Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnátok friss jogsis...

Odaadnátok friss jogsis testvéreteknek a régi autót, ha újat vennétek de ő azzal nyitna hogy el akarja adni és másikat venni mert neki nem tetszik?

Figyelt kérdés

Még régen egyetem elején vettem az első autómat. Nem egy új fényes drága jármű, de nekem tetszik a mai napig. Viszont most már normál állásban, magasabb pozícióban dolgozok és megengedhetek magamnak jobbat is. Illetve sajnos a munkakörnyezetben kitűnök ha 20 éves lelakott autóval állítok be. Már finoman említették is hogy mikor tervezek váltani. Meg a főnök viccelgetett vele hogy azt fogják hinni minimálbérért dolgoztat. Volt olyan hogy úgy intézték hogy valaki vigyen engem megbeszélésre, feltételezem ezért. Pedig nagyon törődtem az autóval, egyáltalán nincs csúnya állapotban. Csillog-villog és tökéletes műszaki állapota van. Csak látszik a formatervezésen hogy 90-es évek elején készült.

Arra gondoltam hogyha találok újat, akkor a régit tesómnak adom. Úgyis most végez nemsokára a jogosítvánnyal. Viszont amikor említettem neki, rögtön azt mondta hogy köszöni szépen, de ha lehet inkább adjuk el és majd az árából másikat, mert neki ez nem tetszik.

Én meg őszintén megmondom hogy szeretem azt a régi autót. Ha nem néznének ki miatta a munkahelyről, akkor eszem ágában se lenne váltani. Egyfelől van egy működő autónk, nem akarom megint megkockáztatni hogy szrba nyúlok és szívok a javítgatásokkal. Másfelől valahol sajnálnám is eladni, és max 300 ezret kapnánk belőle. Amiből ha új autót akarunk venni akkor is az átíratás 70-et elvisz, így 200 ezerért normális autót úgy se fog tudni tesóm venni, még egészíttethetném ki normálisra. De nem érti meg, ragaszkodik hozzá.


Attól félek hogyha meg úgy adom neki oda hogy csak használatra, akkor nem fog rá vigyázni és szándékosan tönkreteszi hogy majd kapjon újat. Pont mint a telefonjait. Ti mit tennétek a helyemben? Adjam oda csak használatra vagy mondjam neki hogy felejtse el és vonassam ki a forgalomból?


Megmondom őszintén a munkahely váltáson is gondolkoztam. Csak az sem biztos hogy a következőnél nem ugyan ez fog fogadni. Illetve ide se volt könnyű bekerülni.


2018. dec. 13. 12:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy autóm, amit nagyon szeretek, tuti, hogy a cégem miatt nem cserélném le. Ez legyen a cég baja. Ha ők úgy látják, nem illik bele a cég imidzsébe, akkor adjanak céges autót. Egy munkahely sosem mondhatja meg, hogy saját magadnak milyen autót vegyél. Ilyen nincs.


Ha meg öcsédnek akarod adni, onnantól valóban 100%-ig az ő tulajdona. Ha valamit, ami az enyém, másnak adok, onnantól semmi közöm már hozzá.

2018. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

11! Ott a pont!


üdv

2es

2018. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
24%
Ez az egész egy kamu duma a nagy körítéssel.
2018. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Eleve friss jogsival minek neki saját autó? De ha mégis a segged alá tennék, akkor még még válogat?

Direkt tönkretette a telefonját, hogy kapjon újat? Nem kellett volna venni neki másikat, aztán akkor megtanulja megbecsülni a dolgait.

2019. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!