Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bírjam anyát jobb belátás...

Hogy bírjam anyát jobb belátásra ebben az ügyben? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Anyukám jelenleg Bécsben él, vagyis ingázik Budapest és Bécs között az új párja miatt.

Az anyukája (az én mamám) itt él Pesten egyedül és rajtam kívül nem igazán foglalkozik vele senki a természete miatt. De mi ezt a férjemmel már nem igazán bírjuk... Minden apróság miatt riaszt minket, legutóbb hajnal 3-kor hívott, hogy szerinte betörtek hozzá (van kamera és riasztó is, nem jelzett).

Panaszkodik, hogy folyton fáj a feje, de már reggel koktélokat rendel magának a kávé mellé és gyógyszer nem vesz be, mert "az méreg", de közben veszekszik velem, hogy azért nem viszem orvoshoz, mert azt várom, hogy meghaljon.

Azóta szállt így ránk, mióta anya elköltözött és nem tud hozzá rohangálni. De nekünk van három gyerekünk (6 és 3 évesek a fiuk, a lányunk 3 hós), szóval van jobb dolgom is, mint az értelmetlen rohangálás a hisztijei miatt. Beszéltem erről anyának, hogy valamit erre ki kellene találni, de mintha a falnak beszélnék...

Azt mondja, hogy ne csináljak ebből ekkora ügyet, mintha nem is az anyjáról lenne szó.


2016. máj. 11. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Rátok hagyta a mamát, mert neki így kényelmes, most pedig köt téged a bűntudat. Itt csak kemény szívvel lehet eljárni, tehát szépen hozzászoktatni a mamát ahhoz, hogy heti egy látogatás lesz a maximum (vagy amit kitaláltok). Csak így fog menni.
2016. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó idegesítő lehet. Én azt csinálnám, hogy 1.) Nem venném fel a telefont, amikor nem alkalmas (éjszaka?!) 2.) Közölném vele, hogy ha rosszul van, a mentőt hívja, ha bűncselekmény történt, akkor a rendőrséget. Ne rád várjon, mert azzal csak az időt vesztegeti, te pedig nem tudsz mindig minden pillanatban ugrani, úgyhogy téged ráér akkor értesíteni, ha már a mentő ellátta, vagy a rendőrség intézkedett, vagyis a tényleges segítséget adók megtették, amit lehetett. Hátha belátja, hogy ezeknek akármikor nem telefonálhat, de te meg tényleg ne vedd fel a telefont, tartsd is magadat ehhez. Ha pampog, akkor kérdezd meg, hogy ha igazán beteg, miért téged kerget telefonon, miért nem az orvost hívja? Ugyanígy a betörésnél, mire számít tőled, hogy majd te megverekszel a betörővel?
2016. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Engem nem lehetséges éjjel riasztani, mert kikapcsolok mindent.

Avval, hogy be vagy kapcsolva, hajlandó vagy rendelkezésre állni bárkinek, bármikor. Szóval ezt magadnak inkább róhatod fel, mint annak, aki él a LEHETŐSÉGGEL, amit fenntartasz a számára.

2016. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem úgy értette a ne csinálj ebből ekkora ügyet-et, ahogy mi is írtuk. Kicsit határolódj el jobban a nagyitól, ne reagálj minden sóhajtására, és főleg ne érezd kötelességednek. Túlvállaltad magadat.
2016. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neked nem kell ezt csinálni! Csodálom hogy a párod még partner ebben és nem ment rá a kapcsolatotok. A dolog egyszerű, ne vedd fel neki a telefont, aztán este vagy másnap, amikor már nem fontos, legfeljebb visszahívod, hogy bocsi, de nem voltam telefonközelben, nem hallottam, hogy csöng, stb. Ne légy mamlasz, találj ki ürügyet hogy lerázd. Nem érsz rá, elutaztál, túlóráznod kellett, stb. Légy kreatív.
2016. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!