetne).

Másrészt meg a testvéred köteles lnne szülötartást fizetni, mert anyukátok nem tudja magát eltartani (hacsak nincs nagyon magas nyugdíja), de az ápolásra kellene a te részedre is fizetnie, mivel ö nem csinál semmit.

2018. júl. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Add be otthonba, ilyen egyszerű.


Drága, de legalább nem fogsz belerokkanni anyád gondozásába idő előtt.

2018. júl. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Megmondod neki, hogy most cseréltek. Eddig bírtad.

A másik lehetőség, hogy minden örökségről lemond a javadra, ő állja majd a temetési költsegeket, kindezt az ápolás fejében, és kötsz anyukádra egy jó biztosítást. Előbbit természetesen papíron (eltartási szerződés). Így is nehéz és megterhelő, de legalább megtèrül egyszer.

2018. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen az otthon a megoldás.Ha tovább akarsz élni,ezt kell tenned!Fájó ezt kimondani,de nincs rá jó megoldás.Ugyanígy voltam az Édesanyámmal,a különbség annyi,hogy az öcsém lakott együtt vele,aki mellett nem lehetett hagyni..éjszakánként elkóborolt,dugdosott ő is mindent,számolatlanul adta a pénzt mindenkinek,agresszív volt időnként...Elhoztam magam mellé egy otthonba.Minden nap látogattam.Sajnos,fél év múlva meghalt.Ezerszer végig gondoltam, hogy jól tettem-e?És mindig oda jutok,hogy nem tehettem mást.Betegápolót nem tudsz megfizetni. Ha az otthon többe kerül, mint anyukád nyugdíja,közösen kell fizetni a különbséget.Halála után...ami elkerülhetetlen sajnos,a hagyatéki tárgyaláson ezt rendezni lehet.Minden blokkot,számlát őrizz meg!
2018. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

küld el tesódat a p...csába

nem segít, de dirigálni tud, pedig beleférne a here életvitelébe

2018. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

A otthon kb. 150 ezer /hó, szóval ha Anyukád nyugdíja nincs annyi, akkor a különbözet felét állja a tesód, felét Te. És így jó kezekben lesz.

Vagy pedig a házát be kell vinni az otthonba, ez is egy megoldás. Ne Te menj rá a dologra.

2018. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!