Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem természetes, hogy a...

Miért nem természetes, hogy a támogatás kölcsönös?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt álló gyerekem egy beszélgetés során kijelentette, hogy ő biztosan nem fog idős koromban sem anyagilag támogatni, sem ápolni. Az apját sem.

Nem fogja feláldozni se a fiatalságát, se a párkapcsolatát erre.

Rendben.

Én viszont úgy döntöttem, hogy nem finanszírozom a továbbtanulását. Le is foglalóztam egy előszezoni nyaralást a férjemmel. Évek óta nem jutottunk el sehová kettesben, az elmúlt 20 évben épp eleget dolgoztunk, hogy mindent meg tudjunk adni a gyerekünknek. Felnőtt, nagykorú, munkaképes fiatal. (20 év, sőt több is, mivel először megteremtettük a feltételeket.)

Most minden vagyok, csak úrinő nem, mert szerinte nekem kötelességem addig eltartani, amíg tanul.

Szerintem meg nem vagyok köteles az utolsó aktív, egészséges éveimben azért gályázni, hogy neki jó legyen, öreg koromban meg az se lesz, aki ajtót nyit rám. A magánnyugdíj pénztári megtakarításunk és az ingatlan elég beugró lesz egy jobb nyugdíjas otthonba a férjemmel. Tehát nem fogok rászorulni, hogy ápoljon.

Most azért is áll a bál, mert mi hogy képzeljük, hogy nem ő örökli majd az ingatlant. A miénk, életünkben azt csinálunk vele, amit akarunk.

Teljesen ki van akadva, hogy tönkretettük az életét.


Nem lehet szülőként saját életem? Engem se pénzelt senki, nem kaptam lakást, 18 évesen dolgoztam főiskola mellett és haláláig ápoltam nem csak a saját szülőm, de anyósom is.

Nem vagyok hajlandó tovább támogatni anyagilag. Másképp igen, pénzzel nem.


Jogosan van kiadva ennyire?

A mai generáció szülei csak erre vannak?



2018. jan. 18. 15:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

ezt én sem értem. Láttam ahogy anyám ápolta nagyszüleimet(és nagyon fárasztó volt neki szeretet ide vagy oda) én ennek ellenére tudom, hogy ha kell ápolni fogom az anyámat.

De nézz magadba, miért neveltetek fel egy ilyen önző gyereket, hol rontottátok el?

2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Édes vagy, ahogy tini létedre előadod a felnőtt nőt, családanyát. A kamukérdésec viszont jó, biztos lesznek nagy viták, és legalább kevésbé unalmas, mint a többi. Fejlődsz.
2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
10%
Hm ahogy latom mar elegge eszkalalodott a szitu, es megertem hogy merges vagy a gyerekre, nekem is baromira rosszul esne ha valaki akit szeretek es tamogatok ilyet mondana. Rossz a viszony, vagy hogy jut eszebe egyaltalan ilyet mondani vagy ezzel foglalkozni ami ugyis a jovo zeneje? Nyilvan ha nem szamithattok a gyerekre vagy barkire, akkor magatokra kell ami adott esetben indokolhatja, hogy az idoskorotok megszepitesere koltitek a megtakaritasokat/ingatlant nem pedig olyanra aki kijelenti hogy nem szamithattok ra. Tenyleg erdekelne, hogy ez hogyan merult fel. Alapvetoen ha nem mondana ilyesmit azt gondolom, hogy amit tudtok meg kell tegyetek a gyerkocotokert anyagilag is, mert onerobol ebben a vilagban nehez boldogulni. En is egyetemre jarok, amiben tamogatnak a szuleim, de eszembe sem jutna olyasmit mondani nekik, hogy nem szamithatnak ram. Amit tud az ember megtesz azert akit szeret, plane ha csaladtagja az illeto. Egyebkent lehet levelezon is vegezni az egyetemet, ami mellett a munka is megoldhato.
2018. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 acelsziv ***** válasza:
48%

Elsőre azt gondolom, hogy a kérdés kamu.

De ha nem akkor bizony itt csúnyán mellé lett nevelve a gyerek. Egy ember nem magától lesz önző se.gg.fej.

2018. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Most mire jó ez a kamu? De most komolyan... Ennyire ráérsz?
2018. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

Imádlak! Komolyan!

A fiadnál önzőbb, egoistább ember nem nagyon van a világon.

Az ingatlan a tiétek, nem az övé, senki sem kötelezhet arra, hogy rá hagyd. Azt is jól tetted, hogy befizettél egy nyaralásra, megdolgoztatok érte mind a ketten.

És nem, egyáltalán nem jogos a fiatalember kiakadása. Nem ATM vagytok, ahonnan csak kivesz egy köteg húszezrest, amikor épp eszébe jut.

2018. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Akkora kamu ez mint a ház.

De egyébként ha jó a kapcsolat a gyerek és a szülő között, akkor nem kérdés, hogy támogatják egymást. Másik dolog, hogy inkább verjenek agyon lapáttal, minthogy a gyerekemnek föl kelljen adnia az életét, a családját, csak hogy engem forgasson, meg törölje a s_ggem.

2018. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Miért szultél, én nem azért h oregkoromban a seggemet toroljék és ne legyen életük,onként megyek otthonba ha olyan van nem éloskodok a gyerekemen. És igen kötelességed eltartani mig tanul,szeretni nem kell a gyereket akit azért szultunk mert majd késobb jo lesz vmire,persze lejárt a családi gondolom már uncsii. Gondolom eddig is kb kaját ágyat kapott akkor szoktak igy viselkedni a boldog gyerekek,én se támogatom a spermadonorom,azt se tudom él e, eljottem ,nem a piájára dolgozok. :(
2018. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Hát nyolcaska, akkor sok sikert a nyomorult kis otthonhoz az utolsó éveidben. Egy értelmes ember nem akar otthonba menni, mert van agya. Egy értelmes ember nem mond olyat, hogy köteles eltartani valakit, csak mert ő szülte. Ilyet csak agyatlan idióták mondanak, mert ők is ezt az elvet vallják, hogy az ő szüleiknek is ez kötelesség. Ne szaporodj, van a fajtádból elég.
2018. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Képzeld én azért szultem h megadjak nekik mindent nem azért h legyen majd apolonom aki cserli a pelenkát,inkább fejbe lovom magam ha oda jutok h pelenkzni kell,nem azért szul a normális no,mert jár értuk a fejpénz,igenis koteles eltartani ha hár kipottyantani kitudta a sok pénzért szulo mondogatja a kottelességet mindig,meg kiszámolja a popsikrémet is kamatra,nekem apuci semmit se adott,lofaszt kb meg piás cirkusz,hol engem hol Anyámat vetrte,de még ápoljuk gondolom,macinak a micsodáját ápola a kocsmás bandája,ott hagytuk az se érdekel minket Anyámal h él e. Talált jobb férfit nem piás férget.
2018. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!