Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire ismerős ez a mondat,...

Mennyire ismerős ez a mondat, kisebb testvérek?

Figyelt kérdés

"Bezzeg a nővéred/bátyád..."

Általában miért példálóznak a szüleitek az idősebb testvéreitekkel? Jogosnak érzitek?



2018. okt. 27. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A nagyobb testvér úgy érzi,hogy mindenért ő felelős, őt szidják le mindenért,a kicsi sose hibás,mert a nagyobbank legyen több esze.

A kisebb testvért a nagyobb után akarják formálni.

Sose jó egyiknek se. 🙄

2018. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose mondtak ilyet, de jogosnak érezném.

A 8 évvel idősebb bátyám mindenben messze leköröz.

17/lány

2018. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Idősebbként meg azt hallgatnád, hogy "hagyd rá a kicsire, legyél te az okosabb". Mondjuk szerencsére én ezt szüleimtől sose hallottam, csak nagyimtól (ami azért érdekes, mert szüleim mindketten kistesók voltak gyerekkorukban, nagymamám meg legidősebb).
2018. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem példálkoztak soha bátyámmal.
2018. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Én kaptam olyat, hogy "de a hugod jobban...", de húgaimnak sose mondtak ilyet, még akkor sem amikor tényleg jobb voltam.

Viszont én mindenért kaptam letolást. :/

Illetve a húgaim mindent megkaptak azonnal.


Lásd: Én nagyon szeretek fényképezni, és több mint egy fél évig kérleltem a szüleimet folyamatosan, hogy kapjak egy gépet, akár a legbénábbat is, mert nem volt otthon. (Miután a húgom eltörte, de persze "semmi baj, még kicsi")


Végre karácsonyra megkaptam az áhított gépet... erre a húgom elkezdett nyafizni, hogy neki miért nincs, ő is akar, és EGY ÉVEN BELÜL kinyafizott egy fényképezögépet, egy videójátékot, egy táblagépet és egy mobilt.

Én meg néztem, hogy mi a f.?!


"De ő még kicsi"



Oh... és a húgom egész kiskorunkban csesztetett, (kicsi a korkülönbség) és kihasználta, hogyha ő üt meg, akkor az "véletlen" (minden esetben), ha én ütök VISSZA, akkor az gyilkossági kísérlet, mert "ő a pici". (-_-)


Tehát ezt a drága "nyomorult életű kistesó" sztorit el lehet felejteni...

2018. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!