Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Több év tàvlatából meg tudnáto...

Több év tàvlatából meg tudnátok birkózni azzal a paradoxonnal, hogy meglátogasd az intézetben az egyik testvéredet, aki megölte a másik testvéredet?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éve lesz, 2013 decemberében történt a tragédia. Azóta sokat vívódtam az első 3 évben csak masszív gyűlöletet éreztem iránta, igazából még most bocsátottam meg neki, de talán el kéne indulni azon az úton és meglátjuk mi lesz...Mert egyrészről ő is a testvérem,akit már 5 éve nem làttam és csak együtt nőttünk, másrészről ott az erős ellenszenv iránta,illetve ha megenyhülnék is iránta úgy érzem árulás lenne az öcsém felé,akinek kioltotta az életét. Anyukám kb.4 hónap után látogatta először,azóta rendszeresen jár. A családból csak ő egyedül.

2018. szept. 24. 15:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Én esetemben a gyilkosság megbocsájthatatlan bűn- Ha a testvér üli meg a testvérét az még rosszabb. Én egy életre lemondanék a gyilkos testvérről, nem is nevezném soha többé testvérnek.
2018. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Hogyan ölte meg?Autóbakeset és ő vezetett vagy lelőtte?Szerintem nem mindegy, hogy történt, annak függvényében tudnék megbocsájtani.

Anyukád megtudott.

2018. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Többször megszúrta késsel. De nem volt beszámítható mikor megtette, azóta is elmegyógyintézetben van. Én is gyűlöltem és igazából gyűlölöm most is. Nem is szeretek róla beszélni,de nemrég szóba hoztam anyukámnak.Azt mondja gyakran kérdezi, hogy hogy van az öcsém,és miért nem megy be hozzá...Nincs tudatában a tette súlyának, nem is emlékszik rá. Ez nem menti fel persze a szememben. Nem tudom, vegyes érzéseim vannak. Gyűlölöm mert elvette egy ember életét,és pont a testvérünkét,de beteg is és nem tudta mit csinál.
2018. szept. 24. 16:10
 4/20 A kérdező kommentje:
És ő is a húgom, és bár azelőtt sem volt felhőtlen a viszonyunk, de az eset előtt szerettem.
2018. szept. 24. 16:12
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mennék be hozzá, megszűnne számomra létezni.
2018. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tudnék bemenni hozzá. Nem lennék képes ránézni, és nem nevezném többet a testvéremnek.

Az én 21 éves imádott hugicámat megerőszakolták és megfojtották 13 éve. A gyilkosa nincs már börtönben, amikor megláttam a városban, olyan undor és düh fogott el, hogy szavakkal el sem tudom mondani.

Én soha nem leszek képes a megbocsájtásra, de lehet, hogy Te jobb lelkű vagy, mint én és túl tudsz lépni ezen.

Kívánom, hogy tudj a számodra lehető legjobb döntést hozni.

2018. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
100%-ig sosem fogok megbocsájtani neki, azt tudom. Talán egyszer majd nem a gyilkost,hanem az elmebeteg,szánalomra méltó nőt fogom benne látni, ez a maximum. Talán jobb lenne, ha ezt az izzó gyűlöletet felváltaná a szánakozás vagy a közöny, lehet,hogy nyugodtabb lennék. De nem tudom,hogy képes lennék-e bemenni hozzá,vagy hogy mit váltana ki belőlem ha meglátnám.
2018. szept. 24. 17:45
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Ha érdekel, ez az előadás megvilágosítja a kérdést:

https://www.youtube.com/watch?v=qrVW4Lip-Os

34:00-tól



:

:



.

2018. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%
Nem is tudom. Megbocsátani lehet, hogy nem tudnék, de szívből gyűlölni sem tudnám. Hiszen egy beteg emberről van szó, nem tehet róla. Szerintem aki mentálisan sérült és emiatt történik ilyesmi, az kb. csak annyira hibáztatható, mint aki véletlenül balesetet okoz. Meglátogatni, az más dolog. Nehéz, persze, de azért lenne érdemes, ha nem is gyakran, de néha bemenni hozzá, mert igazából bármikor történhet vele is valami, és akkor viszont már utólag lehet, hogy nagyon bánni fogod, hogy nem látogattad meg.
2018. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
ha ennyire nem hagy nyugodni, menj, próbáld meg. Aztán meglátod mi lesz. Nem azt mondom, hogy borulj a nyakába, de egy rövid látogatásban semmi rossz nem lehet. Főleg, hogy írtad nem volt tudatában mit tett, ami azt jelenti nem előre kitervelt dolog, hanem pillanatnyi elmezaver következménye. nem védem, csak ez enyhítő dolog a haragodnak.
2018. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!