Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ideiglenesen kb 7-8 hónapra...

Ideiglenesen kb 7-8 hónapra befogadnatok a testvéreket?

Figyelt kérdés
A bátyámat és a családját kirugtak az albérletből. Mert nem fizették. A bátyámnak jelenleg munkája sincs. A szuleinkhez nem mehetnek, ők levettek róluk a kezüket. Utolsóként engem kérdeztek meg. De én pár hónapja költöztem össze a barátnőmmel. Egyik felem azt mondja hogy igen. De a másik nem. Ismerem a bátyámat és egy link ember. Tartok attól ha egyszer befogadom ki már nem teszem.
2018. okt. 18. 20:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Én a saját testvéremet bármikor befogadnám, tárt karokkal várnám. Mert tudom, hogy jó ember, és mindent megtenne, hogy egyikünk se járjon rosszul.

De a te testvéredet 1 napra sem fogadnám be. Ha már a szüleidnek is elegük lett belőle, akkor mégis mit vársz tőle? Ha befogadod, tuti, hogy a nyakadon marad, és a barátnőd is el fog hagyni..Mondj nemet

2018. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, valahogy másként segítenék neki. A családját? Van gyerek is? Mekkora? Mert ha kisebb és nincs hová menniük akkor esetleg őt.
2018. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
99%

Nem. Munkanélküli, nem fizeti az albérletet, oka van annak is, hogy a saját szüleit sem érdekli.

A fejedre nőnének, a gyerekek miatt kirakni sem tudnád őket és a kapcsolatodnak is búcsútmondhatnál rövid időn belül.


Ha szeretnél szomorú szingliként, megtűrt ember lenni a saját házadban egészen addig amíg le nem lépsz onnan (ők nem fognak) akkor sok sikert :)

2018. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen NEM!


Amúgy van saját lakásod?? Vagy hová fogadnál be egy komplett családot?!

Ugye nem albérletbe a tulaj tudtán kívül?!

2018. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Semmiképpen sem fogadnám be egy napra sem. Viszont saját lelkiismeretem megnyugatatására adnék neki annyi pénzt kölcsön, mint ami 2 havi fizetésem, azzal a feltétellel, hogy 2 hónap múlva kezdi meg a törlesztését, 2 év alatt fizeti vissza.


Magyamban erre a pénzre keresztet vetnék. Ha beválik a negatív megérzésem, akkor örökre kis vesztességgel letudtam testvérem istápolását. Annak meg igazán örülnék, ha sikerülne összeszednie magát, annyira, hogy a tartozás felét el is engedném.

2018. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha nagyon segíteni akarsz, inkább adj kölcsön neki, hogy pár napra el tudjon menni egy motelbe, de azért a biztonság kedvéért vess keresztet a pénzedre. 7-8 hónap rohadt hosszú idő, a barátnőd sem bírná szerintem és ha a bátyád családja is menne, biztos nagyon szűkösen lennétek. Vagy menjenek a párja szüleihez, rokonaihoz ennyi erővel. Eleve ha 7-8 hónapról van szó, az rohadt gyanús, mert ilyen helyzetben az ember bármilyen munkát elvállal, csak hogy ne kerüljön utcára, és bármilyen munkát relatíve könnyű találni. Nagyon jól érzed, hogy a nyakadon fog maradni. Ne fogadd be! Légy határozott és gondolj arra, hogy mindenki a saját sorsáért felel, és tarts ki az álláspontod mellett! Rámehet a te életed is, a te kapcsolatod is az ő linkségére, ami nem fog megváltozni. Te a saját szerencsédnek a kovácsa vagy, nem más felnőtt embereké! A bátyádnak és a párjának együtt kellene megoldaniuk ezt főleg úgy, ha vannak gyerekek is, akikért felelősséget vállaltak. Ne hagyd, hogy magával rántson! Légy okosabb ennél! Építsd a saját életed, fókuszálj erre, és ne hagyd, hogy rád telepedjen és élősködjön rajtad, vagy te is elveszíted az esélyed egy jobb életre!
2018. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem.
2018. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Közjegyző előtt aláírt papírral igen.
2018. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!