Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Természetes dolog, hogy...

Természetes dolog, hogy anyukám szinte nonstop a férje lányánál van, annak a gyerekeire vigyáz, a saját unokáit pedig alig látja?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 3 éves lányom. A körülményeinkről annyit, hogy jó házasságban élek, jó anyagi helyzetben vagyunk, a férjem és én is dolgozunk, a gyerekek oviba és bölcsibe járnak.

Amikor (5 éve) megszületett a fiam, anyukám remek nagymamává vált. Aztán a lányom születésével ez csak erősödött, úgy éreztem, mintha a saját karom meghosszabítása lett volna, számíthattam Rá, és nagyon megbíztam Benne a gyerekekkel kapcsolatban.

Mióta a férje lányának is születtek gyerekei (és főleg, amióta a férje lánya a 3 hónapos baba mellől ment vissza dolgozni), anyukám szinte állandóan náluk van, azokra a gyerekekre vigyáz (a nagyobbik 3 éves bölcsis, a kicsi még csak 8 hónapos).

Ez a helyzet kb. 5 hónapja. Mostanra az én gyerekeim teljesen eltávolodtak a nagymamájuktól, attól a nagymamától, akire szinte második anyjukként tekintettek.

Rengetegszer jeleztem Neki, hogy nekem ez nagyon rosszul esik, az elején finoman, aztán nyilván már többször veszekedve is, mert úgy érzem, tudna változtazni, mégsem teszi.

Azt sejtem, hogy a férje erőlteti, hogy menjen vigyázni azokra a gyerekekre, ugyanid a szülők állandóan dolgoznak.

Csak fáj, hogy azok miatt a gyerekek miatt az én gyerekeim szinte elveszítették a nagyijukat. Arról nem is beszélve, hogy (bár szerencsére nem gyakran betegek a gyerekeim), nekem is szükségem lett volna a nagyszülői segítségre, amikor a két gyerekem télen mondjuk hetekig zsinórban volt beteg. Megoldottuk a férjemmel, az én munkahelyen nagyon megértő hál' istennek, egyszerűen fájt az, amit anyukám ilyenkor mondott: "sajnos nem érek rá, Ágikának (nem így hívják) dolgoznia kell, oda kell mennem vigyázni azokra a gyerekekre". Az nem érdekelte, hogy nekem is dolgoznom kellett volna, és nem akartam visszaélni a munkáltatóm jóundulatával. Meg az is sz.rul esett, hogy az ő saját beteg unokáira nem lenne fontosabb vigyázni, mint a férje unokáira?

Egyébként a házasságuk egy kalaé sz.r, az egész egy merő képmutatás. A férje lánya a kapcsolatuk elején lek.rvázta anyukámat, mert nem házasodtak azonnal össze, hanem egy ideig együtt éltek. De anyukám szerint ez egy megbocsátható bűn, hiszen a lány bocsánatot kért.

Tegnap azt mondta a fiam, hogy Ő igazából nem is szereti a nagyikát. Sosincs velünk, nem játszanak úgy, mint régen. Annyira szomorú volt hallgatni.

Szerintetek én túlzom el, vagy egy nagymamának jobban jelen kellene lennie az életünkben, ha egyébként megteheti, mert már nyugdíjas, ideje van rá. Azt mondja, neki oda mennie kell, úgy tekint arra a gyerekvigyázásra, mint egy munkahelyre. Mi vagyunk a szeretet, azoka gyerekek pedig a munka, és most a munka a fontosabb. Szíven ütöttek a szavai.

Ti mi tennétek? Tennétek egyáltalán valamit?

Köszönöm,ha elolvastátok.


2018. máj. 18. 10:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Fizetnek neki? Nem lehet hogy kell a pénz?
2018. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%
Rossz a házassága, nem akar egyedül maradni, ezért foggal-körömmel kapaszkodik. Lehet finom kérdésekkel terelgetni abba az irányba, hogy erre magától is rájöjjön és kilépjen, de ha ő maga nem akarja ezt tudatosítani, akkor ez már így is marad. Te búcsút inthetsz az anyádnak, a gyerekeid a nagyanyjuknak, ez van. Azért azt, amit a fiad mondott róla, én visszamondanám, hátha az felébreszti. Rosszabb nem lesz tőle.
2018. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
15%
Nyilván azért van nálatok kevesebbet, mert ő vigyáz a kisgyerekre. Semmi gond nincs ezzel. Max így neked nincs ingyen bébiszitter.
2018. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
51%

1. Ha neki az munka, akkor valószínűleg kap valamiféle fizetséget. Ha rászorul, akkor nyilván a munkát kell választania.

2. Miért kell ennyire elválasztani a két családot? Nem tud egyszerre 4 gyerekre vigyázni? Ha házhoz is megy valamelyikőtökhöz, miért nem mehetnek oda a másik gyerekek is? Persze, macerásabb, mint ha házhoz rendelik a nagyit, de így mindenkivel tudna foglalkozni. Persze, ha amott megfizetik, mint babysitter, akkor a fizető fél diktál.

3. Ha nem fizetnek neki, akkor nem tudok magyarázatot, hogy miért oda ugrál, ha egyébként a te gyerekeiddel lenne. Ezesetben majd ha neki kell segítség, te is irányítsd Ágikához.

2018. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
27%

És miért nem tudtok együtt vigyázni az összes gyerekre anyukáddal? Más városban laktok?


Szerintem azokat a gyerekeket is az unokáink tekinti és ott segít, ahol jobban kell. Ti nagyon jól megoldjátok az életeket, de a másik pár nem igazán. Most nem mondhatja azt, hogy nem vigyáz egy 8 hónapos babára...


A gyerekek nem tehetnek róla, hogy utálod a szüleiket.

2018. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

1-es: már én is gondoltam arra, hogy valami oka lehet annak, hogy annyira munkának tekinti azokat a gyerekeket. Rákérdeztem, kap-e pénzt a férje lányáéktól. Azt mondta, pénzt nem, az üzemanyagot néha kifizetik neki (kb. 30 km-re laknak egymástól), rendszeresen bevásárolnak Nekik, és most, hogy anyukám összetörte a kocsiját, a férje lánya odaadta Neki a saját régi autóját, amit potompénzért tudott volna csak eladni, inkébb nem feccölt bele energiát, anyukámnak pedig kellett egy kocsi.

Szval próbálják meghálálni anyukám segítségét, ez vitathatatlan. De ez ennyit számít? Megér annyit, hogy ezekért cserébe állandóan ott kell lennie, hogy a saját unokái szinte elhúzódnak tőle, ha nagy ritkán találkoznak?

Régebben heti többször jött, nem a segítsége kellett, én is otthon voltam (akkor még gyeden, aztán pedig a gyerekek is közösségbe kerültek), nem adtak át Neki a gyerekeket, hanem inkább próbáltam közös programokat szervezni, ami mindannyiunknak élmény volt. Én is igényeltem anyukám jelenlétét, direkt úgy alakítottam olyankor, hogy a házimunkával se nagyon kelljen foglalkoznom, hogy együtt lehessünk, a gyerekek, a nagymama és én (a férjem értelemszerűen nem rajongott ezekért a nagymamás programokért, de ez nem is baj).

Korábban úgy éreztem, amíg szoros volt a kapcsolatunk, hogy fogalmam sincs, mi lesz velem anyukám nélkül. Szinte fájt ebbe belegondolni. Mostanra annyira sok fájdalmon, síráson vagyok túl (valóban nagyon megviselt, olyan, mintha most szakadtam volna le arról a láthatatlan köldökzsinórról. Tudom, épp ideje volt, de világ életemben nagyon szoros volt anyukámmal a kapcsolatom), hogy úgy érzem, talán már nem is fájna annyira, ha nem lenne. Megtörtént a leválás. Csak nem így kellett volna.

2-es: tegnap elmondtam anyukámnak, mit mondott a fiam. Meglepte, rosszul esett neki, azt mondta, adjak időt gondolkodni. Csak az a helyzet, hogy már annyiszor megígérte, hogy próbál változtatni, de semmi nem történt. Tegnap azt mondta telefonban, hogy nem tud változtatni. De nem értem, felnőtt ember, miért nem tudja megmondani, hogy nem akar heti 7 napból 7-et azokra a gyerekekre vigyázni, hiszen vannak saját unokái? Én nem azt kértem Tőle, hogy ne menjen oda többet, csak annyit kértem, hogy próbáljuk visszaállítani a korábban bevált rendszert: legyen két olyan délután a héten, amikor csinálunk közösen valamit. Erre azt reagálta, hogy a férjét nagyon zavarja, hogy én akarom beosztani az idejüket. Először is én nem kettejük idejét próbálom beosztani, csak anyukám idejéből szeretnék többet kérni, a férje odamegy és akkor, ahova és amikor akar felőlem. Másodsorban én osztom be az idejét, amikor a férje lánya egyszer elköhinti magát, és anyukám ugrik és megy? Most például külföldi turnén van (zenész), hetekig nincs otthon, a gyerekek apukája szintén zenész, ő máshol turnézik, anyukám még éjszaka is a gyerekekkel van.

Ha rákérdezek, miért nem vigyáz anyukám férje a saját unokáira, azt a választ kapom, hogy a 8 hónapos még pelusos, tápszeres, anyukám férje nem tud pelenkát cserélni, tápszert bekutyulni. Komolyan, ez kész röhej!

Múlt héten kértem anyukám segítségét, bölcsimentes nap volt, nekem pedig egy projekt miatt jönnöm kellett dolgozni. Kitalálták, hogy anyukám megy a férje gyerekeihez, a férje pedig vigyáz az én 3 éves kislányomra. Hát, a hátamon felállt a szőr. Inkább otthon maradtam, elkéredzkedtem a főnökömtől, de rossz volt belegondolni, hogy anyukám férje törölgesse a kislányom nuniját, fenekét. Nem bízom benne. Anyukám előtt ( férjének) volt egy hosszabb kapcsolata. A férje saját gyerekei figyelmeztettek, amikor anyám és a férfi összeházasodtak, hogy vigyázzunk, mert az előző kapcsolata tinikorú lányával történtek dolgok, egy ágyban aludtak stb. A gyomrom fordul ki, és kiráz a hideg a gondolattól, hogy a kislányomra vigyázzon. Nem titkolom az érzéseimet, elmondtam anyukámnak, ő pedig ledöbbent. Persze, a férjének már nem mondta tovább, és most én vagyok a hálátlan, hogy nem fogadom el a segítségét. De én anyukám segítségét kérem, nem a férjéét. Ezt szerintem egy nagymamának meg kellene értenie.

2018. máj. 18. 11:33
 7/34 anonim ***** válasza:
22%
Ezt a sajat unokája dolgot ideje lenne elfelejtened. Ázok a gyerekek is az ő unokái. A férje lánya az ő lánya is, hiába nem vérszerinti, az ő gyerekei ugyanúgy az ő unokái, mint a te gyerekeid. Amit most csinálsz, azzal egy dolgot fogsz elérni: teljesen meg fog szűnni köztetek a kapcsolat
2018. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%

Anyádnak fontosabb a hapsija, mint te és a családod.

Amíg a romos házasságát próbálja megmenteni, addig esélyed sincs vele meghitt kapcsolatra.

Mondjuk nem értem, hogyan lehet fontosabb nőknek egy farok, meg annak a leszármazottai, mint a saját vére.

Hiszen azok idegenek.

Na, ennyit a farok hatalmáról.

2018. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Anyád valamiért a férje rabszolgája. Gyenge. El kéne gondolkozni, hogy miért.

Az, hogy kifizetik a benzint, hogy odamenjen, magától értetődő, nem ajándék. A roncs kocsi sem az, szerintem azt is csak azért adta, hogy hozzájuk tudjon járni.

2018. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Azt többször említettem, hogy hozzánk nem gyerekvigyázás miatt jött eddig sem. Amíg otthon voltam, én is velük voltam, programokat csináltunk. Persze, mióta visszamentem dolgozni, jól jönne a segítsége néha a beteg gyerekeim körül (a nagymamák többsége számára ez evidens is), de még ezt is megoldjuk. Viszont azt nem értem, ha az én 3 évesem, meg az a 8 hónapos baba egyszerre beteg, miért olyan természetes, hogy oda megy, és nem a saját unokájára vigyázni. Ebből a szempontból egy 3 éves ugyanannyira nem hagyható egyedül, mint egy csecsemő. És én is dolgozom, nem csak az az anyuka.

A két család nem igazán jön jól ki egymással: anyukám rengeteg pofont kapott attól a családtól. A fiam születésének az évében a férje lánya konkrétan ügyvédhez járkált, hogy hogyan tudná megfosztani anyumat a házuk haszonélvezeti jogától. Mert ha az apja meghal (erős, egészséges férfi), hogyan tudják pénzzé tenni az örökségüket, ha anyukám benne lakik. A fiam pár hónapos volt, amikor anyukám heteket nálunk töltött, és sírt, csontsoványra fogyott, annyira megviselte az, ahogy a férje családja vele bánt.

Most, mióta ott megszületett a legkisebb baba, minden ránc kisimult. Csak, hogy utálom a képmutatást, én nem tudtam megbocsátani nekik, ahogy anyámat szivatták.

Egyébként az én gyerekeim mehetnek hozzájuk, anyukám néha el is viszi Őket, nem tiltom tőlük.

Egyszerűen hiányzik az anyukám, a gyerekeimen pedig szomorúan látom, hogy mennyire nincs már benne a tudatukban a nagyika. Pedig milyen szoros volt a kapcsolatuk.

Én rengeteget voltam gyerekkoromban a nagyszüleimnél, anyukámat mindig segítették, ahol tudták, nekem fontos volt a nagyszüleimmel a kapcsolatom.

2018. máj. 18. 12:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!