Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vegyék a testvéremnek ajándéko...

Vegyék a testvéremnek ajándékot ha szóba sem áll velem? Mit gondol majd a családom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy késő van még karácsony, de nem tudom egyszerűen feldolgozni a tényt, hogy olyan szinten összevesztem a testvéremmel, az ő hibájából, hogy még neki áll feljebb.


Az eset: 23 éves lány vagyok és van egy 20 éves öcsém,akivel az utóbbi évben nagyon megromlott a kapcsolatom. Többször megvert , megtépett, asztalnak lökött, csak mert ki mertem jelenteni pl.mosogasson el maga után..meg ilyen tök apróságok. Többször kikértem magamnak ne beszéljen velem úgy mint egy kutyával, ( csicska, hülyelány, kva...)nem tudom miért illetett ezekkel a szavakkal mikor nem tettem ellene semmi olyat . A baja az volt, hogy én ne dirigáljak neki, mert őt így is többre becsülik a családban .. ( nem tudom miért hiszi ezt de ezt mondta)


Eddig mindig vettem neki ajándékot karácsonyra, szülinapra...pedig többször kijelentette hogy neki tőlem nem kell semmi , ő soha nem vágyik a társaságomra, és mondta azt is hogy nem tekint a testvérének. Nagyon rosszul esett.


Jelenlegi állapot : rám sem köszön, rám sem néz, hozzám se szól egy éve, ami engem nagyon bánt . Nem nyitok felé én sem, mert félek tőle, hogy nekem jön, ha itthon van . (Hétvégente) tiszta stressz vagyok es a sírás kerülget, van hogy ki sem jövök a szobából.



Anyám többször mondta nekem ideje lenne ha végre békülnénk..de ő semmi ilyesmit nem mutat, én pedig félek tőle.


Karácsonykor eddig negyesben szoktuk megajándékozni egymást, a szüleim haragszanak rám , mert ő a család kicsi kincse , oké hogy ő bántott tőle megis azt várják hogy én tegyek a dolgokért. (Legszívesebben tennék is de így nem tudom hogyan, ha ilyen hatást vált ki belőlem )


Az meg hogy nezne ki ha őt kihagynám...rosszul érzem magam..a szüleim szemében is én lennék a hibás..és szintén felek hogy ő hogy reagálna.(tesóm)


Ti mit tennének ebben a szomorú helyzetben?

Minden választ köszönök előre is. :(


2018. nov. 9. 16:15
1 2 3
 11/22 Metionin ***** válasza:
100%
Már eddig se vettem volna neki semmit.
2018. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó... Nagy a családunk, és úgy neveltek, hogy maradjak én is összetartó. Sajnos ahogy felnőttem , egyre jobban tavolodok el a rokonaimtól. Monden jó volt regen ..vagy csak fyerekszemmel tűnt annak, de azt sosem gondoltam volna, hogyy idáig fajul ez a családi konfliktus. Nagyon jol megvoltam az öcsémmel, es imádom a szüleimet. Megkapok toluk mindent , csak az bantott mindig is,hogy az öcsémnek adtak mindig mindenben igazat és előbbre helyezték. (Anya is utolsó gyerek volt a családban, lehet ez is közre játszik) van egy két éves kapcsolatom jelenleg. A párom mellettem van és támogat, de nagyon nehéz volt megbízni benne .


Pontosan azért amit leírtál. 17 évesen egy bántalmazó kapcsolat részese voltam. Nagyon eltaláltad. 1 évig minden rendben volt, aztán lopott , féltékenykedett, ütött, zsarolt a srác mindenhogyan. Terjesztett rólam kitalált pletykákat, feltörte az oldalaimat..megalázott nyilvánosan. És ki tudtam belőle lépni. Nehezen , és összeomolva, de ki...


Nemhiszem , hogy a testvéremmel valaha is sikerülni fog , de a szüleimet tisztelem .


Azért nem költözik el, mert 8 hónapja munkakereső vagyok,interjúra járok, de sajnos nem esik az ölembe a munka. Egyetemi diplomával és jelenleg estire járok és vezetek. Ahogy találok munkahelyet , párommal költözünk is el, mert nagyon nagy stressz számomra aki itthon zajlik/vagy éppen nem zajlik.....értitek...


Ennyit a magánéletemről..

Csak a családunk nagyon összetartó , és családom és páromon, legjobb barátnőn kívül senki nem tudják hogy ilyen az öcsém, hogy ilyen kapcsolatban vagyunk. És ezt fent is kell tartani a "békés családi élet miatt"..............

2018. nov. 9. 20:02
 13/22 A kérdező kommentje:

"békés családi látszat miatt", ami nagyon nehéz.


Bocsi a helyesírási hibákért, de telefonról írtam.

2018. nov. 9. 20:04
 14/22 anonim válasza:
100%

"Nagyon jol megvoltam az öcsémmel, es imádom a szüleimet. Megkapok toluk mindent , csak az bantott mindig is,hogy az öcsémnek adtak mindig mindenben igazat és előbbre helyezték."

Gondolom beléd is belenevelték (ahogyan belém is), hogy ha neked egyébként mindent kifizetnek, akkor mindent megkapsz (szóval kussolnod kell). De ez nincs így! Nem kaptál meg mindent! Pont Te írtad le, hogy mit nem, mi az, amit hiányoltál. Annál nincs is rosszabb, mint mikor a "kedves szülők" megkülönböztetik a gyermekeiket. Bizony, ezek a mérgező szülők.

Szóval, ja mindent megkaptál, kivéve a legfontosabb alapértéket: a szeretetből adódó egyenlő és igazságos bánásmódot.

2018. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagy, ideje elköltözni és ideje önálló karácsonyi programot szervezni: pl 4-5 nap wellnesshotel
2018. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Előre ne vegyél, ha ő adna neked karácsonykor, akkor utólag vehetsz neki valamit. De ha ilyen a viszony, gondolom nem fog semmit sem venni neked. Ehhez mit szólnának amúgy a szüleid, tehát ha te vennél a testvérednek, de ő nem adna neked semmit?
2018. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy ha az én 20 éves fiam nőket bántalmazna, akkor kapna tőlem olyan atyai pofont, hogy nem kelne fel a padlóról.


Másrészt ha komolyabban rád támad, akkor azonnal értesíteni kell a rendőrséget, rögtön nem lesz akkora szája.

2018. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Először is: hagyd el ezt a "miccónak a faluban?" mentalitást, csak a saját életedet keseríted vele.


Ha többször elmondta, hogy Tőled nem kér semmit, eleve felesleges volt erőltetni, inkább adtad volna egy alapítványnak azt a pénzt, vagy költötted volna magadra.


Mondjuk ha ilyen kettős mércés szüleim lennének, az is biztos, hogy beolvastam volna nekik, hogy úgy látom, elég nekik egy gyerek is, akkor legyenek azzal boldogok, így még az is jobb, ha nincsenek is szüleim.

2018. nov. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Picit stockholm szindromás kezdesz lenni aki tiszteli a bántalmazóit mert a szüleid is azok akik elnézik h a tesód összeverjen,gyorsan keveredj ki ebből az állapotból mert ez nem normális semmi tisztelni való nincs bennük,és mielőbb lépj le onnan a saját érdekedben..
2018. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én már fontolgatnám az elköltözést, nem bejelenteni meg semmi, szépen keresni pár lakótársat, egyik nap mikor senki nincs otthon felmentek, összepakoljátok a holmidat és hagysz egy szép üzenetet hogy "kedves testvérem... karácsonyi ajándékom hogy b@$zódjatok meg mind" majd soha többé nem nézel feléjük sem.

Ezeknek akár hídba is lemehetsz nem lesz jó nekik, a testvéred egy f@$zfej aki nem azért bánt mert bármi érdemit elkövettél volna érte, szimplán élvezi hogy egy állat lehet, a szüleid pedig hülye prolik akik aszisztálnak hozzá.

2018. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!