Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni ez ügyben?

Mit tudnék tenni ez ügyben?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legidősebb gyerek a családban, 20 éves létemre. Van 3 testvérem, és gyakran visszaszájalnak anyukámnak és apukámnak, amikor rájuk van szólva, különösen az öcsém, aki 10 éves. Be van görnyedve a gép elé, és nézi a tuskó videósokat és Minecraftozik, közben nyávog mindenért, hogy kell neki az, és ez, és ha nem kapja meg, hisztizik. Rossz látni azt, hogy így bánnak anyukámékkal, a saját szüleikkel is, de egymással is.


Mit tudnék tenni, hogy segítsem anyámékat? Nem vagyok erőszakos, inkább kedves és békés ember, de ilyenkor nagyon felhúznak, amikor ezt hallom. Netán én szóljak közbe, vagy csináljak valamit?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. okt. 3. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
20 évesen már felnőtt vagy... példamutatással tudsz a legtöbbet tenni. Tisztelettudó, szerető szavakkal a szüleid felé, ami a fiatalabb testvéreid is hallanak. Segitő magatartással - ne anyukád cipelje már, amit te is tudsz, stb. Néha közbe is szólhatsz persze, de lehet, hogy neked is visszaszájalnak... A dolgok értékéről lehetne velük elbeszélgetni.
2018. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A példamutatást eddig is tudtam és alkalmaztam. Amikor épp nem iskolában vagyok, és szabad vagyok, nagy örömmel mosogatok, takarítok, főzök és végzek el minden házimunkát. Elsősorban inkább azért, mert szeretek rendet tartani, másodsorban, hogy levegyem a terhet a vállukról. De már évek óta nem sikerült semmi változást elérnem ezzel.
2018. okt. 3. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérjed meg közeli rokonod, akinek talán adnának a szavára, hogy a szüleiddel együtt hassanak a testvéridre. Te nm sokat tudsz elérni. A szüleid mindezt szó nélkül tűrik? Téged is ők neveltek! Nehéz tanácsot adni bővebb ismeretek nélkül.
2018. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!